Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego z wykładami w ZSZiO

Dodał: red Data: 2019-01-31 17:44:19 (czytane: 2164)

Pracownicy lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, w ramach umowy partnerskiej z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, gościli w Biłgoraju z wykładami. Dotyczyły one głównie kwestii żywności i żywienia. Ale mówiono także o technologie geodezyjne w inżynierii środowiska czy ofercie uczelni. Placówki współpracują od blisko 3 lat.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajDyrektor ZSZiO w Biłgoraju zaznacza, ze najważniejsze to dać uczniom wybór, którego będą mogli dokonać świadomie, w oparciu o rzetelna wiedzę i konkretne rozwiązania. -Kształcimy w kierunkach technicznych,uczeń który skończy kształcenie na poziomie technikum czy szkoły zawodowej ma już określony fach w ręku. Poprzez praktyki i zajęcia praktyczne nabywa niezbędnych umiejętności, by móc szybko odnaleźć się na rynku pracy. Stąd też m. in. nasze rozmowy z pracodawcami. Ale uczniowie muszą mieć także wybór kontynuowania nauki i zdobywania nowych umiejętności, stąd współpraca z uczelniami wyższymi i zachęcanie, by studiować - zaznacza.

uniwersytet_przyrodniczy__1_.JPG

-Oferujemy 39 kierunków kształcenia, wierzymy więc, że każdy z potencjalnych studentów znajdzie coś dla siebie, w zależności o zainteresowań, zdolności czy też kwestii przyszłej pracy. Są to kierunki zarówno rolnicze, ogrodnicze, nauki techniczne, inżynieryjne jak i weterynaria, hipologia czy inżynieria produkcji - podkreśla Paweł Michalski, specjalista z działu promocji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

uniwersytet_przyrodniczy__3_.JPG

Spotkanie w Biłgoraju i wykłady poświęcone zostały temu, czym jest ekologiczna żywność, zdrowe odżywianie i co w tym temacie może zrobić. W zajedziach uczestniczyli głównie uczniowie klas gastronomicznych. -Dziś jest moda na zdrowe jedzenie, czy na jedzenie fit. I to dobrze bo zdrowo winniśmy się odżywiać, to ma wpływ na nasze życie. Jednak musimy uważać by nie ulec modzie. To, że na etykiecie napisane jest eko, bio lub fit, nie zawsze znaczy że to żywność dobra i wartościowa dla naszego organizmu. Przede wszystkim musimy czytać etykiety, jeść mądrze, uzupełniając dietę w produkty wartościowe i starać się przygotowywać produkty samemu. Takim przykładem niezwykle wartościowego owocu są jagody goji, które nie tylko dostarczają nam niezbędnych witamin i składników mineralnych oraz przeciwdziała nowotworom. Fajne jest to, że możemy go uprawiać w przydomowych ogródkach i wykorzystać do sałatek, koktajli czy przekąsek - mówi inżynier, Paulina Główka.

Reklama.

O kwestii żywności ekologicznej w ujęciu interdyscyplinarny mówił Piotr Stańkowski. Ważne jest przyrządzanie zdrowych potrwa, ale równie ważne jest to, skąd pochodzą składniki, które lądują na naszym stole. -Warto zaopatrywać się u tych dostawców, czy też bezpośrednio od rolników, którzy oferują żywność produkowaną tak jak robili to nasi dziadkowie czy pradziadkowie kilkadziesiąt lat temu. Wówczas gospodarstwa były niemal samowystarczalne, zwierzęta karmione naturalną paszą, a pola nawożone obornikiem. To wszystko ma wpływ na jakość produktów ale i na środowisko przyrodnicze - podkreślał.

uniwersytet_przyrodniczy__2_.JPG

W najbliższym czasie uczniowie mają wyjechać do Lublina, by na pracowniach Uniwersytetu uczestniczyć w ćwiczeniach.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: zszio biłgoraj   uniwersytet przyrodniczy   wykłady   oświata biłgoraj

Zobacz także

Sukces uczennic Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju na olimpiadzie hotelarskiej

Dodane: 2021-01-15 10:01 - Komentarze  (0)  czytane (642)

TAGI: zszio biłgoraj, olimpiada wiedzy hotelarskiej, oświata biłgoraj, zespół szkół zawodowych i ogólnokształcącychKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.40.250

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia