Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pozwólcie nam pracować! Apel Prawa i Sprawiedliwości do opozycji

Dodał: red Data: 2016-02-01 17:00:42 (czytane: 2618)

1 lutego br. (poniedziałek), w biurze Posła na Sejm RP Agaty Borowiec odbyła się konferencja na temat „Pozwólcie nam pracować”. Program Partii i najważniejsze założenia programu Rodzina 500+ przedstawili poseł Agata Borowiec i radny Henryk Paska.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajKonferencję otworzyła poseł Agata Borowiec. -Prawo i Sprawiedliwość uzyskując od społeczeństwa mandat zaufania realizuje obietnice wyborcze. Sprawując władzę od niespełna 3 miesięcy ciągle jesteśmy atakowani przez opozycję, która walczy o utrzymanie poprzedniego systemu i stanu rzeczy - mówiła. -Na początku grudnia Ryszard Petru z Nowoczesnej oraz Grzegorz Schetyna z PO byli w Brukseli, gdzie przekazywali negatywne informacje na temat sytuacji w Polsce. Takie działania prowadzą do osłabienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej, służą jedynie interesom poprzedniego establishmentu - dodała.

Przypomniała także, iż premier Beata Szydło podczas debaty w Strasburgu przedstawiła fakty i konkrety na temat zmian, jakie Prawo i Sprawiedliwość wprowadza w naszym kraju. -Wsparto ją wielu europejskich polityków. Tym wystąpieniem premier Szydło udało się obronić dobre imię Polski w Europie i udowodnić, że oskarżenia polityków niepogodzonych z werdyktem wyborczym nie mają merytorycznych podstaw - zauważyła posłanka PiS.

agata_borowiec_henryk_paska.jpg


Podczas konferencji podkreślała, że mimo oczywistej porażki, opozycja dalej krytykuje Polskę za granicą. Jako przykład podała zacieśnianie kontakty z europejską frakcją naczelnego krytyka Polski Guya Verhofstadta przez Ryszarda Petru i jego partię oraz ultimatum jakie Platforma Obywatelska stawia demokratycznie wybranemu rządowi połączone z zapowiedzią poparcie dla rezolucji Parlamentu Europejskiego w tej sprawie. -Opozycja nie chce dyskutować i wykorzystując swoje kontakty w  Europie, próbuje zablokować prace rządu - przekonywała Agata Borowiec.

Pani Poseł zwróciła uwagę, na fakt, że rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje swój program wyborczy, program, który został wybrany przez Polaków w demokratycznych wyborach. Jej zdaniem zachowanie opozycji utrudnia wypełnianie mandatu i obietnic przedwyborczych. -Program Prawa i Sprawiedliwości jest programem prospołecznym, wprowadzającym długoterminową perspektywę rozwoju i myślenia o Polsce i o Polakach - zapewniała posłanka.

Reklama.

Następnie głos zabrał radny Rady Powiatu Henryk Paska: -Wiele potrzebnych ustaw zostało już uchwalonych. W najbliższym czasie będzie zrealizowany sztandarowy punkt programu Prawa i Sprawiedliwości, jakim jest program Rodzina 500+. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że naszego kraju nie stać na to aby Polaków było więcej. Ten program to systemowe wsparcie polskich rodzin. Z pomocy będą mogli skorzystać rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18 roku życia. Każda rodzina z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł na osobę otrzyma każde dziecko (w tym jedynak). Ze wsparcia skorzysta 2,7 mln rodzin - podkreślał radny i dodał: -Warto zwrócić uwagę, że przeciętne wydatki na osobę w rodzinie z trójką dzieci wynoszą w Polsce 504 zł, jesteśmy więc w ogonie Europy – to trzeba zmienić.

Ponadto na konferencji przekazano informację, że biuro Posła na Sejm Agaty Borowiec, otwarte jest od listopada 2015 roku i mieści się w Biłgoraju przy ul. Bankowej 4a. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00, w każdy wtorek w biurze udzielane są bezpłatne porady prawne, na które należy umówić się pod numerem telefonu biura 530 356 121. Natomiast od 27 stycznia br. w biurze w Biłgoraju udzielana jest pomoc w rozliczaniu PIT-ów za 2015 roku, z przeznaczeniem 1% podatku na Fundację „Lux veritatis”.

/Biuro Posła na Sejm RP Agaty Borowiec/
* Artykuł sponsorowany

Tagi: agata borowiec   henryk paska   konferencja prasowa   poseł na sejm rp

Zobacz także

Pomóż wygrać maszt i flagę dla Biłgoraja i pozostałych gmin

Dodane: 2020-09-08 09:37 - Komentarze  (11)  czytane (1765)

TAGI: pomóz wygrac maszt i flagę, 100-lecie cudu nad wisłą, flaga polski, biało-czerwonaBiura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zakończyła się Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi (FOTO)

Dziś zakończyła się Zakończyła się Europejska Akademia Młodych...

Od Kutna do Tarnogrodu - z Tarnogrodu do Katynia

Tarnogród podczas polskiej kampanii na początku II wojny światowej...

Droga Gródki - Gilów - Teodorówka - Chłopków otwarta (FOTO)

Ponad 18 kilometrowy odcinek drogi łączy gminy Turobin, Goraj...

Co z przebudową drogi wojewódzkiej nr 835?

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku Biłgoraj - granica...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia