Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pożegnanie z nutą nadziei

Dodał: red Data: 2019-05-25 22:12:16 (czytane: 860)

Wiele osób nie do końca wie, co jest prawdą i co naprawdę ma zastosowanie. Istnieje wielki brak orientacji, zwłaszcza w sprawach życia moralnego, a także wiary. Na rynku przypadkowości każdy może połączyć własny styl życia, wypić własny koktajl religijny i przygotować własną mieszankę. Jednak postmodernistyczna arbitralność prowadzi także do doświadczania wewnętrznej pustki i kryzysu...

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 14, 23 - 29):
Jezus powiedział do swoich uczniów:
”Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat. Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.
A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie”.

gniazdko.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Pożegnanie z ukochaną osobą jest bolesne. Dotyczy to również sytuacji, gdy mamy nadzieję na ponowne spotkanie. Ale czas rozdzielenia może wydawać się nam prawie nie do zniesienia i niecierpliwie czekamy na następne spotkanie. Jeśli Jezus Chrystus, Odkupiciel i Pan, żegna się, czy nie jest zrozumiałe, że serce uczniów jest przepełnione wielkim smutkiem?

Jezus to rozumie, ale chce pocieszyć uczniów i wyjaśnić im prawdziwe fakty. Zasadniczo jest to powód do radości, że oto wraca do Ojca. Tam bowiem przygotuje wieczne mieszkanie dla tych, którzy w Niego wierzą. Uczniowie nie będą więcej widzieć Jezusa fizycznie, ale realnie pozostaje z nimi: w swoim słowie, w sakramentach, zwłaszcza w Najświętszej Eucharystii, we wszystkich dziełach miłości i w modlitwie tych, którzy gromadzą się w Jego imieniu.

Wiele osób nie do końca wie, co jest prawdą i co naprawdę ma zastosowanie. Istnieje wielki brak orientacji, zwłaszcza w sprawach życia moralnego, a także wiary. Na rynku przypadkowości każdy może połączyć własny styl życia, wypić własny koktajl religijny i przygotować własną mieszankę. Jednak postmodernistyczna arbitralność prowadzi także do doświadczania wewnętrznej pustki i kryzysu znaczenia, ponieważ ma się wrażenie, że nie ma nic trwałego, co pozwala nam się zatrzymać i zorientować się.

Jezus nie pozostawia zakłopotanych uczniów samych sobie. Obiecuje Pocieszyciela, Ducha Świętego, którego Ojciec pośle w Jego imieniu. W tym Duchu uczniowie otrzymują pokój. Jest to pokój, którego ten świat nie może dać. Radość Boga będzie siłą wszystkich tych, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa. Ten Duch wprowadzi ich w całą prawdę, wzmocni i pocieszy.

Także dzisiaj Jezus jest obecny wśród nas dzięki działaniu Ducha Świętego. Pozostaje ze swoim Kościołem aż do końca czasów i wprowadza Go w całą prawdę. To jest wielka obietnica: nawet jeśli nawet tworzą Go ludzie, którzy wierzą w Jezusa i głoszą Jego Ewangelię, wsparcie Ducha Świętego jest obecne w Kościele aż do końca czasów, aby nie pobłądził, ale trwał w prawdziwej wierze. Jako zbudowany na fundamencie Chrystusa i dzieło Boga – Kościół – jest z natury niezniszczalny, pomimo wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych burz, jakich doświadcza przez całą historię.

Czy to oznacza, że jako wierzący nie musimy już dłużej pracować nad tym przekonaniem? Zauważamy, że istnieje straszny deficyt wiedzy na temat podstawowych przekonań, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Wydaje się, że wiara wielu ludzi i to, co wiedzą o wierze pozostaje „w powijakach”. We wszystkich możliwych sferach życia ludzie są wykształceni, ale pole przekonań jest często zaniedbywane.

Warto dzisiaj zwrócić uwagę, co z moją regularną, codzienną modlitwą. Nie mniej ważne jest sięganie do Pisma Świętego, aby poprzez lekturę duchową zagłębić się w głos Boga. Nie możemy pominąć tutaj Katechizmu Kościoła Katolickiego, czy bardzo dobrej książki religijnej. Wtedy będziemy mogli osobiście zdobyć i przeżywać wiarę, która jest dana Kościołowi, aby ją wiernie zachowywać i głosić. Odkryjemy, że nasza wiara jest źródłem mocy dla całego życia. Podzielimy się również radością wiary z innymi.

Prośmy Boga o dar Ducha Świętego - dla nas, dla naszych rodzin i przyjaciół, dla parafii, dla całego Świętego Kościoła i dla świata. Niech Duch Miłości i Pokoju wypełni nas i odnowi oblicze ziemi za wstawiennictwem Maryi, której orędownictwa w tym miesiącu szczególnie przyzywamy. Niech ona wyprasza także łask dla naszych Mamy, aby żyjącym Bóg nie szczędził błogosławieństwa, a zmarłe przyjął do swojej chwały.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   kościół katolicki   biłgoraj

Zobacz także

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (VIDEO)

Dodane: 2019-09-19 12:22 - Komentarze  (0)  czytane (76)

TAGI: 80. rocznica sowieckiej agresji na polskę, nóż w plecy, 80. rocznica wybuchu ii wojny światowej, biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.93.75.30

podatnik (2019-05-26 01:28:39)

Do 99 % tekstu zastrzeżeń nie ma :) Zgadzamy się stuprocentowo ale ta Maria? i jej wstawiennictwo? Poszalałeś

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

80. rocznica bombardowania Frampola

Premier i wicepremier w Biłgoraju

Koncert Jarząbek - Jurkiewicz

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Wiceminister w Biłgoraju zainicjował kampanię wyborczą

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Idziesz na emeryturę? Byle nie w czerwcu

Wybierasz się na emeryturę? Lepiej omijaj czerwiec. Wystarczy zaczekać do lipca, żeby świadczenie było sporo wyższe. Wszystko przez...