Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pożegnanie maturzystów

Dodał: red Data: 2020-04-24 11:38:14 (czytane: 2897)

Dziś oficjalnie w szkołach średnich dzień pożegnania uczniów klas trzecich liceów i klas czwartych techników. Z racji stanu epidemii i zdalnej pracy szkół, nie odbędą się uroczyste akademie. Szkoły jedna nie rezygnują przynajmniej z namiastki celebracji tej ważnej chwili.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajCo roku podczas pożegnania maturzystów mieszkają się dwa uczucia z jednej strony radość, że placówki oświatowe opuszczają młodzi ludzie pewnie wkraczający w dorosłość wyposażeni w wiedzę i umiejętności. Z drugiej smutek, bo przez trzy lub cztery lata młodzi ludzie tworzyli społeczność danej szkoły, nadawali jej charakter, wielokrotnie przykładali się do jej sukcesów edukacyjnych i sportowych. Kolejny rocznik absolwentów opuszczających mury placówki to także duma dyrekcji, grona pedagogicznego i rodziców.

Zawsze zakończenie roku szkolnego maturzystów było szkolnym świętem, celebrowanym uroczystym apelem, podsumowaniem, czy dodatkowo - jak w przypadku biłgorajskiego Katolika - ostatnim odśpiewaniem szkolnego hymnu i złożeniem przyrzeczenia absolwenta. -Z tego wszystkiego musimy w tym roku zrezygnować. W związku z epidemią i obostrzeniami, inaczej odbywa się także wręczanie świadectw. Jest przygotowany odpowiedni harmonogram i każdy maturzysta wie, o której godzinie i gdzie ma odebrać świadectwo ukończenia szkoły. Są także specjalne zasady, indywidualny długopis dla każdego ucznia celem podpisania odbioru świadectwa, płyn do dezynfekcji rąk, specjalne stanowisko wydawania świadectw i oczywiście zachowanie bezpiecznej odległości i zasłonięcie ust i nosa - wyjaśnia wicedyrektor KLO w Biłgoraju, Maria Oleszek.

pozegnanie_maturzystow.jpg

Placówki jednak nie chcą całkowicie zrezygnować z podniosłości chwili i jej szczególnego wymiaru. -Postanowiliśmy w tym roku, w tak trudnym okresie pożegnać naszych maturzystów w nietypowy sposób. Umieściliśmy na stronie szkoły www.zsbio.lbl.pl oraz na stronie szkoły na Facebooku kolaż z życzeniami od nauczycieli i filmik na pożegnanie maturzystów. To trochę pozytywnej energii i uśmiechu w takim trudnym czasie. W ten sposób chcemy także wyrazić, że to dla nas ważne wydarzenie i że młodym ludziom życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia i że trzymamy za nich kciuki. Zapewniamy także mury naszej szkoły są dla Was zawsze otwarte - pookreśla wicedyrektor ZSBiO w Biłgoraju, Anna Kraczowska.

Na internetowe pożegnanie uczniów klas trzecich zdecydowało się także Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju. Na profilu Facebookowym szkoły umieszczona została prezentacja, w której do swych starszych kolegów i koleżanek zwracają się uczniowie klas drugich. To swoiste pożegnanie ale i podsumowanie wspólnych lat w szkole i życzenia na przyszłość. Jest także specjalny film, w którym minione trzy lata podsumowuje wicedyrektor placówki. Przez dziennik elektroniczny wysłany został także list do rodziców. -To nasze życzenia i podziękowania, w ten sposób chcemy pokazać, że nawet epidemia nie jest w stanie powstrzymać naszych myśli i troski o uczniów. Wierzymy, że kształcenie charakterów i umysłów w naszej placówce zaowocuje w przyszłości naszych absolwentów - dodaje Maria Oleszek.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: pożegnanie maturzystów   koronawirus   oświata biłgoraj   matura 2020

Zobacz także

Małe książki dla wielkich ludzi

Dodane: 2020-10-25 17:54 - Komentarze  (0)  czytane (465)

TAGI: małe ksiązki dla wilkich ludzi, biblioteka józefów, wyprawki dla czytelników, czytelnictwoKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.8.80

do poniżej (2020-04-24 14:53:56)

Ojej, nie szkoda ci wazeliny???

Dumny rodzic (2020-04-24 12:47:10)

ZSBiO to jest szkoła na poziomie ! Była, jest i będzie ! Atmosfera, życzliwość, wsparcie, wiedza to tylko małe aspekty dużej całości ! Najlepsze LO w mieście!!!!!!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia