Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pożegnali Tadeusza Kuźmińskiego (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-07-23 18:31:57 (czytane: 5564)

Najbliższa rodzina, przedstawiciele władz samorządowych oraz biłgorajanie pożegnali dziś Tadeusza Kuźmińskiego. Biznesmen, wizjoner, współtwórca zakładów pracy i pomysłodawca Miasteczka Kresowego zmarł w minione sobotę, miał 65 lat.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajNabożeństwo żałobne odbyło się w cerkwi prawosławnej św. Jerzego w Biłgoraju. Zgromadziło ono najbliższą rodzinę, znajomych oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu oraz mieszkańców miasta. -Oprowadzają go i ogarniają modlitwą serca osób, które go znały. Miarą bólu jest czas jak długo go znaliśmy. Im dłużej mogliśmy z nim przebywać, tym bardziej jego odejście przynosi pustkę. Pomimo tego, że od pewnego czasu ciężko chorował i jakoś można powiedzieć, że byliśmy gotowi na jego odejście, to nadal otwarte pozostaje pytanie dlaczego nie było mu dane jeszcze dłużej być z nami na ziemi, dlaczego nie było mu dane realizować jego pomysłów i planów, których miał jeszcze tak wiele. Chrześcijanin musi jednak pamiętać, że śmierć jest tylko braną, przejściem do domu Ojca - mówił ks. Korneliusz Wilkiel, proboszcz parafii prawosławnej w Biłgoraju.

tadeusz_kuzminski.JPG

Słowa pożegnania wyraziła także przy trumnie rodzina, znajomi i przedstawiciele władz samorządowych. -Drogi Tadeuszu, dziękuję Ci za wszystko czego dokonałeś dla Biłgoraja, za Twoją pracę i determinację w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu. Dziękuję Ci za dobrą energię, którą się z nami dzieliłeś i której nie zabrakło Ci aż do ostatnich chwil życia. Odpoczywaj w pokoju - to nie są właściwe słowa, którymi można byłoby Cię pożegnać. Powiem raczej, sprawuj pieczę nad kontynuacją Twojego dzieła, wspieraj tych, którzy będą realizować Twoje projekty i spełniać Twoje marzenia. I może znajdziesz czas, by przypomnieć sobie np. "Dla Elizy" Beethovena, które tak pięknie kiedyś grałeś - mówił Burmistrz Janusz Rosłan.

Czytaj także: Nie żyje Tadeusz Kuźmiński, przedsiębiorca, budowniczy Miasteczka na Szlaku Kultur

Zmarłego pożegnał także ks. Stanisław Budzyński, proboszcz katolickiej parafii św. Jerzego w Biłgoraju.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 66

Tagi: zmarł tadeusz kuźmiński   pogrzeb tadeusza kuźmińskiego   miasteczko kresowe   biłgoraj

Zobacz także

Ku czci Chrystusa Króla w ostatnią niedzielę roku liturgicznego

Dodane: 2020-11-22 18:21 - Komentarze  (0)  czytane (630)

TAGI: uroczystośc chrystusa króla, koniec roku liturgicznego, biłgoraj, parafia chrystusa królaKomentarze (16)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.66.86

bobo (2020-08-05 06:55:44)

Zniesmaczony jestem przemówieniem burmistrza. Nawet na pogrzebie musi uprawiać politykę. Wg niego to Tadeusza opłakiwali tylko żydzi. Chciałeś burmistrzu w ten sposób, tym przemówieniem przekonać społeczeństwo do racji żydowskich? Czy może rodzinę, by podczas kontynuacji nie odstapiła od akcentów żydowskich. No i znowu się przekonaliśmy, że nadgorliwość gorsza od bolszewizmu i wystąpienie przyniosło odwrotny skutek. Ludzi tym bardziej razi takie wsadzanie na siłę żydów gdzie się da. Natomiast rodzina napewno lepiej wie burmistrzu od Ciebie jaki stosunek do tego miał Pan Kuźmiński i wypowiedź burmistrza mam nadzieję tego nie zmieni i nie sprawi, że będą w ciemno naginać rzeczywistość, bo burmistrz tak powiedział.

Do o umarłych... (2020-07-24 19:03:57)

wstydziłbyś się sączyć jad

O umarłych nie mówi się żle ,ale ile widzę ,cytuąc prezesa jednej partii (2020-07-24 16:33:50)

zdradzieckich mord ? i nie chodzi o burmistrza.

Andrzej (2020-07-24 10:28:30)

tylko to było 10 lat temu Biskup W. Depo. Kościółek przez te 10 lat niszczeje strasznie. Wieżyczka zgniła. Przykre

(2020-07-24 10:08:12)

Należy spełnić marzenie śp. Tadeusza Kuźmińskiego z szacunku dla pamięci o Nim i w najbliższym czasie przenieść kościółek z Tworyczewa do doliny rzeki Białej Łady. Te 100 tys. na to były przeznaczone i należy to zrealizować. Mamy nadzieję, że Ekscelencja Biskup Depo skutecznie poprze ten pomysł, który już dawniej potraktował przychylnie.

Fun. (2020-07-24 09:52:04)

Szanowany i Szanowny Biskup Wacław Depo - Jego Ekscelencja wyraził zgodę na przeniesienie modrzewiowego , niszczejącego kościółka z Tworyczewa (PIĘKNY) - stoi obok wielkiego nowego murowanego kościoła.
Co na to Dziekan Flis i proboszczowie? Dlaczego kościółek nie został przeniesiony jak dał na kościół 100000złotych zadatku i obiecał ponieść koszty przeniesienia kościółka z Tworyczewa na miejsce doliny rzeki Białej Łady.
Wspaniały Biskup W. Depo - obecnie Biskup Częstochowski. Rewelacyjny i pokorny Biskup. Oddany służbie i kościołowi.

JAN (2020-07-24 09:46:01)

SPOCZYWAJ W POKOJU WIECZNYMPAMIĘTAMY I DZIĘKUJEMY CI ZA TWOJE DOBRO I TROSKĘ O BIŁGORAJ

(2020-07-24 09:45:00)

Niech były proboszcz Parafii św. Jerzego wyjaśni dlaczego był przeciwny kościółkowi modrzewiowemu z Tworyczewa? Zdumiewające, że księdzu katolickiemu miał przeszkadzać katolicki obiekt sakralny. Autorytet KK nadwerężony ostatnio coraz bardziej. Przymykanie oczu zwierzchników na pedofilskie krzywdzenie dzieci przez niektórych księży, ostatnio głośny ślub celebryty telewizyjnego, ojca trójki dzieci, z legalnego małżeństwa, żonatego ponad 20 lat, któremu niedawno po raz drugi udzielono ślubu kościelnego, tym razem z kobietą, która również wcześniej już była mężatką po ślubie kościelnym. Z tego wynika,że w KK już nie obowiązuje maksyma - co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela.
Szkoda, że nie spełniły się marzenia śp. Tadeusza w kwestii przeniesienia do Biłgoraja kościółka z Tworyczewa. Chciał jak najlepiej. Niech spoczywa w pokoju.

Automobilklub (2020-07-24 09:05:30)

Wspominamy i pamiętamy dawne czasy... - DZIĘKUJEMY TADEUSZ ! - Spoczywaj w pokoju! CZEŚĆ TWOJEJ PAMIĘCI !

Maria (2020-07-24 08:41:45)

aż brak słów

DP (2020-07-23 22:54:32)

NiE MogłeM TegO SłuchaĆ CO MówiŁ BurmistrZ. MusiałeM WyjśĆ
PrzepraszaM. ZnaŁeM TadeuSZa. TO NiE TaK BurmistrzU. PrawdA JesT GdziE IndzieJ. AlE TY JeJ NiE PrzyjmujeSZ

Weź Janusz (2020-07-23 22:46:03)

...Powiem raczej, sprawuj pieczę nad kontynuacją Twojego dzieła, wspieraj tych, którzy będą realizować Twoje projekty i spełniać Twoje marzenia.

Janusz weź przestań i wstydu oszczędź.

Po co ci Władza ??? Markety i BcK ponad 16 lat i co pomogłeś ???

A ludzie Biłgoraja?/! To co wyborcy dla ciebie ... głosy ci się liczą

Amen (2020-07-23 22:28:17)

Spoczywaj w Pokoju wiecznym.
Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Parafianin (2020-07-23 22:25:18)

Boże jeszcze proboszcz kościółka przemawia co nie chciał kościółka z Tworyczewa tylko kapliczkę postawić. 100000zł na kościół było dane. Biskup W. Depo zgodził się na Kościół Modrzewiowy z Tworyczewa przenieść na teren doliny Rzeki Białej Łady a Proboszcz Parafii Św. Jerzego był na NIE.
O co to chodzi ??? O podział tacy czy co

(2020-07-23 22:17:38)

Rozumiemy, że Tadeusz w Prawosławiu przed śmiercią bo kościół katolicki biłgorajski wystawił go finansowo wykorzystał .... nie pomógł ., Ale dlaczego TY Janusz. Mając władzę...

Fundacja (2020-07-23 22:13:57)

Drogi Tadeuszu, dziękuję Ci za wszystko czego dokonałeś dla Biłgoraja, za Twoją pracę i determinację w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu.
Janusz tylko czego byłeś hamulcowym inwestycji Tadeusza. Z zazdrości czy z tego, że Tadeusz był swój Biłgorajanin a Ty zapatrzony w władzę. Czego nie pomagałeś jak trzeba było pomagać??? Janusz dlaczego

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Psycholog radzi: Praca zdalna nie musi być koszmarem

Walka z koronawirusem spowodowała głębokie zmiany w wielu sferach naszego życia, również w sferze pracy. Dla niektórych z nas konieczność...