Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powstanie Biłgorajskie Centrum Obsługi Inwestora

Dodał: red Data: 2019-02-03 18:38:15 (czytane: 2383)

Podczas V sesji Rady Miasta radni głosowali nad uchwałą powołującą do życia Biłgorajskie Centrum Obsługi Inwestora Spółka z ograniczoną z odpowiedzialnością. W myśl uchwały, wspólnikami spółki mają być Gmina Miasto Biłgoraj, Gmina Biłgoraj i Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajGłównym celem utworzenia i działania Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora (BCOI), jako instytucji otoczenia biznesu będzie pozyskiwanie nowych inwestorów oraz szeroko pojęta promocja gospodarcza naszych jednostek samorządu terytorialnego i całego Regionu.

inwestorzy_bilgoraj.JPG

Ścisła współpraca z Biłgorajską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. pozwoli m. in. na przygotowanie kompleksowej oferty wsparcia dla potencjalnego inwestora zarówno w zakresie usług o charakterze finansowym jak i doradczym. Zakłada się, że efektem działalności BCOI będzie dalszy rozwój gospodarczy regionu biłgorajskiego. Jako forma działalności wybrana została spółka prawa handlowego - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Nadzór nad działalnością spółki sprawować będzie rada nadzorcza złożona z przedstawicieli każdego ze wspólników. Planuje się, że koszty działalności spółki na początku będą pokrywane wniesionymi udziałami, zaś w okresie późniejszym z przychodów ze sprzedaży usług promocji Miasta i Gminy Biłgoraj, przedsiębiorstw z sektora MŚP oraz z realizacji projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych.

Reklama.

Utworzenie nowej instytucji otoczenia biznesu stwarza możliwość ubiegania się przez nią o dofinansowanie ze środków UE w ramach RPO WL 2014 - 2020 w ramach ogłoszonego konkursu z działania 3.4 Dostosowanie oferty instytucji otoczenia biznesu (IOB) do potrzeb rynku. W przypadku otrzymania dofinansowania część kosztów pośrednich (w tym wynagrodzeń), zakupu środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, kosztów standaryzacji usług oraz kosztów profesjonalizacji kadry do świadczenia usług doradczych dla MSP będzie mogła zostać pokryta ze środków unijnych. W ramach konkursu jedna IOB może złożyć jeden wniosek o dofinansowanie. Termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 1 kwietnia br., natomiast rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na IV kwartał br.

/UM Biłgoraj/

Tagi: biłgorajskie centrum obsługi inwestora   biłgoraj   urząd miasta   inwestorzy biłgoraj

Zobacz także

Komunikat w sprawie jakości wody w Zalewie Bojary

Dodane: 2019-08-23 09:18 - Komentarze  (0)  czytane (447)

TAGI: sinice w zalewie bojary, zalew bajary, sanepid biłgoraj, komunikatKomentarze (19)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.236.190.216

Mieskańczy Biłgoraja na kogo stawiacie jako rzecznika UM BIŁGORAJ????? (2019-02-07 14:24:25)

oczywiście w pierwszej kolejności stawiam na resortowe dziecko któregoś radnego

Śpioch się obudził ;-)))) (2019-02-06 13:21:03)

od 2014 roku można było pozyskiwać środki, Biłgorajski śpioch się obudził i w 2019 roku będzie zakładał spółkę, kiedy to program kończy się w 2020 r. Niech mnie kotś przekona że nie jest to polityczne zagranie wypełnienia po wyborczych obietnic

Zamiast zrobić to w 2014 to rzutem na taśmę w 2019 r brawo . Oooo Janusz się przebudził !!! (2019-02-06 12:55:04)

„Utworzenie nowej instytucji otoczenia biznesu stwarza możliwość ubiegania się przez nią o dofinansowanie ze środków UE w ramach RPO WL 2014 - 2020 w ramach ogłoszonego konkursu z działania 3.4
Ani radni, ani ty Janusz nie rozumiesz podstawowych zasad biznesu.
Daj koncernom wjechać na tereny przeznaczone pod inwestycję a przy nich cały biłgorajski biznes się wyżywi. Twoja koncepcja biznesu Janusz jest taka, żeby wspomagać mały biznes dofinansowaniem, ale kolego to już robi BARR SA. Nie wymyśliłeś nic nowego jedynie chcesz mieć kontrolę nad tą spółką.

Według Janusza to Biłgoraj jest krainą MLEKIEM I MIODEM płynąca (2019-02-06 12:13:51)

To dlaczego młodzi ludzie stąd uciekają? Dlaczego BRW uciekło do Mielca? Dlaczego IKEA z kwitkiem została odprawiona. Ludzie uciekają, zamiast się osiedlać. Ewenement w skali świata bloki się budują mieszkania się sprzedają a mieszkańców ubywa. 2000 tys. przez ostatnie 4 lata wyparowało, ulice się buduje, szkoły się zamyka brawo Janusz ; -)))) pomysły masz proedukacyjne.

(2019-02-05 18:31:59)

Pytanie , jakie konkretnie osiągnięcia mają urzędnicy od promocji w Biłgoraju? Czym się zajmują?

eli (2019-02-05 11:52:36)

Krótka informacja do poniższego komentarza.
"Do tej pory poszukiwaniem i obsługą biznesmenów zainteresowanych inwestowaniem w Rzeszowie zajmowali się pracownicy wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta. Ponieważ na osiedlu Przybyszówka trwa już budowa strefy ekonomicznej Dworzysko, władze miasta postanowiły uruchomić samodzielne Biuro Obsługi Inwestorów, które będzie zachęcać firmy do budowy swoich zakładów w naszym mieście"

Rzeszów już dawno dbał o biznes tylko robiła to inna komórka to po pierwsze, po drugie już mieli przygotowane nie tylko tereny pod inwestycje, zadbali również o strefę ekonomiczną. Janusz przespał 18 lat wydrenował młodzież z Biłgoraja został jego twardy elektorat emeryci, renciści, i podległe mu spółki. Jak by nie PiS to miał by dożywotkę na fotelu burmistrza.

J. (2019-02-05 10:47:15)

Tu są domy i trzeba patrzeć na wiele rodzin a nie tylko na Glenia. Panie burmistrzu proszę nie zmieniać nic i dać spokojnie żyć swoim głosującym.

(2019-02-04 23:32:37)

Brawo dla Burmistrza, skoro podejmuje temat zmian w planie studium. Firma Glenia na rodzinnej działce, daje utrzymanie wielu ludziom od wielu lat. Zanim niektórzy tam zbudowali domy. To oczywiste, że zabudowany teren nie może mieć ograniczeń jak puste obszary zielone.

(2019-02-04 23:24:32)

Gleń ma rację, jeg

(2019-02-04 23:23:37)

Dobry pomysł, takie biuro znakomicie funkcjonuje w Rzeszowie, mieście z imponującymi osiągnięciami min. w zakresie przedsiębiorczości.

Ciekawy (2019-02-04 16:31:37)

Dla.kogo.ten stołek ? DLA PO czy PSL. Ja stawiam na Platformę.

(2019-02-04 12:43:14)

Radni poparli!!! Brawo durnie szczególnie ci z prawej strony!!!! Nie wiecie co się dzieje!!!
- Kolejna spółka z głosami na Janusza,
- Zdejmą odpowiedzialność z Janusza w razie nie powodzeń negocjacyjnych, a takie będą, bo Janusz przespał 18 lat,
- Spółka, która będzie czekała na inwestora nie proponując nic, bo przecież nie ma gruntów pod inwestycję.
- Przyznam dobre zagranie marketingu politycznego, zamykające usta opozycji i internautów krzyczących o inwestorach, bo przecież coś robimy;-))))
Dobre, naprawdę dobre, i tu muszę Janusza pochwalić robota wytrawnego polityka!!!!!!
Nie było takiej spółki za Oleszczaka a powstawały Model, BRW, POLSKONE, AMBRA itd.
To nie wszystko Urząd Miasta ma mieć Rzecznika!!! Tak, dokładnie też jestem w szoku ? Nie trudno zgadnąć, kto nim będzie. Na pewno ktoś, kogo tatuś jest lub był RADNYM. Niech ktoś mi powie CZY BIŁGORAJ JUŻ NIE MA NA CO PIENIĘDZY WYDAWAĆ? Czy to coś zmieni lub usprawni prace UM w Biłgoraju? Do tej pory nie było a teraz jak widać jest to niezbędne.

(2019-02-04 10:12:48)

Gleń chciał zmiany planu dla swojej firmy. Burmistrz Rosłan powiedział mu że zmienia studium. Niepotrzebnie moim zdaniem. Tak więc Gleń radny patrzy na swoją firmę i chce zmiany planu. Pan burmistrz powinien słuchać głosu sąsiadów głosujących na niego , a nie głosu interesu Glenia.

Radek (2019-02-04 09:57:00)

Co gadał Gleń? Jaki omyłkowy plan?

do Jan (2019-02-04 08:55:01)

co się czepiasz głosujących na Rosłana skoro cała opozycja (pis) poparła uchwałę ? Pomimo że ,pan Gleń przedstawił problem z jego zdaniem "omyłkowo" ustalonym planem zagospodarowania

j (2019-02-04 08:44:19)

jak nie było źle, jak bedzie tez źle??

walu (2019-02-04 07:56:32)

tylko po co

Jan (2019-02-04 06:49:04)

To co teraz będą robić urzędnicy? Kolejne stanowiska dla swoich? Dalej głosujcie na Rosłana , a potem narzekajcie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Na patriotyczną nutę by uczcić chlubę polskiego orężą

Koncert „Crnej Gory” z Montenegro oraz serbskiego zespołu „Teodora”

Festiwalu Kultur

Program "Sieciowanie Pomocy" i wizyta wiceministra sprawiedliwości

Audyt kadrowo - organizacyjny i nowy regulamin organizacyjny w Starostwie w Biłgoraju

Nowy regulamin organizacyjny w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Chcesz wypowiedzieć OC? Sprawdź, kiedy możesz!

Planujesz zmienić ubezpieczyciela? Nie odpowiadają Ci wysokie ceny polis komunikacyjnych, jakie musisz płacić w obecnej firmie? A może...