Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powitanie lata

Dodał: red Data: 2019-07-05 07:53:21 (czytane: 1053)

Na przełomie czerwca i lipca, na turobińskim stadionie odbył się festyn "Powitanie lata". Piękna pogoda, a przede wszystkim przebogaty program artystyczny sprawiły, że do późnych godzin nocnych stadion tętnił życiem.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

Impreza wystartowała tuż po godzinie 17.00, kiedy to, po powitaniu Wójta Gminy Andrzeja Koziny, na scenie pojawiła się Kapela Turobińska i wprowadziła uczestników w nastrój radosnej zabawy, wykonując znane i lubiane przeboje muzyki biesiadnej i ludowej. Po występie Kapeli swoją prezentację miała Szkoła Muzyczna Maestro z Turobina, działająca od kilku miesięcy w Gminnej Bibliotece Publicznej. Następnie na scenie pojawił się zespół instrumentalno – wokalny "Pół na pół" z Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksy Poździk w Sułowie. Młodzi wykonawcy przypomnieli ponadczasowe szlagiery muzyki biesiadnej i rozrywkowej.

W turobińskie Powitanie lata, włączyła się kapela Kalina – Folk z Gminnego Centrum Kultury w Polichnie. Nie sposób było przejść obojętnie obok sceny. W ucho wpadały wspaniale wykonane znane i lubiane melodie: "Winko piję", "Miele młyn" czy "Kalina", zaś wzrok przykuwały piękne, kolorowe stroje. Były także koncert disco - polo. Jako pierwszy wystąpił NipperBoy. Kolejną gwiazdą wieczoru był zespół Energy Girls. Około godziny 22.00 na turobińskiej scenie rozbłysła kolejna gwiazda festynu Powitanie lata, zespół MeGustar.

turobin_001.jpg

Najmłodsi mogli pobawić się na zjeżdżalniach i/lub pojeździć samochodzikiem. Również dla nich przygotowano stoiska z zabawkami. Zabezpieczono także zaplecze gastronomiczne.

Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników, nad którymi czuwali wespół strażacy z OSP z Turobina z agencją ochrony BAKO oraz wzmożone patrole  Policji. Organizatorzy festynu – Wójt Gminy Turobin Andrzej Kozina i Gminna Biblioteka Publiczna w Turobinie składają podziękowania wszystkim artystom, którzy swoja obecnością uświetnili "Powitania lata" oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach.

/UG Turobin/

Tagi: powitanie lata   gmina turobin   festyn   zabawa taneczna

Zobacz także

Święto pieczonego ziemniaka

Dodane: 2021-09-25 21:23 - Komentarze  (0)  czytane (3)

TAGI: święto pieczonego ziemniaka, osiedle sitarska kępy, bilgoraj, jesieńKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.177.171

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Zmarł ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk

Dziś, w wieku 85 lat, ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk. Kapłan zasłużony dla Biłgoraja, wieloletni dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ i proboszcz w parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Urodził się 7 czerwca 1936 roku w Podwysokiem, parafia Lipsko koło Zamościa. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa Piotra Kałwy w katedrze lubelskiej - 18 kwietnia 1960 roku. więcej»

Konkursy

Polecamy

Wystawa dzieł sztuki Stefan Knapp 1921 - 2021 już otwarta

By uczcić 100. rocznicę urodzin artysty Stefana Knappa dział...

Wicemarszałek zapewnia: -Chcemy wyremontować W858 i wybudować obwodnice Biłgoraja i Tarnogrodu

Podczas wizyty w Biłgoraju, wicemarszałek województwa lubelskiego...

Gdzie jest telefon? Jak namierzyć urządzenie?

Z telefonów komórkowych korzystają dziś niemal wszyscy - rozwój...

Deratyzacja to ważna rzecz

Solidne odszczurzanie to konieczność. Szczególnie w dużych miastach...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Naprawa telefonów Warszawa tylko w miejscu godnym zaufania

Jest wiele powodów, które zmuszają nas do oddania smartfonu do serwisu....

Ogłoszenia