Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju i różne formy pomocy dla przedsiębiorców, którzy ponieśli straty finansowe w następstwie epidemii koronawirusa (AUDIO)

Dodał: red Data: 2020-06-12 12:03:58 (czytane: 2541)

Nadal jeszcze przedsiębiorcy mogą skorzystać z pomocy w ramach tzw. "Tarczy antykryzysowej", w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19. -Zapraszam przedsiębiorców do korzystanie z programów wsparcia. Informacje, wraz z numerami telefonów są na stronie internetowej PUP - mówi dyrektor Danuta Łagożna.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Z informacji przekazanych przez dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju, Danutę Łagożną, wynika, że przedsiębiorcy skorzystać mogą z jednej kilku dróg pomocowych. Przedsiębiorcy ubiegający się o dofinansowania i wsparcia nie może otrzymać dofinansowania w części, w której te same koszty zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych.

Przedsiębiorcy skorzystać mogą z następującej pomocy:
1. Mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 roku może ubiegać się o przyznanie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W tym celu składa do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej wniosek o pożyczkę. Pożyczka może być udzielona do wysokości 5 000 zł, będzie podlegać umorzeniu pod warunkiem prowadzenie działalności przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia. Powiatowy Urząd Pracy udzielił już 3 330 pożyczek na kwotę ponad 16,6 mln zł. Wpływające wnioski rozpatrywane są na bieżąco.

2. Kolejną formą wsparcia jest dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia epidemii COVID-19. W przypadku spadku obrotów o:
1) co najmniej 30% - może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy w odniesieniu do każdego pracownika;
2) co najmniej 50% - może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy, w odniesieniu do każdego pracownika;
3) co najmniej 80% - może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej 90% kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy, w odniesieniu do każdego pracownika.

Dofinansowanie może być przyznane od miesiąca złożenia wniosku mikro, małym oraz średnim przedsiębiorcom. Wniosek o dofinansowanie przedsiębiorca składa do powiatowego urzędu pracy. Dofinansowanie jest wypłacane w okresach miesięcznych niezależnie od dnia miesiąca w którym wpłynął wniosek .Przedsiębiorca jest obowiązany do utrzymania w zatrudnieniu pracowników objętych umową, przez okres dofinansowania. Na dzień dzisiejszy zawartych zostało 155 umów - dofinansowaliśmy zatrudnienie prawie 800 pracowników. Na realizację tego zadania wydatkowanych zostało ponad milion dwieście sześćdziesiąt tysięcy złotych.

Czytaj także: PUP w Biłgoraju najlepszy na Lubelszczyźnie

3. Przedsiębiorcy będącemu osobą fizyczną niezatrudniającemu pracowników, można przyznać dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19. Dofinansowanie obliczone jest według następujących przedziałów spadku obrotów:
1) co najmniej 30% - może być przyznane maksymalnie do 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie;
2) co najmniej 50% - może być przyznane maksymalnie do 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie;
3) co najmniej 80% - może być przyznane maksymalnie do 90% kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie Dofinansowanie jest przyznawane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące przypadające od miesiąca złożenia wniosku i wypłacane jest w okresach miesięcznych. Dofinansowanie powinno być przeznaczone na koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca jest obowiązany do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres, na który przyznane zostało dofinansowanie. Wniosek o dofinansowanie przedsiębiorca składa do Powiatowego Urzędu Pracy. Z tej pomocy skorzystało już 335 przedsiębiorców. Kwota wydatkowanych środków na ten cel to prawie milion złotych (952 640 zł). Łącznie na realizację zadań wynikających z „Tarczy antykryzysowej” wydatkowaliśmy prawie 19 milionów złotych (18 848 852 zł).

urzad_pracy.JPG

Zgodnie z art. 15zze ustawy, na podstawie zawartej umowy, przyznać organizacji pozarządowej lub podmiotowi o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne, w przypadku spadku przychodów z działalności statutowej w następstwie wystąpienia COVID-19. Dofinansowanie, może być przyznane od miesiąca złożenia wniosku, na okres nie dłuższy niż 3 miesiące, w przypadku spadku przychodów z działalności statutowej o:
1) co najmniej 30% - w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 50% wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy w odniesieniu do każdego pracownika;
2) co najmniej 50% - w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 70% wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy, w odniesieniu do każdego pracownika; co najmniej 80% – w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 90% wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 90% kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy, w odniesieniu do każdego pracownika.

Czytaj także: Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Biłgorajskim. Stan na koniec 2019 roku

Dofinansowanie, jest wypłacane w okresach miesięcznych, po złożeniu przez organizację pozarządową oświadczenia o zatrudnianiu w danym miesiącu pracowników objętych umową oraz kosztach wynagrodzeń każdego z tych pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne, według stanu na ostatni dzień miesiąca, za który dofinansowanie jest wypłacane. Organizacja pozarządowa lub uprawniony podmiot, są obowiązane do utrzymania w zatrudnieniu pracowników objętych umową, przez okres dofinansowania. W przypadku niedotrzymania tego warunku, organizacja pozarządowa lub podmiot, zwraca dofinansowanie bez odsetek proporcjonalnie do okresu nieutrzymania w zatrudnieniu pracownika, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania starosty. Wniosek o dofinansowanie składa się do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na swoją siedzibę w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.

Posłuchaj wypowiedzi dyrektor PUP w Biłgoraju, Danuty Łagożonej:

/red./

Tagi: powiatowy urząd pracy   pup biłgoraj   tarcza antykryzysowa   pomoc dla przedsiębiorców

Zobacz także

Piknik firmowy - bezpieczny event dla Twojej firmy!

Dodane: 2021-06-08 14:18 - Komentarze  (0)  czytane (1291)

TAGI: piknik firmowy, event firmowy, firma, impreza firmowaKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.124.77

Faye Miller (2020-06-14 23:59:41)

Witam wszystkich, jestem dzisiaj bardzo podekscytowana. Zobaczyłem komentarze osób, które otrzymały pożyczkę od Sabinehelps@gmail.com, a następnie postanowiłem zarejestrować się na podstawie ich rekomendacji. Kilka godzin temu potwierdziłem w sumie 10 000 euro, o które prosiłem z własnego konta bankowego. To naprawdę świetna wiadomość i radzę każdemu, kto potrzebuje prawdziwej pożyczki, aby złożyć wniosek za pośrednictwem poczty elektronicznej: sabinhelps@gmail.com lub whatsapp jej na +79267494861

Yunbib (2020-06-13 23:04:00)

Przedsiębiorcom pomagają a kiedy rząd coś da niewolników, bo w brw i 1500 mają na reke, kto za to utrzyma rodzinę

Yunbib (2020-06-13 23:03:40)

Przedsiębiorcom pomagają a kiedy rząd coś da niewolników, bo w brw i 1500 mają na reke, kto za to utrzyma rodzinę

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgoraj pożegnał ks. Bogusława Wojtasiuka (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego oraz ponad 60 księży...

Powiatowi radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu (VIDEO)

Dziś odbyła się absolutoryjna sesja Rady Powiatu. radni zapoznali...

78. rocznica wysiedleń

W Biłgoraju odbyły się rocznicowe uroczystości związane z 78. rocznicą...

Klaruje się koncepcja rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego w Biłgoraju

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Naprawa telefonów Warszawa tylko w miejscu godnym zaufania

Jest wiele powodów, które zmuszają nas do oddania smartfonu do serwisu....

Ogłoszenia