Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraj najlepszy w województwie lubelskim i jednym z najlepszych w kraju

Dodał: red Data: 2020-05-08 19:35:52 (czytane: 2612)

Chodzi o wypłacanie środków w formie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębirców. To jedna z form wsparcia jakiej PUP w Biłgoraju udziela celem ratowania miejsc pracy i przeciwdziałania kryzysowi wywołanym epidemią koronawirusa.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajDo dnia dzisiejszego Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju rozpatrzył  ponad 1 550 wniosków złożonych przez przedsiębiorców, na kwotę, która przekroczyła 7,7 mln zł. -W ramach Tarczy Antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju realizuje kilka form wsparcia. Należa do nich niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców, dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców. Oferujemy także dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych - wymienia dyrektor PUP w Biłgoraju, Danuta Łagożna.

bilgoraj_pup_bezrobocie.JPG

Tarcza Antykryzysowa to m. in. zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe, pożyczka dla mikroprzedsiębiorców czy wsparcie z środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Te instrumenty, zapewniają ochronę firmom. -W urzędzie mam 28 pracowników, którzy zostają po godzinach i dobrowolnie przeglądają i rozpatrują wnioski. Bez tego zaangażowania nie udało by się w tak krótkim czasie wykonać takiej pracy. Nadmienię, że mamy jako Powiatowy Urząd Pracy, przyznane 90% pożyczek w stosunku do poprawnie złożonych wniosków w kwietniu - dodaje dyrektor Łagożna. -Utrzymanie miejsc pracy w naszym Powiecie i wykorzystujemy wszystkie dostępnych instrumenty jakie daje nam Tarcza Antykryzysowa, to jest w tej chwili jeden z naszych priorytetów. Ja serdecznie dziękuję dyrektorowi i  pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju za zaangażowanie i sukcesywne podnoszenie jakości świadczonych usług. To dzięki Państwa pracy i współpracy z pracodawcami, nie odnotowujemy drastycznego wzrostu bezrobocia - podkreśla Andrzej Szarlip, Starosta Biłgorajski.

Reklama.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że do przedsiębiorców trafiło już ponad 6,2 mld złotych z tytułu wsparcia z różnych instrumentów Tarczy. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, to głównie urzędy pracy zajmują się wdrażaniem rozwiązań przewidzianych w tarczy antykryzysowej w obszarze rynku pracy. To właśnie urzędy pracy rozpatrują wnioski przedsiębiorców chcących skorzystać z wybranych narzędzi tarczy. W przypadku np. pożyczki dla mikroprzedsiębiorców to zadanie dla powiatowych urzędów pracy, z kolei wnioskami dotyczącymi wsparcia z środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych zajmują się wojewódzkie urzędy pracy.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: powiatowy urząd pracy   biłgoraj   powiat biłgorajski   tarcza antykryzysowa

Zobacz także

Uwaga, ważne. Pomoc dla przedsiębiorców w związku z zamknięciem cmentarzy

Dodane: 2020-10-31 14:24 - Komentarze  (1)  czytane (432)

TAGI: chryzantemy, zamknięte cmentarze, odpupienie kwiatów, fundusz covidowyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.8.80

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych. Praca zdalna

Rząd podjął decyzję w sprawie cmentarzy. "Reagujemy na szybko...

Powiat biłgorajski. Pomoc psychologiczna w zwiazku z Covid-19

Osoba poddana izolacji z powodu Covid-19, nadzorowi epidemiologicznemu...

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Dziś znikły ochronne płotki, a na placu zabaw aktywnie czas spędzały dzieci (FOTO)

Projekt rewitalizacji Placu Wolności w Biłgoraju, realizowany...

Uczcili Kapelana Solidarności i kapłanów niezłomnych (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja uczcili dziś ks. Jerzego Popiełuszkę i księży...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Stypendia FFLZB rozdane (LISTA STYPENDYSTÓW)

Do kilkudziesięciu uczniów trafiły dziś stypendia ufundowane...

Ogłoszenia