Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół średnich (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2017-04-21 14:20:32 (czytane: 2101)

Na biłgorajskim autodromie rywalizowały drużyny reprezentujące szkoły średnie Powiatu Biłgorajskiego w Turnieju Motoryzacyjnym, którego organizatorem był UKS Moto - Kart "Energetyk" wspólnie z KPP w Biłgoraju i RCEZ. Turniej odbył się 21 kwietnia br.Głównym celem Turnieju jest zainteresowanie młodzieży bezpieczeństwem w ruchu drogowym i sprawdzenie nabytej przez nią wiedzy, zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Jak podkreślał Edward Surmacz, w ostatnim dziesięcioleciu ilość wypadów drogowym maleje, nadal jednak jesteśmy w niechlubnej czołówce Europy w tym względzie. -Do 15 kwietnia br. wydarzyło się na polskich drogach 700 wypadków tylko z udziałem motocyklistów. Dlatego konieczne jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, a także kształtowanie umiejętności praktycznych - przyznaje Edward Surmacz prezes UKS Moto - Kart "Energetyk".

turniej_motoryzacyjny_bilgoraj.JPG


Uroczystego otwarcia Turnieju Motoryzacyjnego dokonał wicestarosta Jarosław Piskorski. A wśród obecnych byli zawodnicy, nauczyciele i wychowawcy oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Drużyny zmierzyć musiały się z testami z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz praktycznymi zadaniami z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, codziennej obsługi samochodu oraz jazdy z tzw. talerzem stewarda montowanym przedniej części maski; uczestnik Turnieju musi pokonać specjalnie wytyczoną trasę w taki sposób, aby piłeczka nie spadła z talerza - zadanie to pozwala sprawdzić płynne operowanie pedałem gazu, hamulca i ruchów kierownicą. Rywalizację poszczególnych zawodników oceniali policjanci i nauczyciele RCEZ.

turniej_motoryzacyjny_2017__2_.JPG


Wyniki:
Rywalizacja zespołowa:
I miejsce - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej;
II miejsce - LO im. ONZ w Biłgoraju;
III miejsce - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej Centrum Kształcenia Praktycznego.

turniej_motoryzacyjny_2017__1_.JPG


Rywalizacja indywidualna:
I miejsce - Rafał Kozak (RCEZ);
II miejsce - Dominik Bartnik (RCEZ);
III miejsce - Rafał Krasnodębski.Zobacz także:

Powiatowy Turniej BRD dla uczniów szkół podstawowych (WYNIKI)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: turniej motoryzacyjny   bezpieczństwo w ruchu drogowym   policja biłgoraj   edward surmacz

Zobacz także

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Dodane: 2018-06-15 17:40 - Komentarze  (0)  czytane (570)

TAGI: biłgoraj business class, bizes dla młodzieży, rozwiązania biznesowe, szkoleniaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.141.12

sprawiedliwy (2017-04-24 08:32:42)

sprawiedliwy (2017-04-24 08:32:41)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

'Wiosna młodych artystów', czyli jubileusz w MDK (FOTO)

Pracownia plastyczna prowadzona przez Irenę Oręziak - Kupczak obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swej działalności. Z tej okazji 11 marca br. w MDK odbyły się jubileuszowe uroczystości. W programie znalazła się prezentacja prac plastycznych, występy artystyczne oraz aukcje obrazów. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia