Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiatowy Finał Turnieju Motoryzacyjnego (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2015-04-28 14:43:20 (czytane: 2597)

Z częścią teoretyczną i praktyczną musieli zmierzyć się uczestnicy finału Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego, który w Biłgoraju organizowany jest od 1998 roku. Na obiektach RCEZ rywalizowało sześć drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorem był UKS Moto Kart "Energetyk".

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj28 kwietnia 2015 roku, na ośrodkach biłgorajskiego autodromu rywalizowało sześć drużyn wyłonionych w rywalizacji międzyszkolnej, tj. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju Centrum Kształcenia Praktycznego, Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz LO im. ONZ.

turniej_motoryzacyjny_bilgoraj__1_.JPG


-Celem priorytetowym Turnieju jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wykorzystywanie tej wiedzy w praktyce - podkreśla w rozmowie z bilgoraj.com.pl dyrektor Turnieju Edward Surmacz. Jak przypomina, w 2014 w Polsce wydarzyło się ponad 35 tys. wypadków drogowych, w których zginęło blisko 3 300 osób, a ponad 43 tys. zostało rannych. -Warto edukować uczestników ruchu drogowego i przypominać, że to także od naszego zachowania uzależnione jest bezpieczeństwo na drogach - dodaje.

Reklama.

Uczestnicy Turnieju musieli zmierzyć się z częścią teoretyczną obejmującą testy wiedzy z zakresu ruchu drogowego i historii motoryzacji oraz częścią praktyczną obejmującą pomoc przedmedyczną, jazdę samochodem (z tzw. talerzem Stewarda) oraz znajomość budowy aut. Zawodnikom kibicowali m. in. wicestarosta Jarosław Piskorski, Jarosław Bondyra wiceprzewodniczący Rady Miasta Biłgoraj, Zenon Łój prezes Automobilklubu Biłgorajskiego, Jerzy Buczko dyrektor RCEZ, Andrzej Antolak szef oświatowej "Solidarności" oraz Krzysztof Bury.

turniej_motoryzacyjny_bilgoraj__2_.JPG
Drużyna RCEZ CKP


Poszczególne konkurencje oceniali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju oraz nauczyciele RCEZ. Zwyciężyła drużyna Regionalnego Edukacji Zawodowej Centrum Kształcenia Praktycznego, w składzie Agnieszka Dziwura, Sylwester Zdybel i Marcin Golik. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Marcin Golik, a jego koleżanka i kolega z drużyny zajęli odpowiednio drugi i trzecie miejsce.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna RCEZ w składzie Rafał Poniewozik, Jarosław Bąk i Adam Olekszyk, a trzecie zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, występująca w składzie Marcin Oleszczak, Daniel Drozdowski i Maciej Mateuszczak.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: turniej motoryzacyjny   biłgoraj   rcez   moto kart energetyk

Zobacz także

Bezpieczeństwo motocyklistów na drodze

Dodane: 2020-07-03 15:52 - Komentarze  (0)  czytane (594)

TAGI: bezpieczeństwo, motocykliści, policja, ruch drogowyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.97.214

uj (2015-04-28 20:24:11)

Fajne nagrody ufundował Automobilklub.

(2015-04-28 15:20:56)

żaden z tych co na zdjęciu nie naprawiłby własnego auta

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia