Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2017-10-08 19:30:00 (czytane: 1029)

Pod patronatem poseł Genowefy Tokarskiej, w Biłgorajskim Centrum Kultury, 8 października 2017 roku odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej. To kolejna edycja tej popularniej wśród zespołów ludowych działających na terenie Powiatu Biłgorajskiego imprezy.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajFestiwal zmagania zespołów reprezentujących poszczególne Gminy Powiatu Biłgorajskiego oceniało jury w składzie Ewa Maciocha (przewodnicząca jury) - radna Powiatu Biłgorajskiego, przewodnicząca Komisji Edukacji, społecznik, animator kultury. Aktywizuje lokalną społeczność, inicjuje, wspiera i koordynuje wszystkie działania kulturalne na terenie Gminy Aleksandrów; Anna Iskra - wieloletni dyrektor MDK w Biłgoraju, jedna z twórców i założycieli zespołu Tańca Ludowego „Tanew”, aktywnie działający członek Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Tanew"; Jan Szymaniak - z wykształcenia nauczyciel muzyki, założyciel i od ponad 20 lat prowadzący Kapelę Podwórkową "Wygibusy" oraz Zofia Siek -  zastępca kierownika Wydziału Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

festiwal_piosenki_ludowej_bilgoraj.JPG

Cele Festiwalu jest podnoszenie kultury ludowej naszego Regionu, poznanie obrzędów i pieśni Ziemi Biłgorajskiej, prezentacja i ocena dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych oraz popularyzacja i ożywianie tradycji w społeczeństwie.

muzyka_ludowa_bilgoraj.JPG

-Ważne w naszym środowisku jest to, że honorujemy piosenkę ludową i chcemy ją eksponować, pokazywać. Tak naprawdę piosenka ludowa to samo życie. W jej treści znajdziemy radość, smutek, mądrość życiową w wersji poważnej ale i frywolnej. Są tacy ludzie, który kultywują naszą tradycję i wnoszą nowe elementy do naszej kultury zapewniając jej ciągłość trwania. To wszystko jest niezwykle ważne, a Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem, są zespoły reprezentujące wszystkie Gminy naszego Powiatu - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl poseł Genowefa Tokarska pomysłodawca Festiwalu.

Reklama.

Gminę Aleksandrów reprezentował Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy”, Gminę Biłgoraj reprezentował Zespół Folkowy "Podkowa", z Gminy Biszcza na Festiwal przyjechał Zespół "Jubilatki" (z Biszczy II) i Zespół Śpiewaczy "Krzewina", Gminę Frampol reprezentowały trzy zespołu: Zespół Folklorystyczny z Sokołówki, Zespół Folklorystyczny „Żurawina” oraz Zespół Wokalny "Gospa" z Karolówki, z kolei Zespół Artystyczny "Hosznianki" reprezentował Gminę Goraj. "Majdanianki" z Majdanu Nepryskiego reprezentowały Gminę Józefów, a Zespół Folkowy "Konwalia" reprezentował Gminę Księżpol. Z Gminy Łukowa przejechał Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV. Gminę Obsza reprezentowała Leokadia Mucha, a Gminę Tarnogród Dziecięcy Zespół Wokalny z Tarnogrodu. Tereszpol i Turobin reprezentowali z kolei odpowiednio Chór "Oaza" i Koło Gospodyń Wiejskich z Czernięcina Głównego.

festiwal_piosenki_ludowej_bilgoraj_2017_1.JPG

Jak zaznacza Ewa Maciocha, radna Rady Powiatu, impreza tego typu jest bardzo potrzebna. -Każda okazja aby zespoły mogły się spotkać, pokazać swoją pracę i swój repertuar to rzecz bezcenna. To daje możliwość konfrontacji, mobilizuje do dalszej pracy, do podnoszenia poziomu i wymiany doświadczeń - zaznacza radna Maciocha.

festiwal_piosenki_ludowej_bilgoraj_2017_2.JPG

Wyniki:
I miejsce - Zespół z Łukowej IV i Zespół Folkowy Podkowa;
II miejsce - Aleksandrowiacy i Zespół "Gospa";
III miejsce - Leokadia Mucha.
Wyróżnienie: Dziecięcy Zespół z Tarnogrodu.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 77

Tagi: powiatowy festiwal piosenki ludowej   bck biłgoraj   genowefa tokarska   kazimierz paterak

Zobacz także

Złote gody w Tereszpolu

Dodane: 2017-10-18 09:32 - Komentarze  (0)  czytane (73)

TAGI: 50-lecie małżeństwa, złote gody, gmina tereszpol, jubileusz 50-lecia małżeństwaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.33.246

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

'Wieczór Uwielbienia' w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

15 czerwca br., w Uroczystość Bożego Ciała, w Biłgoraju odbył się "Wieczór Uwielbienia", który był zakończeniem oddawania w tym dniu czci Najświętszemu Ciału i Krwi Chrystusa. Modlitewne spotkanie prowadził ks. Andrzej Wąsek, a muzyczną posługę pełniły schole biłgorajskich parafii. więcej»

Konkursy

Wejściówki na Monster truck

Polecamy

Nuncjusz apostolski, przedstawiciele Sejmu i Senatu na spotkaniu z niepełnosprawnymi w Biszczy (FOTO)

W Biszczy już po raz XI odbył się przegląd poezji recytowanej...

Wesprzyj rehabilitację Jagody

Terapia prowadzona w Warszawie przynosi rezultaty i Jagoda Stasiewicz...

25-lecie Legionu Maryi w Józefowie (FOTO)

"Hej w górę serca, niech brzmi pieśń, A ty ją wietrze w niebo...

Jubileusz 15-lecia UTW w Biłgoraju (FOTO)

Już po raz 15. w Biłgoraju seniorzy zainaugurowali rok akademicki...

I Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

Impreza odbyła się 1 października 2017 roku na terenie Ośrodka...

Jubileusz szkoły w Chmielku (FOTO, AUDIO)

W Chmielku w Gminie Łukowa świętowała dziś społeczność Szkoły...

Ogłoszenia