Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiatowy Dzień Twórcy Kultury (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-10-13 23:10:54 (czytane: 1089)

Uroczyste święto biłgorajskiej kultury, odbyło się dziś w BCK. Podczas uroczystości uhonorowani zostali okolicznościową statuetką „Powiatowy Twórca Kultury 2018” przedstawiciele poszczególnych Gmin Powiatu Biłgorajskiego. Wyróżniania przyznano za działalność artystyczną, wkład w tworzenie współczesnej kultury i kultywowanie tradycji.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWyróżnieni otrzymali z rąk Starosty Biłgorajskiego Kazimierza Pateraka i poseł Genowefy tokarskiej okolicznościową statuetkę, podziękowanie i album "Ziemia Biłgorajska". -To, że możemy szczycić się tak bogatą kulturą regionalną, to że mamy zachowana kulturę ludową, to że przejawy dziedzictwa narodowego sa nasza skarbnicą to zasługa wielu ludzi, ich działalności, pasji i talentu. często na koncertach słyszymy zespoły solistów, widzimy spektakle i uczestniczymy w wydarzeniach. By to się dokonało potrzebna jest praca wielu osób, których na scenie nie widać. To jest praca opiekunów, instruktorów, autorów, instrumentalistów, muzyków, śpiewaków, artystów. Powiatowy Dzień twórcy Kultury to okazja by te wszystkie osoby dostrzec, wyróżnić, docenić, zauważyć i podziękować im za ich wkład w naszą kulturę - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak.

kazimierz_paterak.JPG

Wyróżnienia odebrali Tarnogrodzka Orkiestra Dęta, dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Renata Ćwik, Anna Telega z Hedwiżyna, Anna Buła z Biszczy, Mirosław Buła z Biszczy, Zespół "Gospa" z Gminy Frampol, Kazimierz Oszust dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, Patryk Widz z Goraja, pośmiertnie Wanda Lis i Leokadia Mucha z Gminy Obsza, Józefowska Kapela Ludowo - Podwórkowa "Rzemyki", Beata Zaśko dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, Andrzej Kusiak z Gminy Księżpol, Wanda Irena Łysa dyrektor GOK w Księżpolu. Sylwester Surmacz animator kultury z Łukowej, Beata Hacia z Gminy Potok Górny, Edyta Marzec z Gminy Tereszpol oraz Henryk Tomaszek z Gminy Turobin. jeśli chodzi o Biłgoraj to wyróżnieni zostali Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju, Halina Bazan, Adrian Łobacz, Czesław Pachuta, Stefan Szmidt i Renata Socha. Z terenu Gminy Aleksandrów wyróżniona została Ewa Maciocha.

Reklama.

-To duże wyróżnienie, pokazuje że ktoś naszą prace docenia. Choć oczywiście nie robimy tego dla zaszczytów, tylko z potrzeby serca, to bardzo miłe jest to, że jest odpowiedź na podejmowane przedsięwzięcia - przyznaje, uhonorowany wyróżnieniem Patryk Widź.

powiatowy_dzien_tworcy_kultury.JPG

-Istotnie, trzeba zauważać ludzi, którzy tworzą nie tylko dla siebie ale wychodzą ze sztuka i kultura do społeczeństwa. To jest piosenka, wiersz, scenariusz, sztuka, rzeźba czy przedsięwzięcie. Od nich pochodzi inspiracja. Dziś dziękujemy im za to co robią dla nas wszystkich, dla naszej Ziemi, dla naszej biłgorajskiej tradycji. Dziękujemy, że kultywują to co najcenniejsze i wnoszą nowe - podkreśla poseł Genowefa Tokarska.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 34

Tagi: powiatowy dzień twórcy kultury   kultura   powiat biłgorajski   twórcy kultury

Zobacz także

Kolędowanie w Obszy (WYNIKI)

Dodane: 2019-01-21 14:12 - Komentarze  (0)  czytane (188)

TAGI: koledowanie, gok obsza, gmina obsza, gminne kolędowanie w obszyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.83.93.85

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

Od minuty ciszy, którą uczczono pamięć prezydenta Gdańska Pawła...

Solidarni z Gdańskiem (AUDIO)

Ułożone w kształt serca czerwono - białe znicze zapłonęły na Palcu...

100-lecie ruchu Polskiego Czerwonego Krzyża

Biłgoraj włącza się w obchody 100. rocznicy powstania Polskiego...

Co dalej z biłgorajskim sportem? (FOTO)

Na to pytanie próbowano odpowiedzieć podczas spotkania, które...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia