Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiatowy Dzień Olimpijczyka. Uczniowie wyróżnieni za osiągnięcia w nauce (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-06-14 12:52:54 (czytane: 3364)

Zarząd Powiatu Biłgorajskiego, na czele ze starostą Kazimierzem Paterakiem wyróżnił i nagrodził 83 uczniów za osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i konkursach. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie Powiatowego Gimnazjum i szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest Powiat Biłgorajski. Łącznie z rąk Starosty Biłgorajskiego i dyrektorów szkół nagrody i wyróżnienia otrzymało 83 uczniów, w tym wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych i Młodzieżowego Domu Kultury. Wydarzenie odbyło się po raz dwudziesty.

dzien_olimpijczyka_2018__1_.JPG

-Drodzy uczniowie, reprezentujecie dziś swoją ciężką, pracę, trud i upór w zdobywaniu wiedzy oraz placówki oświatowe i nauczycieli, którzy pomogli wam w osiągnięciu sukcesów. Życzę wam, byście dzisiejsze spotkanie potraktowali jako źródło satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć i jako źródło inspiracji do dalszej pracy, do dalszego rozwoju swoich zdolności - mówił do zebranych Kazimierz Paterak. Starosta mówił także o działaniach jakie podjął samorząd Powiatu Biłgorajskiego w zakresie poprawy bazy oświatowej oraz działaniami skierowanymi do maturzystów, a związanymi z zajęciami wyrównawczymi i dodatkowymi m. in. z matematyki.

Reklama.

Laury poszczególnych uczniów, ich sukcesy i rozwój talentów ma wpływ na całą biłgorajską oświatę. -Przekłada się to nie tylko na podnoszenie poziomu edukacji, ale także na wojewódzkie i ogólnopolskie rankingi, jak ranking perspektyw, czy wyniki z matur i egzaminów maturalnych. Mamy się czym szczycić zarówno w skali województwa jak i w skali kraju - uważa kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Jan Koman.

dzien_olimpijczyka_2018__2_.JPG

Wśród wyróżnionych znalazł się m. in. uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, Szymon Wasąg: -To dobra forma docenienia wysiłku i trudu podejmowanego w szkole i poza zajęciami lekcyjnymi. Oczywiście nie uczymy się dla nagród, tylko dla samych siebie, ale bardzo miło jest, gdy to jest doceniane. Na sukces składa się nie tylko jedne rok nauki czy zajęć lekcyjnych, ale także zajęcia pozalekcyjne, praca z nauczycielami, czy osobista nauka.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 57

Tagi: powiatowy dzień olimpijczyka   powiat biłgorajski   wyróżnienia dla uczniów   oświata biłgoraj

Zobacz także

Dziś ruszają konsultacje stacjonarne dla wszystkich uczniów w szkole

Dodane: 2020-06-01 12:00 - Komentarze  (0)  czytane (112)

TAGI: koronawirus, epidemia, oświata biłgoraj, konkultacje stacjonarne dla uczniówKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.168.209

Czytelnik (2018-06-15 12:13:01)

Nazwę szkoły chyba wypadałoby zapisać z wielkiej litery ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia