Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiatowi Radni chcą by do Biłgoraja powrócił Zakład Energetyczny PGE

Dodał: red Data: 2017-06-22 17:21:36 (czytane: 3234)

Podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu w Biłgoraju radni przyjęli stanowisko Rady Powiatu w Biłgoraju upoważniające Starostę Biłgorajskiego do podjęcia działań w celu przywrócenia funkcjonowania Zakładu Energetycznego PGE w Biłgoraju. Publikujemy treść stanowiska.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajRadny Henryk Paska postulował by do stanowiska na początku dodać zdanie, w którym Rada stwierdza, że Zakład został zlikwidowany za rządów koalicji PO - PSL, podnosił także, że w czasie gdy rozstrzygała się przyszłość Zakładu władze samorządowe nic nie zrobiły. Mówił także o tym, że zlikwidowano miejsca pracy, podnosząc, że za czasów rządów PO - PSL zlikwidowano wiele zakładów pracy. Wnioskował także by w stanowisku zadać pytanie czemu miało to służyć. Starosta Kazimierz Paterak przypomniał, że to za czasów koalicji PiS - LPR - Samoobrona pojawił się pomysł likwidacji Zakładów Energetycznych w całej Polsce, a rząd PO - PSL je zrealizował. Głos zabrał także były wieloletni Starosta Biłgorajski Marian Tokarski, mówił, że nie jest prawdą, że nikt nie interweniował w sprawie likwidacji Zakładu, mówił o wizytach w Ministerstwie, były rozmowy, niestety działania te nie przyniosły skutku. -Co do likwidacji zakładów i miejsc pracy to pan radny ma doświadczenie - mówił Marian Tokarski do Henryka Paski - bo radny podpisał się pod likwidacją swego zakładu pracy, będąc w komisji likwidacyjnej. Trzeba więc przede wszystkim oceniać swoje działania. Radny Paska mówił, że to nie prawda, przypominał swoje działania jakie podjął, by ratować zakład w Długim Kącie. Wówczas Kazimierz Paterak zaznaczył, że to co mówi radny Paska nie do końca jest prawdą. -Panie radny ja pana lubię i szanuję, my tu w Biłgoraju wielkiej polityki nie zrobimy, niech radny za każdym razem nie wyciąga jakiś historii, które nie służą większej sprawie - apelował do radnego Paski, Starosta Paterak. Ostatecznie radni jednogłośnie przyjęli stanowisko bez zmian, o które w imieniu Klubu Radnych PiS wnioskował Henryk Paska. Treść stanowiska publikujemy poniżej:

Rada Powiatu w Biłgoraju postuluje o przywrócenie funkcjonowania Zakładu Energetycznego PGE S.A. w Biłgoraju. Powodem jest fakt, że w obecnym Biurze Obsługi Klienta przy ul. Janowskiej 36 uzyskamy informacje na temat przyłączenia i wyłączenia z sieci, umów sprzedaży, dostawy prądu, umów kompleksowych, upoważnienia PGE do zmiany sprzedawcy na PGE Obrót S.A.; taryf: o taryfie całodobowej G11, o taryfie dwustrefowej G12, o taryfie dwustrefowej weekendowej G12w, o taryfie dla małych firm C11 i innych dostępnych taryfach; faktury i wezwania do zapłaty.

rada_powiatu_w_bilgoraju_2017.JPG


Natomiast jeżeli chcemy zostać klientem, przyłączyć się do sieci PGE, wyłączyć prąd w przypadku przeprowadzki lub sprzedaży mieszkania, zawrzeć umowę sprzedaży prądu oraz umowy kompleksowej (dostawa i zakup prądu),upoważni PGE do zmiany sprzedawcy na PGE Obrót S.A. mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego muszą udać się do Zamościa, co wiąże się z utrudnieniami ponieważ nie wszyscy mieszkańcy są mobilni oraz nie zawsze mają możliwość w dzień pracujący załatwić sprawę.

Zlikwidowany Rejon Energetyczny (wg. danych z 2012 roku) obsługiwał ponad 43 tys. odbiorców energii elektrycznej, a obszar jego działania stanowił Powiat Biłgorajski Województwa Lubelskiego. Łączny obszar działania Rejonu Energetycznego w Biłgoraju wynosił ponad 2 tys. km2. Roczna sprzedaż energii elektrycznej wynosiła ponad 95 tys. MWh. Przywrócenie Zakładu Energetycznego PGE S.A. ułatwiłoby mieszkańcom załatwianie spraw związanych z dystrybucją prądu oraz zaoszczędzili by czas i pieniądze na dojazd do Zamościa jak również utworzone zostałyby nowe miejsca pracy. Istnienie  Rejonu  Energetycznego w  Biłgoraju  gwarantuje  mieszkańcom Powiatu liczącego 102 341 szybką, fachową i bezpośrednią obsługę.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: stanowisko rady powiatu   zakład energetyczny w biłgoraju   stanosiwko rady powiatu w sprawie przywrócenia zak   biłgoraj

Zobacz także

Uszczelnienie - hydroizolacja dachu. Dlaczego warto ją wykonać?

Dodane: 2019-09-16 08:40 - Komentarze  (0)  czytane (402)

TAGI: uszczelnianie, hydroizolacja dachu, dom i ogród, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.109.82

zx (2017-06-25 22:08:59)

Bardzo słusznie radny H. Paska pokazał hipokryzje ZSL-owskiego betonu, najpierw likwidowali ZE, Urząd Celny, Posterunki Policji a teraz (dobroczyńcy) rękami PiS chcą przywrócić ZE. Nie potrzeba ich pobożnych życzeń, PiS powoli przywróci te zakłady, Policja już częściowo funkcjonuje w mniejszych ośrodkach przyjdzie czas na inne zakłady.
Za bezczelne oskarżenia Paski odnośnie "sylikatów" powinien Tokarskiego pozwać do sądu.

hje, hje, hje (2017-06-23 09:14:28)

Chcieć to oni se mogą... :)

diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni (2017-06-23 08:43:11)

Pognać tego z PiS

x (2017-06-22 22:59:17)

Zdecydowanie były star robi propagandę

do gnidy (2017-06-22 22:51:34)

Prymityw może pisać bzdury i tak gnida zostanie

Szel ka (2017-06-22 22:46:18)

Wielkie uznanie dla radnego Henryka Paski

(2017-06-22 19:09:27)

Co sesje szczeka i robi propagandę jaki ON jest prawy i sprawiedliwi. A tu masz babo placek przyczynił się do likwidacji Prefabetu w Długim Kącie. To My udzielimy ci poparcia w następnych wyborach, ty gnido jedna !

CzAd (2017-06-22 19:04:48)

Tym gestem P(Z)SLowscy radni podkreslaja, trudnosci, klopoty i niemoc w relacjach z ich owczesnymi kolegami z rzadu. Pan Tokarski mowi o wizytach w ministerstwie I dzialaniach, ktore nie przyniosly skutku. Ponadto uwidacznia sie tu kolejny juz raz "chec zwijania Polski", tak charakterystyczna dla tego tragicznego osmiolecia rzadow liberalow z "chlopami".
By bylo smieszniej, nadzieje upatruja w PISe lol.
Obecny rzad przywraca juz posterunki policji uprzednio zamkniete przez ww.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli koło Biłgoraja. Ptaki zostały przywiezione z Majątku Rutka w Puchaczowie. To gęsi, które jeszcze pół wieku temu były codziennością na biłgorajskich podwórkach. Wywodzą się z prymitywnych gęsi z północno - wschodniej Polski. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, AUDIO)

Dziś przypada 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. To zbrojna...

80. rocznica bitwy o Biłgoraj (FOTO, AUDIO)

Dziś, przed południem odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne,...

III Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

W niedzielę 15 września już po raz trzeci, odbył się biłgorajskie...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia