Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiatowa inauguracja roku szkolnego (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2019-09-09 12:29:23 (czytane: 2732)

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, odbyła się uroczysta, powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele szkół i placówek opiekuńczo - wychowawczych dla których organem prowadzącym jest Powiat Biłgorajski oraz zaproszeni goście.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWszystkich zebranych w murach Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, przywitał dyrektor Adam Balicki. Obok pocztów sztandarowych, uczniów, nauczycieli i dyrekcji, w inauguracji uczestniczyli także wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, Starosta Andrzej Szarlip oraz członkowie Zarządu Powiatu Tomasz Rogala i Beata Strzałka. Obecny był kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, dyrektorzy biłgorajskich szkół dla, których organem prowadzącym nie jest Powiat Biłgorajscy oraz rodzice i przedstawiciele pracodawców oraz przedstawiciele związków zawodowych.

adam_balicki.JPG

-Dla całej społeczności Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju jest wielkim honorem i wielkim wyróżnieniem, gościć w naszych murach tak zacne osoby. Początek roku szkolnego dla wszystkich osób związanych z oświatą, wiąże się z wielkimi wyzwaniami, nadziejami i ogromem pracy. Osoby, które kształtują charaktery młodego pokolenia zdają sobie sprawę z tego, że efekty pracy widoczne będą za kilka lub kilkanaście lat. To wówczas nasi wychowankowie będą decydowali o tym, co dzieje się w naszym kraju, jak będzie wyglądała przyszłość naszego Powiatu czy Miasta. Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować organowi prowadzącemu nasze szkoły - członkom Zarządu Powiatu - za troskę o szkoły, wiele inicjatyw i wsparcie - mówił dyrektor Balicki.

andrzej_szarlip.JPG

O tym, że szkoły Powiatu Biłgorajskiego są jednymi z najlepszych placówek w Regionie i że zapewniają kształcenie ogólne oraz zawodowe na kierunkach, które odpowiadają zapotrzebowaniom rynku pracy i dają absolwentom naszych szkół gruntowne i wszechstronne wykształcenie, mówił Starosta Biłgorajski. Andrzej Szarlip podkreślał, że w placówkach uczy się obecnie blisko 4 100 uczniów, w tym także młodzież z Ukrainy. W tegorocznej rekrutacji nasze placówki wybrało około 1 750 absolwentów gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych. -489 rozpoczęło naukę w I LO im. ONZ w Biłgoraju, 438 w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, 488 w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i 335 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - wyliczał.

Reklama.

-By zapewnić jak najlepsze warunki nauki uczniom i warunki pracy nauczycielom, jako Zarząd Powiatu, wspólnie z dyrektorami szkół dokładamy wszelkich starań by modernizować, remontować i doposażać nasze placówki oświatowe. Na rozwój infrastruktury i bazy oświatowej w 2018 roku wydatkowaliśmy ponad 11 mln zł, co stanowiło prawie 39% wydatków inwestycyjnych Powiatu. Już tylko w pierwszym półroczu 2019 roku, nasze wydatki na rozwój infrastruktury oświatowej wyniosły kolejne 1,6 mln zł - przypomniał Starosta Szarlip. Z najważniejszych inwestycji zrealizowanych w ostatnich 18 miesiącach zaliczył realizację wieloletniego zadania obejmującego termomodernizację budynków oświatowych w ramach RPO Województwa Lubelskiego. Wydatkowano na to kwotę 9,5 mln zł. Za te środki dokonano termomodernizacji budynku Zespołu Szkół Specjalnych oraz budynków Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Wydatki na to zadanie będą kontynuowane, a ich szacunkowa wartość w latach 2016 - 2020 wyniesie ponad 22,5 mln zł. Natomiast na realizację projektu obejmującego modernizację warsztatów szkolnych realizowanego w ramach RPO Województwa Lubelskiego wydatkowano środki w kwocie 1,68 mln zł. W ramach tej kwoty dokonano modernizacji warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz warsztatów Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, w tym roku jesteśmy w trakcie realizacji modernizacji warsztatów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Wartość całości zadania to  ponad 3,6 mln zł.

powiatowa_inauguracja_roku_szkolnego.JPG

-Na budowę łącznika komunikacyjnego pomiędzy budynkiem szkolnym a warsztatami w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących wydatkowano niemal 600 tys. zł, a wartość tego zadania wyniesie 1 mln zł. W bieżącym roku na modernizację sali gimnastycznej I LO im. ONZ  wraz montażem elementów wyposażenia wydatkowano łącznie ponad 834 tys. zł. W Zespole Szkół Specjalnych wydatkowano środki w kwocie 66 tys. zł. na plenerową, otwarta strefa aktywności. Za kwotę 57 tys. zł zakupiono  samochód typu „ Bus” na potrzeby warsztatów Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej zakupiono nagłośnienie na dużą halę gimnastyczną za kwotę 14 tys zł. Na projekt adaptacji hali sportowej ZSBiO wydatkowano kwotę 30 tys. zł. Warto podkreślić, ze na dodatkowe remonty obiektów szklonych w ostatnich 18 miesiącach wydatkowano ponad 280 tys. zł - poinformował.

Starosta dziękował nauczycielom, rodzicom i pracodawcom za zaangażowanie w proces edukacyjny i życie szkół. Zachęcając uczniów do systematyczności i wytężonej pracy podkreślał: -Musicie pamiętać, że sukces to wypadkowa wielu czynników, jednym z nich jest wasza ciężka praca, otwartość na wiedzę, chęć nieustannego wzrastania. Podtrzymujcie ten zapała w sobie przez cały rok, wykorzystajcie dany czas, on nigdy w takiej formie się nie powtórzy.

romanowski.JPG

Podczas uroczystości głos zabrał także wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski. Zwracając się do uczniów przypomniał, że każdy nowy rok szkolny to zapisywanie kolejnych rozdziałów "książki", pt. zdobywanie wiedzy, kształtowanie charakterów i wzrastanie w mądrości. -Będąc ludźmi dorosłymi, podejmującymi konkretną pracę zobowiązania i ciężary różnych odpowiedzialności będziecie z tej księgi korzystać i wykorzystywać to co w toku nauki udało wam się zapisać i zdobyć. Pracujcie teraz ciężko, to zaowocuje na przyszłość - zachęcał.

narodowe_czytanie_powiat_bilgorajski.JPG

Dopełnieniem powiatowej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 było "Narodowe Czytanie". Przedstawiciele władz Powiatu, wiceminister Romanowski, przedstawiciele ZSZiO oraz uczniowie wspólnie czytali "Katarynkę", Bolesława Prusa.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 79

Tagi: powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020   nowy rok szkolny   powiat biłgorajski   narodowe czytanie

Zobacz także

RCEZ piąte w kraju!

Dodane: 2020-09-24 12:27 - Komentarze  (1)  czytane (503)

TAGI: rcez biłgoraj, zawody sportowe, biłgoraj oświata, zawody lekkoatletyczneKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.119.106

Marek (2019-09-09 23:08:28)

Biedny to jesteś Ty umysłowo

Młodzież nie jest biedna (2019-09-09 18:47:14)

biedni są ci co nie idą na wybory

Po co to ? (2019-09-09 16:57:03)

Biedna ta młodzież. Kolejne rozpoczęcie roku szkolnego bo władza tak chce ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia