Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiat przekazał, Miasto przyjęło

Dodał: red Data: 2016-08-31 14:53:54 (czytane: 2185)

Chodzi o 14 dróg powiatowych o łącznej długości ponad 9,5 km, których uchwałą Rada Powiatu pozbawiła kategorii dróg powiatowych, a Rada Miasta Biłgoraj zaliczyła te drogi do kategorii dróg gminnych na terenie Miasta Biłgoraj.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPodjęcie obu uchwał - tej przez Radę Powiatu i tę przez Radę Miasta odbyło się pod koniec sierpnia br., stosownie do przeprowadzonych uzgodnień między samorządami Powiatu i Miasta. Chodzi o zaliczenie do kategorii dróg gminnych 14 ulic - dróg powiatowych - położonych na terenie Biłgoraja o łącznej długości 9 564 metrów. Chodzi o ulicę 11 Listopada (o długości 779 metrów), ulicę Oskara Kolberga (o długości 865 metrów), ulicę generała Henryka Dąbrowskiego (o długości 427 metrów), ulicę Armii Kraków (o długości 1 021 metrów), ulicę Przemysłową (o długości 610 metrów), ulicę Łąkową (o długości 667 metrów), ulicę Cegielnianą (o długości 1 122 metrów), ulicę Partyzantów (o długości 1 026 metrów), ulicę Adama Gorajskiego (o długości 541 metrów), ulicę Widok o długości 288 metrów), ulice Janusza Korczaka (o długości 385 metrów), ulicę Zieloną (o długości 1 180 metrów), ulicę Parkową o długości 328 metrów) i ulicę Czerwonego Krzyża (o długości 325 metrów).

Na sesji Rady Powiatu nad uchwałą w sprawie pozbawienia kategorii dróg powiatowych ulic zlokalizowanych na terenie Miasta Biłgoraj, specjalnej dyskusji nie było. -Przekazane Miastu Biłgoraj ulice nie spełniają wymogów art. 6a ust. 1 Ustawy o drogach powiatowych, zgodnie z którym do kategorii dróg powiatowych zalicza się drogi stanowiące połączenia miast będących siedzibami powiatów z siedzibami gmin i siedziby gmin między sobą - podkreślał Starosta Biłgorajski. Kwestią zaliczenia dróg powiatowych do kategorii dróg gminnych zajmowała się także Rada Miasta Biłgoraj; jeden z punktów XIX sesji był temu poświęcony. Zanim jednak radni podjęli uchwałę w sprawie zaliczenia dróg powiatowych do kategorii dróg gminnych temat przybliżył wiceburmistrz Michał Dec. Zastrzeżenia co do podejmowanych działań miał radny Tomasz Grabias.

grabias_tomasz.JPG
Radny Tomasz Grabias


-Tą uchwałą chcemy uporządkować sieć dróg na terenie Miasta. W chwili obecnej do kategorii dróg gminnych chcemy zaliczyć 14 dróg. Po podjęciu uchwały drogi te z dniem 1 stycznia 2017 roku staną się drogami miejskimi. Część tych ulic jest wyremontowana ze środków budżetu państwa oraz wkładów własnych Powiatu i Miasta. Ulica 11 Listopada i Kolberga są chcemy remontować w roku przyszłym i pozyskać na to dofinansowanie z Programu Rozwój Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Ulica Adama Gorajskiego i ulica Widok mają nie najgorszą nawierzchnię jeśli idzie o jej stan - mówił podczas sesji rady Miasta Biłgoraj Michał Dec. Radny Grabias podkreślał, że jest zwolennikiem by wszystkie ulice w Biłgoraju były drogami kategorii dróg gminnych. Pytał jednak władze Miasta o stan faktyczny poszczególnych ulic, o koszty związane z remontem i utrzymaniem tych dróg.

-Ulica 11 Listopada, ulica Oskara Kolberga, Dąbrowskiego, Partyzantów, Cegielnianej i Czerwonego Krzyża będą wykonywane wspólnie z Powiatem Biłgorajskim, mam obietnicę, że na remonty tych ulic Powiat przekaże prawie 1,85 mln zł. To deklaracja Powiatu na lata 2016 - 2019 - zapewniał wiceburmistrz Dec. Dodał także, że są inne wymogi co do ulic miejskich, a dróg powiatowych, jako przykład podał m. in. szerokość dróg. Z kolei jak poinformował Ryszard Korniak, koszt rocznego utrzymania kilometra dróg to ok. 27 tys. zł; łącznie do tej pory utrzymujemy 136 ulic, co daje 46 km utrzymania ulic. Przy przejęciu dodatkowych 14 ulic będziemy mieli do utrzymania 150 ulic o długości nieco ponad 46 km. Damy radę, choć będzie to wymagało zwiększenia nakładów finansowych na Miejską Służbę Drogową, potrzebna będzie m. in. nowa piaskarka i częściowa wymiana sprzętu - mówił Korniak.

Reklama.

Podczas dyskusji rozmawiano jeszcze o wysokości dofinansowania przebudowy przejmowanych ulic. W głosowaniu radni opowiedzieli się za przejęciem dróg powiatowych i zaliczeniem ich do kategorii dróg gminnych.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: drogi powiatowe   drogi gminne   biłgoraj   tomasz grabias

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.220.225

tomi (2016-08-31 23:28:18)

i o k

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Konsultacje dla uczniów klas VIII oraz zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów klas I - III

Od dziś uruchomiane zostały stacjonarne zajęcia opiekuńczo - wychowawcze...

Radość w pożegnaniu

Zastanówmy się razem, dlaczego to dobrze, że Jezus wstąpił do nieba!...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju

20 maja br. Zarząd Powiatu przyjął kandydaturę na stanowisko...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia