Strona startowa

Wiadomości - Sport

Powiat na dwóch kółkach

Dodał: red Data: 2010-08-23 14:21:45 (czytane: 2007)

I Ogólnopolskie Zawody MTB „Jastrzębia Zdebrz” na Roztoczu Zachodnim. Planowany wyścig odbędzie się w ramach dwudniowej imprezy rowerowej pod hasłem Roztoczański Weekend Rowerowy. 11 września zaplanowano zawody MTB, zaś na niedzielę 12 września kolejną, III już edycję rajdu.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolDwudniowa impreza przypadająca w drugi weekend września podzielona będzie na dwie części. 11 września br. zostaną rozegrane I Ogólnopolskie Zawody MTB na terenie Roztocza Zachodniego. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Roztocza „Jastrzębia Zdebrz”, organizacja która od kilku lat stara się promować niedoceniane turystycznie i krajoznawczo Roztocze Zachodnie.

Pomysł na zorganizowanie tego typu imprezy zrodził się przy okazji realizacji przez członków stowarzyszenia dwóch ogólnopolskich rajdów rowerowych oraz wytyczenia i wyznakowania nowych szlaków rowerowych. - Organizacja wyścigu rowerów górskich to kolejny krok Stowarzyszenia w kierunku idei rozwoju aktywnych form wypoczynku, a jednocześnie upowszechnienia kultury fizycznej i sportu w oparciu o walory przyrodniczo-krajoznawcze Roztocza Zachodniego. Poszerzenie dotychczasowego rajdu o rywalizację sportową zawodników uprawiających kolarstwo górskie znacząco zwiększy zainteresowanie mediów oraz społeczności całego regionu. Będzie to bowiem pierwsza tego typu impreza sportowa organizowana na Roztoczu – informuje Florian Kapica.

jastrzebie_zdebrz.jpg


Ambicją organizatorów jest ściągnięcie na wyścig czołowych zawodników w Polsce w tej dyscyplinie sportu. Nie wyklucza się także uczestnictwa sportowców z najbliższych krajów sąsiedzkich. Stowarzyszenie pragnie w ten sposób zaprezentować uroki Roztocza jak najszerszemu gronu gości i pokazać, że tutejsze trasy można wykorzystać zarówno do aktywnego wypoczynku, jak także rywalizacji sportowej na profesjonalnym poziomie. Jak podkreśla Kapica, organizacja imprezy sportowej dla szerokiego zasięgu uczestników to jedna z najefektywniejszych form promocji i popularyzacji danego regionu.

Wyścig został zgłoszony przez Stowarzyszenie do Polskiego Związku Kolarskiego i przez niego zatwierdzony poprzez umieszczenie w oficjalnym kalendarzu wyścigów w kolarstwie górskim na rok 2010. Zostanie on przeprowadzony zgodnie z zasadami i regulaminem, podlegającym również zatwierdzeniu przez PZKol. Nad prawidłowym przebiegiem wyścigu czuwać będą sędziowie ze stosownymi licencjami do nadzorowania tego typu zawodów. - Jednocześnie Stowarzyszenie zapewni odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie trasy wyścigu, która będzie przebiegać po pętli o długości ok. 3500 m – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia.

Wyścig zostanie przeprowadzony w formule w jakiej ta dyscyplina występuje w programie igrzysk olimpijskich. Odbędzie się on odrębnie dla różnych kategorii wiekowych z różną ilością pętli do przejechania w zależności od kategorii, dodatkowo oddzielnie dla kobiet i mężczyzn z klasyfikacją dla każdej grupy startujących zawodników. Trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej zostanie nagrodzonych. Wysokość i rodzaj nagród będą uzależnione od zgromadzonego finansowania głównie ze strony pozyskanych sponsorów.

Jak zapewniają organizatorzy, trasa wyścigu umożliwiać będzie w dużej części jego bezpośrednią obserwację przez widzów z linii start-meta. - Trasa naszych zawodów będzie przebiegać po wzgórzach w sąsiedztwie lasu Łysiec, w części po szlaku rowerowym Jastrzębia Zdebrz i pieszym centralnym szlaku roztoczańskim oraz polnych drogach, po których w okresie II wojny światowej maszerowali partyzanci oddziału Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora – wyjaśnia Andrzej Czacharowski.

12 września br w niedzielę odbędzie się III Ogólnopolski Rajd Rowerowy "Jastrzębia Zdebrz", czyli impreza rowerowa w scenerii roztoczańskich pagórów. Wrześniowe barwy Roztocza Zachodniego oczekują na gości z całej Polski. Dotychczas w rajdach wzięli udział mieszkańcy Krakowa, Chełma, Lublina, Kraśnika, Warszawy, no i oczywiście z Biłgoraja i okolic. W tej edycji imprezy oczekujemy, że ilość ponad 650 uczestników z poprzedniego roku poszerzy się o kolejnych miłośników aktywnego wypoczynku z innych regionów Polski. Liczymy na młodzież, ale stawimy też na doświadczonych i zaprawionych w rowerowych wędrówkach.

Rajd zorganizowany będzie w sprawdzonej formule gwiaździstej imprezy z licznymi trasami z różnych miejsc Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej.

Patrona medialny nad imprezami: Regionalny Portal Internetowy bilgoraj.com.pl i www.telewizjabilgoraj.pl

/red./

Zobacz także

Uwaga na spoofing!

Dodane: 2022-01-22 11:10 - Komentarze  (0)  czytane (172)

TAGI: zus biłgoraj, spoofing, zakład ubezpieczeń społecznych, oszustwoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.153.100.128

-Rowerzysta (2010-08-24 08:16:48)

To szykuje się ciekawa impreza w tym roku organizowana przez SJD. Uczestników w rajdzie rowerowym raczej nie powinno zabraknąć. Pytanie czy publiczność nie zawiedzie w sobotę na zawodach MTB, które są organizowane pierwszy raz na naszym terenie!? Dużo będzie zależeć od pogody i reklamy imprezy. Orga

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Korzystne zmiany w rentach socjalnych

Maciej Miecznikowski na Kolędowaniu z Janem Pawłem II

Koncert kolęd Zespołu Communico

Gorajskie diabełki

Jest wstępny plan zagospodarowania Autodromu. Odbyły się też konsultacje

Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...