Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiat chce by droga, którą zarządza Państwowa Szkoła Muzyczna była przekazana do RCEZ

Dodał: red Data: 2021-10-01 14:08:35 (czytane: 1145)

Samorząd powiatu biłgorajskiego podjął działania w przedmiocie podziału nieruchomości będącej w trwałym zarządzie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Biłgoraju oraz wygaszenia trwałego zarządu na części nieruchomości, stanowiącej drogę dojazdową Szkoły Muzycznej oraz przekazaniu jej we władanie RCEZ w Biłgoraju.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji na posiedzeniu w dniu 25 sierpnia 2021 r. przeanalizowała treść złożonego wniosku, zapoznała się również z wyjaśnieniami pisemnymi jak i ustnymi kierownika Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami nt. przeprowadzonych w tej sprawie działań. Komisja ustaliła, iż podział działki ma na celu wydzielenie i nabycie przez powiat biłgorajski istniejącej drogi służącej jako dojazd do budynków, w których realizowane są zadania dydaktyczne przez RCEZ w Biłgoraju wraz z ustanowieniem na wydzielonej działce (istniejącej drodze) na czas nieoznaczony nieodpłatnej służebności gruntowej przejazdu i przechodu na rzecz każdoczesnego właściciela nieruchomości, na której znajduje się obecnie budynek Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Biłgoraju co zapewni drogę dojazdową dla obu szkół.

Do władz powiatu wpłynął wniosek w sprawie zaniechanie dalszych działań w przedmiocie podziału nieruchomości. W związku z jednomyślną opinią Komisji Skarg, Wniosków i Petycji złożonego wniosku nie należy uwzględnić, dlatego Komisja wniosła do Rady Powiatu o podjęcie uchwały nie uwzględniającej wniosku.

Rada Powiatu ie uwzględniła także petycji w sprawie zaniechania dalszych działań w przedmiocie podziału nieruchomości nr 52 ark. 57 będącej w trwałym zarządzie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Biłgoraju oraz wygaszenia trwałego zarządu na części nieruchomości, stanowiącej drogę dojazdową Szkoły Muzycznej oraz przekazaniu jej we władanie RCEZ w Biłgoraju.

Do Rady Powiatu w Biłgoraju wpłynęła petycja z dnia 21 czerwca 2021 roku (uzupełniona pismem z dnia 14 lipca 2021 roku) dot. zaniechania działań w przedmiocie podziału nieruchomości nr 52 ark. 57 będącej w trwałym zarządzie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Biłgoraju, oraz wygaszeniu trwałego zarządu na części nieruchomości, stanowiącej drogę dojazdową dla uczniów, ich rodziców i pracowników Szkoły Muzycznej oraz przekazaniu tej „drogi” RCEZ w Biłgoraju. W dniu 13 lipca 2021 roku Przewodniczący Rady Powiatu przekazał petycję Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu w Biłgoraju celem przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego i wyrażenia opinii w przedmiocie petycji.

droga_szkola_muzyczna_bilgoraj.jpg

Komisja w dniu 15 lipca 2021 roku po zapoznaniu się z treścią petycji ustaliła, iż przedmiotowa petycja nie zawiera wskazania miejsca zamieszkania każdego z podmiotów wnoszących tą petycję. Zgodnie z art. 4 ust. 2 pkt 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach petycja powinna zawierać: „2) wskazanie miejsca zamieszkania albo siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adresu do korespondencji; jeżeli podmiotem wnoszącym petycję jest grupa podmiotów, w petycji należy wskazać miejsce zamieszkania lub siedzibę każdego z tych podmiotów.” Dlatego też w ocenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu w Biłgoraju zasadnym było wezwanie podmiot wnoszący przedmiotową petycję do jej uzupełniania o treść wskazaną w art. 4 ust. 2 pkt 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach. Rada Powiatu w Biłgoraju 23 lipca 2021 roku podjęła uchwałę Nr XXX/231/2021 w sprawie wezwania do uzupełnienia petycji. Petycja została uzupełniona pismem z dnia 14 lipca 2021 roku (data wpływu do tut. urzędu 26 lipca 2021 roku).

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji na posiedzeniu w dniu 25 sierpnia 2021 r. przeanalizowała treść uzupełnionej petycji, zapoznała się również z wyjaśnieniami pisemnymi jak i ustnymi Kierownika Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami nt. przeprowadzonych w tej sprawie działań. Komisja ustaliła, iż podział działki ma na celu wydzielenie i nabycie przez Powiat Biłgorajski istniejącej drogi służącej jako dojazd do budynków, w których realizowane są zadania dydaktyczne przez RCEZ w Biłgoraju wraz z ustanowieniem na wydzielonej działce (istniejącej drodze) na czas nieoznaczony nieodpłatnej służebności gruntowej przejazdu i przechodu na rzecz każdoczesnego właściciela nieruchomości, na której znajduje się obecnie budynek Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Biłgoraju co zapewni drogę dojazdową dla obu szkół.

-W związku z powyższym w jednomyślnej opinii Komisji Skarg, Wniosków i Petycji przedmiotowa petycja nie powinna zostać uwzględniona, dlatego Komisja wnosi do Rady Powiatu o podjęcie przedmiotowej uchwały. Rada Powiatu w Biłgoraju akceptuje stanowisko wypracowane przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji na posiedzeniu w dniu 25 sierpnia 2021 roku i przyjmuje za własne - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: biłgorajski   państwowa szkoła muzyczna w biłgoraju   regionalne centrum edukacji zawodowej   rada powiatu

Zobacz także

Wizyta gości z Ukrainy w ramach Euroregion Roztocze

Dodane: 2021-10-19 14:45 - Komentarze  (3)  czytane (624)

TAGI: euroregion roztocze, biłgoraj, ukraina, współpraca transgranicznaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.142.91

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Maszyny do czyszczenia posadzek, a sprawne sprzątanie

Utrzymanie czystości, a w szczególności na dużych powierzchniach...

37. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki (FOTO)

Dziś mija 37. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki,...

Koncert charytatywny wybudźmy Elżbietę (FOTO, VIDEO)

W Józefowie odbył się dziś Festyn Charytatywny "Wybudźmy Elżbietę"....

Biuro Solidarnej Polski otwarte w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W centrum Biłgoraja wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski...

Oficjalnie otwarto zmodernizowane fragmenty dróg wojewódzkich Nr 849 i 853

Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn. „Poprawa...

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Ogłoszenia