Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiat biłgorajski. Pomoc psychologiczna w zwiazku z Covid-19

Dodał: red Data: 2020-10-28 12:17:19 (czytane: 1186)

Osoba poddana izolacji z powodu Covid-19, nadzorowi epidemiologicznemu i kwarantannie na terenie województwa lubelskiego ma możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego #stopCovid19.Dla mieszkańców powiatu biłgorajskiego uruchomiono specjalne telefony w jednostkach organizacyjnych. Szczegóły w artykule.

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Biłgoraju, tel. 84 686 10 66, 797 433 796
poniedziałek - czwartek w godzinach 8:00 - 18:00;
piątek w godzinach 8:00 -  16:00 - dla dzieci i młodzieży.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju, tel. 510 104 454
w dni powszednie w godzinach 8:00 - 15:00 - dla osób dorosłych.

telefon_pomoc_psychologiczna.jpg

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju, tel. 84 686 41 82
poniedziałek w godzinach 14:30 - 19:30;
wtorek w godzinach 9:00 - 13:00 i 14:30 - 19:30;
środa w godzinach 8:00 - 15:00;
czwartek w godzinach 9:00 - 13.00 i 14.:30 - 19:30;
piątek w godzinach 8.00 - 13.00 i 14:30 - 19:30.

Reklama.

Tagi: covid-19   powiat biłgorajski   pomoc psychologiczna   kwarantanna

Zobacz także

9 105 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 21 w powiecie biłgorajskim

Dodane: 2020-12-01 15:05 - Komentarze  (0)  czytane (429)

TAGI:Komentarze (11)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.190.82

(2020-10-28 20:06:03)

We wtorek (27.10.2020) ratownik medyczny z Lubina, Tomasz Wyciszkiewicz, zamieścił na Facebooku dramatyczny wpis dotyczący obecnej sytuacji służby zdrowia w Polsce. – To już jest koniec systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne!!! Ochrona zdrowia, nazywana przez polityków służbą zdrowia już w Polsce nie istnieje! – alarmuje Wyciszkiewicz.

Ratownik jednoznacznie wskazuje, co jest przyczyną załamania systemu. To nie wirus jest winien, tylko zamknięcie przychodni przed pacjentami, teleporady i zatkanie szpitali osobami, które powinny trafiać do lekarzy rodzinnych. Do tego dochodzi wysyłanie personelu medycznego na kwarantanny, co oznacza braki kadrowe uniemożliwiające działanie ochrony zdrowia.

– Przepraszamy za to, że nie udzielimy Wam pomocy, za to, że będziecie umierać w domach bo przychodnie w większości się na Was wypięły i każą wam wzywać pogotowie do Waszego chorego dziecka lub zrobią teleporadę przepisując w ciemno antybiotyk a my… A my nie przyjedziemy bo.. Bo czekamy pod SOR-em 3,4,5 lub 14 godzinę! Tak, dobrze słyszycie! 14 godzin próbując przekazać pacjenta na SOR! – pisze Wyciszkiewicz.

– Zdarza się, że ktoś umiera na sorze więc… Robi się jedno miejsce i wtedy karetka będąca pierwszą w kolejce cieszy się bo po kilku godzinach oczekiwania wreszcie może przekazać swego pacjenta. A następni stoją, stoją, stoją… Jeśli bez kombinezonów ochronnych to jeszcze jakoś da się żyć.. Można coś zjeść, napić się, załatwić potrzeby fizjologiczne.. Jeśli masz pecha i masz pacjenta z covid+ lub podejrzanego to siedzisz w tym dziadostwie z maską na ryju kilka godzin.. Spocony, niedotleniony, zestresowany.. Bo też jesteśmy ludźmi…Też się boimy! Bo coraz więcej naszych kolegów i koleżanek z pracy idzie w kwarantannę z powodu dodatniego wyniku na covid. I wykrusza się kolejna załoga i kolejna karetka nie wyjeżdża – czytamy we wpisie w prwao

(2020-10-28 19:47:59)

Pojawia się duże pytanie? Co PiS zrobi z „Marszem Niepodległości? Znając realia i serię błędów PiS, należy się spodziewać kolejnego szaleństwa, czyli zakazów związanych z 1 i 11 listopada, a wszystko to na tle demonstracji „aborcyjnych”, które policja traktuje z przymrużeniem oka. Takie decyzje wydają się nieuchronne, bo jak PiS wytłumaczy wielotysięczne zgromadzenia na cmentarzach i stutysięczną demonstrację na ulicach, gdy jednocześnie pompowane są rekordy „pandemiczne? Przy takim „rozegraniu” spraw, znanemu artyście sam się napisze przebój „Twój ból jest większy niż mój 2”. Takie są skutki przedobrzenia i „poprawiania” tego, co przez 5 lat funkcjonowało bardzo dobrze. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie ma dobrego wyjścia z tych wszystkich fatalnych pułapek. Należałoby zacząć od zniesienia „pandemii”, ale PiS wpadł w „pandemię” po uszy i używa jej jako hamulca dla nastrojów społecznych, co tylko i wyłącznie nastroje społeczne podkręca. Jednym zdaniem, jest źle i będzie jeszcze gorzej! matka kurka

(2020-10-28 19:46:25)

wszyscy wiemy, że zaczęło się od kompromitacji z majowymi wyborami, potem doszło testowanie koalicjantów i własnych szeregów, zakończone porażką, dalej ustawa „futerkowa” i polityczne pomieszanie z pooplataniem, czyli Kaczyński wicepremierem. Wreszcie z najgłupszy ze wszystkich błędów, bo najbardziej oczywisty, to odpalenie aborcji, żeby przykryć pandemię i tutaj zaczyna się problem, do którego PiS dopiero dojdzie. Mamy na ulicach tysiące protestujących i nieważne, że najgłośniejsze są lewackie bojówki, które przekraczają granice, również prawne. Istotne jest to, że około 80% Polaków nie popiera treści wyroku Trybunału Konstytucyjnego i mało kogo obchodzi litera prawa, wręcz nakazująca wydanie takiego właśnie orzeczenia. Ludziom uruchomiła się wyobraźnia i sprowadzono problem do jednego, kobiety będą musiały rodzić dzieci bez głowy. Kropka. Teraz cała Polska widzi i lewackie bojówki i całą masą protestujących, z tak zwanego środka. „Eksperci” i „wirusolodzy już się zdążyli się ośmieszyć i co tu dużo mówić setny raz zeszmacić, swoimi diagnozami, które głoszą, że na demonstracjach wirus nie zabija.

(2020-10-28 19:35:36)

Bez Konstytucji nie mieli byśmy prawa do życia?

Dalej w swoim wpisie Robert Gwiazdowski oddaje się rozważaniom bliższym filozofii. Porusza kwestię praw państwowych i praw naturalnych.

„Ale dajmy już spokój historii. Zajmijmy się prawem. Art. 38 Konstytucji stanowi, że „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”. Jak to rozumieć?” – pyta wolnościowiec.

„A jakby nie „zapewniała” to bym prawa do życia nie miał? Każdy ma prawo do życia, wolności i własności i może tych praw bronić sam – nawet przy pomocy siły i nawet przed jakąś „Rzeczpospolitą”.” – twierdzi Gwiazdowski.

„Człowiekiem to chyba jestem, ale co to jest „człowiek” – to znaczy kiedy zaczyna się życie już nie bardzo wiadomo. Może w chwili poczęcia, albo w chwili rozwiązania, albo gdzieś pomiędzy tymi skrajnościami. Oczywiście fundamentaliści z obu stron są zwolennikami obu tych skrajności. Ale skoro ustrojodawca nie wypowiedział się w konstytucji kiedy zaczyna się życie to obie definicje są tak samo konstytucyjne!” – zauważa ekspert.
Konstytucja zapewnia różne rzeczy

„Ale jak Rzeczpospolita zapewnia każdemu prawną ochronę życia to na czym ona polega? Bo przecież Rzeczpospolita zapewnia też każdemu „wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli oraz ochronę środowiska” (art. 5) „nietykalność i wolność osobistą” (art. 41), „wolność komunikowania się” (art. 49), „nienaruszalność mieszkania” (art. 50), „wolność poruszania się” (art. 52), „organizowania pokojowych zgromadzeń” (art. 57), „wyboru i wykonywania zawodu” (art.65), „bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom” (art. 73). Więc może Rzeczpospolita „zapewniać” każdemu te prawa w różny sposób – czyli wybiórczo. A jak wybiórczo – o tym decyduje ustawa” – zauważa Gwiazdowski.
„Jesteśmy skazani na awantury w tej sprawie”

Gwiazdowski zauważa gorzko, że „skazani jesteśmy na powtarzające się awantury w tej sprawie”

(2020-10-28 19:32:36)

Prof. Robert Gwiazdowski, z wolnościowego think tanku Centrum im. Adama Smitha, szeroko skomentował na Facebooku ostatnie zamieszanie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.
„Każdy wyrok TK w sprawie ustawy aborcyjnej byłby zgodny z konstytucją. Taką mamy konstytucję”

„Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (słynny „kompromis aborcyjny”) uchwalona została 7 stycznia 1993 roku za premierostwa Hanny Suchockiej… Art. 1 ust. 1 ustawy stanowił, że „każda istota ludzka ma od chwili poczęcia przyrodzone prawo do życia”, a ust. 2, że „życie i zdrowie dziecka od chwili jego poczęcia pozostają pod ochroną prawa”.” – pisze na FB Robert Gwiazdowski.

Prawnik i ekonomista twierdzi, że polska Konstytucja jest napisana w tak rozmyty sposób, że można ją interpretować dowolnie

(2020-10-28 19:28:04)

1.Jesli PCR dziala – dlaczego tyle falszywie pozytywnych wynikow?
2.Jezeli maski dzialaja – dlaczego odstep 1.5-2m?
3.Jezeli odstep 1.5-2m dziala – dlaczego maski?
4.Jezeli wszystkie trzy dzialaja – dlaczego lockodown?
5.Jezeli wszystkie cztery dzialaja – dlaczego szczepionka?
6.Jezeli szczepionka dziala – dlaczego klauzula o braku odpowiedzialnosci ze strony BIG FARMA?
7.Jezeli SARS-CoV-2 istnieje – dlaczego nie zostal wyizolowany?

(2020-10-28 19:26:41)

Mikrokropelki aerozolu, które po rozmowie, kaszlu lub kichaniu pozostają w powietrzu najdłużej, nie wydają się być szczególnie skuteczne w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2. Większe znaczenie wydają się mieć stosunkowo duże krople, przed którymi chronią maseczki i dystansowanie – informuje pismo “Physics of Fluids”.

Fizycy i lekarze z Instytutu Van der Waalsa-Zeemana na Uniwersytecie w Amsterdamie wykorzystali technologię laserową do pomiaru rozkładu kropelek uwalnianych, gdy ludzie mówią lub kaszlą. Badani mówili lub kasłali w kierunku wiązki laserowej. Używano także dyszy strumieniowej do wytwarzania mikrokropelek aerozolu. Pozwoliło to naukowcom zmierzyć, jak rozprzestrzeniają się krople i jakie jest prawdopodobieństwo, że przeniosą SARS-CoV-2.

Modelowanie wykazało, że wirus nie jest dobrze rozprowadzany przez małe kropelki, które utrzymują się najdłużej.
Reklama

Jeśli ktoś wejdzie w skażoną przestrzeń nawet kilka minut po kaszlu nosiciela COVID-19 z łagodnymi objawami, według naukowców prawdopodobieństwo zakażenia jest „raczej niskie”. Jest jeszcze niższe, jeśli ta osoba tylko mówi.

“Chociaż utrzymujące się mikrokropelki z pewnością nie są wolne od ryzyka, ze względu na swój mały rozmiar zawierają mniej wirusów niż większe kropelki, które powstają, gdy ktoś kaszle, mówi lub kicha bezpośrednio na nas” – powiedział prof. Daniel Bonn, jeden z autorów i dyrektor instytutu.

„Opierając się na obecnych spostrzeżeniach, widzimy, że pod względem aerozoli stosunkowo bezpiecznie jest wchodzić do dobrze wentylowanych nowoczesnych budynków, takich jak lotniska, stacje kolejowe, biura itp.” – powiedział Bonn.

„Nowoczesna wentylacja sprawia, że ryzyko zakażenia aerozolem nie jest zbyt duże. Ilość wirusa w małych kropelkach jest stosunkowo niewielka, co oznacza, że staje się niebezpieczny, jeśli przebywasz w źle wentylowanym pomieszczeniu przez stosunkowo długi czas z osobą zakażoną lub po tym, gdy kaszlała tam osoba zakażona” – dodał.

Jak zaznaczył prof. Bonn, wyniki badań potwierdzają skuteczność noszenia maseczek, dystansowania społecznego i innych środków ukierunkowanych na unikanie większych kropel. „Są tak duże, że spadają na ziemię mniej więcej metr od ust – wskazał. – Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko infekcji, musisz nie tylko zachować odstęp 1,5 metra, ale także zadbać o dobrą wentylację pomieszczenia, w którym się znajdujesz. I umyć ręce”

(2020-10-28 17:58:27)

Żadna władza nie jest właścielem naszego kraju. Władza z woli narodu ( de facto wysoko wynagradzana) po to jest, żeby społeczeństwu jak najlpeiej służyć, a nie straszyć , nękać. Młodzi chcą normalnego państwa i nie zrezygnują z tych dążeń.

s (2020-10-28 16:19:10)

To nie jest zdanie i widzimisię tylko przywrócenie godności choremu dziecku, której ty w nim nie widzisz. Jeśli uważasz, ze życie chorego dziecka ( a czasem tylko trochę niedoskonałego) nie jest nic warte to ciekawe kiedy zaczniesz nawoływać do z... starych i schorowanych ludzi bo cyt. " dziecko nie będzie mogło patrzeć na cierpienia swojego rodzica". Naprawdę uważasz, że KOMFORT psychiczny matki jest ważniejszy niż czyjeś życie? To egoizm.

Loganj (2020-10-28 15:42:30)

Jak widać poniżej ten program jest bardzo potrzebny od zaraz.

Pomagajcie rodzącym matkom. Życie to dar. (2020-10-28 13:04:02)

Bardzo mądre słowa Pani Mario . Ja też nie popieram aborcji dla własnej wygody i kaprysu . Uważam ,że każdy ma prawo do życia ,ale do życia godnego i bez bólu . Proszę postawić się na miejscu mamy ,która dowiaduje się ,że jej dzieciątko ,które ma w sobie ,o ktorym marzyła ma bardzo poważne wady genetyczne .Proszę sobie wyobrazić mamę ,która bierze po urodzeniu takie bezbronne niczemu winne dzieciątko na ręce, i już od tej chwili zaczyna się dramatyczna walka o każdy jego oddech ,o kazda minutę życia, o każdą godzinę bez bólu ,o każdy kolejny dzień . Proszę im powiedzieć ,że życie jest piękne ,że warto żyć ,że trzeba . Proszę to wytłumaczyć mamie która codziennie umiera parząc na cierpienie własnego dziecka . Proszę to wytłumaczyć temu kochanemu dziecku . Kto im pomoże ? Kto odejmie ból? Kto cierpienie zastąpi radością i szczęściem ? Ta biedna mama z tym bezbronnym dzieckiem w swojej wędrówce przez to "cudowne życie " zostaje sama i na niczyja pomoc nie może liczyć .
"Nigdy nie popierałam i nie będę popierać aborcji. To jest mój własny, osobisty pogląd. Nigdy nie rozumiałam kobiet, które wykonywały zabieg aborcji dla czystej wygody i komfortu życia - "bo to nie jest jeszcze czas na dziecko, a tak jakoś wyszło". Jednak nigdy też nie popierałam i wręcz nie rozumiałam ludzi, którzy są na tyle bezczelni, by narzucać reszcie swoje zdanie, swoje "widzimisię"

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dane dotyczące koronawirusa na koniec października br.

Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej, związanej z koronawirusem w województwie lubelskim i na Ziemi Biłgorajskiej. Codziennie...