Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Potok Górny - turniej sołectw 2019 (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-07-21 22:06:07 (czytane: 3627)

12 sołectw z Gminy Potok Górny, tj. Malenik, Jasiennik Stary, Lipiny Dolne, Lipiny Górne Borowina, Lipiny Górne Lewki, Jedlinki, Potok Górny Pierwszy, Potok Górny Drugi, Szyszków, Zagródki, Dąbrówka i Naklik, wzięło udział w imprezie integracyjnej. W amfiteatrze przy Urzędzie Gminy drużyny reprezentujące poszczególne sołectwa rywalizowały o tytuł najlepszego.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPrzedstawiciele poszczególnych miejscowości rywalizowali w 9 konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Musieli wykazać się sprytem, zręcznością i siłą. Wśród konkurencji znalazły się rzut lotką do tarczy, przecinanie piłką ręczną kawałka drewna, slalom z piłką i miotłą, rzut ziemniakiem do wiadra, strzały piłką do bramki, skakanka w gumofilcach, rzut piłką do kosza, sadzenie ziemniaków i przeciąganie liny.

turniej_solectw_potok_gorny_2019_1.JPG

-To integracja mieszkańców i sołectw, a więc całej społeczności naszej Gminy. To zachęta do współdziałania. Takie imprezy łączą, uczą współpracy, zachęcają do wzajemnie pomocy. Pokazują, że razem można wszystko. Da tego dochodzi dobra zabawa, a dla najlepszych drużyn przygotowaliśmy puchary i dyplomy, zaś wydarzenie zakończyła zabawa taneczna - mówi Wójt Gminy Potok Górny, Stanisław Dyjak.

Reklama.

Patronat nad imprezą Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa. Na wydarzeniu reprezentował ich radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Grzegorz Wróbel. -Takie wydarzenia są ważne dla naszych lokalnych społeczności. Ludzie mają okazję spotkać się w miłej atmosferze. Są to gminy typowo rolnicze, mieszkańcy są na ogół zapracowani, uprawiają tytoń. To okazja do spotkania się, odpoczynku. Do tego dochodzi widowiskowa rywalizacja sołectw. My jako samorząd wojewódzki wspieramy takie inicjatywy i liczymy, że będzie ich coraz więcej. My jako samorządowcy przedstawić możemy nasze pomysły i projekty jakie mamy dla naszych gmin - mówił.

turniej_solectw_potok_gorny_2019_2.JPG

-Każdy chce się wykazać, jest okazja by się spotkać. Oczywiście w sportowej atmosferze jest i rywalizacja, każdy chce się zaprezentować jak najlepiej, pokazać z jak najlepszej strony i zdobyć laury. Takie wydarzenia to odskocznia od codziennych obowiązków i dobra zabawa - przyznaje Zofia Pistarczyk sołtys Szyszkowa.

turniej_solectw_potok_gorny_2019.JPG

Imprezie towarzyszyła wystawa uzbrojenia wojskowego (militaria i mundury epoki 1919 - 1945) oraz występy dziecięcego zespołu tanecznego „Pink” działającego przy GOK w Potoku Górnym. Dla najlepszych przygotowano puchary i dyplomy, zaś wydarzenie zakończyła zabawa taneczna.

turniej_solectw_potok_gorny_2019_3.JPG

Listy do uczestników turnieju sołectw wystosowali zarówno Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa. Odczytała je, Beata Srzałka, etatowy członek Zarządu Powiatu.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 142

Tagi: gmina potok górny   turniej sołectw   sołectwa gminy potok górny   kultura

Zobacz także

Mistrzostwa województwa w pływaniu

Dodane: 2020-09-21 14:20 - Komentarze  (0)  czytane (472)

TAGI: mistrzostwa województwa w pływaniu, powiat biłgorajski, rwks sparta biłgoraj, sport biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.143.26

(2019-07-22 06:28:11)

brawo dyrektor Ryszard, Stasia oraz wszyscy startujący!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Maraton MTB "Trzy Kamieniołomy" - Żelebsko 2020 (FOTO)

150 zawodników z całej Polski bierze udział w rozgrywanych w okolicach Żelebska, Ignatówki i Pulczynowa zawodach MTB. Szybkie szutry, gładkie odcinki asfaltowe i łagodne wzniesienia - tego nie ma, jest za to trasa wyciskająca siódme poty. To długie i mocne podjazdy oraz szybkie, kręte i wąskie zjazdy, a wszystko w otoczeniu Puszczy Solskiej. więcej»

Ogłoszenia