Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Poszukiwacze przygód

Dodał: red Data: 2020-11-21 19:42:58 (czytane: 542)

Bardzo trudno nauczyć się partycypacji, zaangażowania obywatelskiego czytając podręczniki, uczestnicząc w wykładzie czy krótkim szkoleniu. Aktywność obywatelska jest raczej kwestią wewnętrznej motywacji, doświadczenia, a nie ilości wiedzy, którą młody człowiek posiądzie.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajStandardowe metody nauki na temat obywatelskości są często nieskuteczne, mało efektywne, dlatego też uczestnicy projektu „Obywatelsi!” postanowili uczyć się poprzez gry terenowe. Jedna z nich o nazwie „Poszukiwacze przygód” odbyła się w październikowy dzień br. w okolicach Soli. Udział w grze terenowej umożliwił młodzieży przeżycie konkretnych technik demokratycznych, sprawdzenie się we współpracy, osiąganiu celów, przekonywaniu innych, argumentowaniu, pokonywaniu trudności.

gra_terenowa_obywatelsi__1_.jpg

Innowacyjne metody uczestniczenia w życiu publicznym, takie jak np. gry terenowe pozwalają doświadczyć realnej rzeczywistości, podobnej do rzeczywistości dorosłych obywateli i w ten sposób nakłaniają do konkretnego działania, które jest zbliżone do działania w świecie realnym. Równocześnie osoby biorące udział w grze, pozostając cały czas w świecie gry, mają bezpieczną okazję do wykroczenia poza własne doświadczenia, własny punkt widzenia i przyzwyczajenia związane z utartymi schematami działania i w ten sposób mogą naturalnie rozwinąć swoje kompetencje, podbudować motywację do działania, poszerzyć horyzonty myślowe. Ponadto gry umożliwiają eksperymentowanie, przekraczanie granic, testowanie, czyli to wszystko, czego w realnym świecie „nie wypada” lub nie ma na to czasu.

gra_terenowa_obywatelsi__3_.jpg

Gra terenowa to współczesna wersja znanych choćby z harcerstwa podchodów. Kolejne zadania i zagadki prowadzą całą drużynę pomiędzy wybranymi lokalizacjami, punktami. Integralną część każdej gry stanowią elementy architektury terenu, przestrzeń okolicy. Tablice pamiątkowe, pomniki, ciekawe elementy przyrody, ścieżki - wszystkie te elementy mogą stanowić wskazówkę do rozwiązania kolejnych zadań związanych np. z demokracją, podejmowaniem decyzji, konsultacjami, grupami roboczymi itp.

gra_terenowa_obywatelsi__2_.jpg

Młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. M. Pasiaka w Soli długo będzie wspominała organizację i udział w grze terenowej, która zakończyła się sukcesem. Gra terenowa odbyła się w ramach Projekt współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020.

/red./

Reklama.

Tagi: obywatelsi   fundacja bliżej pasji   gra terenowa   gmina biłgoraj

Zobacz także

Warsztaty florystyczne w Ciosmach

Dodane: 2020-11-23 11:25 - Komentarze  (2)  czytane (450)

TAGI: warsztaty florystyczne, stowarzyszenie dąb w ciosmach, gmina biłgoraj, obywatelski duetKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.79.60

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia