Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Poświęcili obwodnicę Biłgoraja w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska

Dodał: red Data: 2015-10-20 15:35:31 (czytane: 6595)

Przez ponad rok trwała budowa obwodnicy Biłgoraja w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 835 wraz z wykonaniem odcinek od ul. Krzeszowskiej do włączenia w ul. Tarnogrodzką. Inwestycja w całości zlokalizowana jest na terenie Miasta Biłgoraj i kosztowała blisko 46,6 mln zł przy dofinansowaniu zewnętrznym w wysokości 85%.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajProjekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013, a umowa pomiędzy Gminą Miasto Biłgoraj, a Polska Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości - Instytucją Pośrednicząca, została podpisana w połowie sierpnia 2014 roku, Wartość zadania to ok. astruktura transportowa 46,6 mln zł, z tego koszty kwalifikowalne 46, 5 mln zł. Wartość dofinansowania zmieniała się, na 13 listopada 2014 roku było to niespełna 34 mln zł, co stanowiło 72,46% (wydatków kwalifikowalnych). 31 grudnia 2014 roku został podpisany aneks pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, a Gminą Miasto Biłgoraj zwiększający kwotę dofinansowania do 85% wydatków kwalifikowalnych to jest do ponad 39,5 mln zł. Zadanie ma być zakończone do końca listopada 2015 roku. W chwili obecnej jak zaznaczają przedstawiciele wykonawcy, pozostało wykonać prace porządkowe, podłączyć i sprawdzić sygnalizację i uzyskać odbiór inwestycji. -To wszystko winno być wykonane w ciągu około 14 dni. Inwestycja więc została ukończona - przekonują.

obwodnica_bilgoraja__2_.JPG

Jak informują władze Miasta, partnerem Biłgoraja przy realizacji projektu jest Powiat Biłgorajski, który z własnego budżetu (aleja Jana Pawła II - przebiegająca w ciągu remontowanych dróg jest drogą powiatową) wydatkował na to zadanie 5 mln zł. -Obwodnica przebiega częściowo starym śladem alei. Jana Pawła II na długości ponad 2,3 km. Nowoprojektowana część drogi o długości blisko 1 km łączy ul Krzeszowską z rondem w ulicy Motorowej przez tereny niezabudowane w południowej części Miasta. Ponadto w ramach projektu przebudowie i modernizacji poddano poddana ulicę Tarnogrodzką od mostu do ronda z ul. Motorową oraz część ul. Motorowej. Łączna długość dróg nowopowstałych, przebudowanych i zmodernizowanych w ramach Projektu to ponad 3,7 km - informuje Burmistrz Janusz Rosłan.

obwodnica_bilgoraja__4_.JPG

Jak wylicza w rozmowach wiceburmistrz Michał Dec, zakres rzeczowy projektu obejmuje m. in. przebudowę alei Jana Pawła II w ciąg drogi wojewódzkiej Nr 835 ( docelowo klasy "GP"), przebudowę skrzyżowań z obwodnicą, w tym skrzyżowań typu rondo z ulicami Lubelską i Batorego; z ulicą Zieloną; z ulicami Sikorskiego i Włosienkarską czy Motorowej i Tarnogrodzkiej oraz wykonanie pasa wyłączenia i włączenia z nakazem jazdy w prawo z ul. Jagiełły a także modernizacji skrzyżowań z drogą dojazdową do stacji paliw BP, z drogą dojazdową do pawilonu Biedronka, z drogą dojazdową do pawilonu Lidl i skrzyżowania z sygnalizacją świetlną z ulic Jana Pawła II i Krzeszowskiej. W ramach inwestycji wybudowano i przebudowano mosty na rzekach Biała Łada i Czarna Łada, powstała kanalizacja deszczowa oraz m. in. przebudowano infrastrukturę techniczną kolidującą z przebiegiem drogi.

Reklama.

Uroczystego poświęcenia drogi dokonano - w obecności zaproszonych gości - 20 października 2015 roku. W uroczystości uczestniczyli m. in. przedstawiciele Sejmu RP w osobach Genowefa Tokarska, Stanisław Żmijan, radni Sejmiku Województwa Lubelskiego Zofia Woźnica, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego na czele z Marszałkiem Arkadiuszem Bratkowski i władze Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, przedstawiciele władz samorządowych ze Starostą Marianem Tokarskim na czele oraz delegacje gmin.

obwodnica_bilgoraja__5_.JPG


Inwestycja została poświęcona przy okazji jubileuszu 25-lecia Samorządu Miasta Biłgoraj. Jubileusz był okazją do pokazania najważniejszych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach w Biłgoraju oraz współpracy w tym zakresie władz Miasta kolejnych kadencji z instytucjami i samorządami ościennymi.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: obwdnica biłgoraja   remont drogi wojewódzkiej 835   remont alei jana pawła ii   inwestycje drogowe biłgoraj

Zobacz także

Inwestycje na drogach wojewódzkich, w powiecie biłgorajskim

Dodane: 2021-01-18 10:22 - Komentarze  (0)  czytane (295)

TAGI: drogi wojewódzkie, inwestycje drogowe, powiat biłgorajski, remonty dróh i chodnikówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.242.55

aaa (2015-10-23 11:24:36)

No i bardzo dobrze robił i bardzo dobrze rozegrał ostatnie lata jeśli chodzi o inwestycje.
Na tym polega odpowiedzialna polityka dla dobra miasta, żeby próbować się z każdym dogadać.
Gdyby nie to "klejenie" to wielu dużychy inmwestycji w mieście by nie było.
W kraju rządziła PO-PSL, mieliśmy Tokarską i Żmijana to trzeba było to wykorzystać.
Co miał powiedzieć, że jak nie rządzi w kraju SLD to nie będzie z nikim rozmawiał?
Myślę, że i z PiSem będzie próbował coś ugrać dla miasta.
Poza tym teraz nawet "klejenie" się niewiele da, bo budżet UE na lata 2014-2020 jest tak skonstruowany, że dyskryminuje takie małe miasta jak Biłgoraj i nieiwele będzie można pozyskać dotacji.
W ramach Polski Wschodniej w latach 2007-2013 można było dostać dofinansowanie na drogi w całym województwie z czego Biłgoraj bardzo dobrze skorzystał (Kościuszki, Północna, Jana Pawła II), a teraz rozpisano nowy konkurs na ponad miliad i wnioski mogą składać tylko największe miasta (Lublin, Rezszów, Kielce, Białystok, Olsztyn).

zmienny (2015-10-23 08:15:59)

Rosłan kleił się przez ostatnie lata do platformy rozprowadzany przed Deca, ciekawe w jaki sposób będzie po wyborach zmieniał kolorek i skomlił do PiS. Gość ma doświadczenie z psami to DA RADĘ i dla kariery zrobi wszystko.

J56 (2015-10-22 14:23:02)

Dlaczego mój komentarz został usunięty. Wiem, że przyjdzie PiS do władzy i strach was oblatuje. Mnie prawie też. Ale pozwólcie jeszcze chociaż przez chwilę być sobą a pożniej jak pis da. Głosując na PIS to tak jakby włamywacz szedł na skok a wcześniej zadzwonił z tą informacją na policję.

J56 (2015-10-21 23:36:22)

Panie Burmistrzu i pan się dał wmanewrować w otwarcie drogi tuż przed wyborami. Pan niby lewicowiec daje się prowadzić prawicy za rączkę. Chcieli Pana wykiwać przy tych wyborach ale im się nie udało. Nie mówię o hotelarzach itd. ale o bliskich Panu ...!. Pytam ? Czy się różni święcenie drogi od nie święcenia BCK

do poniżej (2015-10-21 20:41:31)

Nie kompromituj się :(

Aga (2015-10-21 20:10:57)

Najlepszą kandydatką jest Agata Borowiec i wszyscy o tym wiedzą, merytoryczna, zainteresowana sprawami społecznymi, składa wiele interpelacji jako Radna Sejmiku, ma wiele pomysłów na rozwój naszego regionu i nowe miejsca pracy - LIDERKA z naszego Powiatu - WARTO na nią zagłosować. Miejsce nr. 9

. (2015-10-21 18:08:29)

Jeśli chcą dojechać zgodnie z przepisami, to pojechać na rondo przy kościele w Puszczy i tam zawrócić.
Przecież zakaz skrętu w lewo z Krzeszowskiej był już co najmniej z 5 lat przed przebudową, jak nie wierzysz to sprawdź na google street view.

Do do zbig: (2015-10-21 10:35:00) (2015-10-21 17:22:15)

No dobrze cwaniaczku, to teraz napisz jak do cmentarza mają dojechać pojazdy jadące Krzeszowską od strony Soli? Tylko nie pisz, że powinni skręcić w Jana Pawła i nawrócić koło Kauflandu :(

fałsz i obłuda (2015-10-21 12:38:32)

To dopiero sztuka poświęcić, otworzyć i od razu zamknąć, Tacy to szpece na tych zdjęciach wprost cudotwórcy i jeszcze podpierają się Bogiem, niestety chyba normalny człowiek nie potrafi tego sk.......wa już zrozumieć.

obserwator (2015-10-21 12:04:02)

tak dziala ta koalicja otwarto gazoport -w budowie , poswiecono nie skonczona obwodnicie .

(2015-10-21 12:00:52)

do zbig: (2015-10-21 10:35:00)

Co do wjazdu/wyjazdu z cmentarza, to będzie na takich samych zasadach jak przed przebudową.
Wjazd od Jana Pawła dla jadących od strony kauflandu, wjazd od Krzeszowskiej dla jadących od strony ronda w Puszczy.
Wyjazd na Krzeszowską nakaz skrętu w prawo, wyjazd na Jana Pawła nakaz skrętu w prawo.
Dokłądnie tak samo było przed przebudową (inna sprawa, że niektórzy nie stosowali się do znaków i powierzchni wyłączynych z ruchu i skręcali w lewo).

Ja (2015-10-21 08:21:02)

A klechy najlepiej by zrobili jak by się od tych złodziei z Partii Szubrawców Ludowych trzymali z daleka. Bo tacka będzie coraz lżejsza. Kto to widział , zeby się tak spoufalać ze zdrajcami . W poniedziałek łaził taki jeden oszołom i na budowę kościoła zbierał. Ma szczęście , że mój buldog był na spacerze , bo by został nim poszczuty a i kija nie było pod ręką. Tych sukienkowych to już wszelki rozum opóścił albo coś im na dekiel wali. Oni jak chcą poświęcić drogę to powinni zebrać ministrantów i przejść się chodnikiem wzdłuz tej drogi i poświęcenia dokonać . A oni co robią - kampanię Tokarskiej i Różyńskiemu. Liczą , że jak dostaną się do Sejmu to i kasą sypna np na renowację kościoła albo na ,,renowację" jakiegoś malowidła " A zrobi się ,,renowację" samochodu na nowy. Zresztą te łapserdaki z PSL-u to hojne są jeśli dają z kieszeni podatnika albo z majątku narodowego. Chcąc przekupić kler za haniebną wspólpracę z PZPR i szpiclowanie po wsiach dla SB hojną ręką przydzielili z PGR-owskiej ziemi po 15 ha na parafię i po 50 ha dla diecezji z mozliwością cesji. Samych dopłat do tych hektarów kościół pobiera ponad 100 milionów zł. To dlatego trzymają sztamę z tymi nepotami. Ale to zblatowanie już niedługo się skończy. Podobno jeden z wyśmienitych wróżbitów wywróżył z mandragory, że w Polsce narodził się następca Jakuba Szeli a on zrobi z tą kliką darmozjadów porządek.

farsa (2015-10-21 07:43:38)

Tak się właśnie odbiera inwestycje w Biłgoraju, przykład hali, zalewu, trybuny, boiska piłkarskiego itd. PEŁNO USTEREK I SIĘ ODBIERA - KTOŚ MA W TYM INTERES

(2015-10-21 03:10:41)

Ferens, piszemy nr a nie Nr. Kiedy Ty to pojmiesz???

bjhu (2015-10-20 23:19:32)

poświęcenie było a kto całował asfalt ?

zbig (2015-10-20 21:24:52)

ciekawe jak teraz będą wyjeżdżać będą mieszkańcy ul.krzeszowskiej jak na dł 300-400 m jest podwójna ciągła i kilka obszarów wyłączonych z ruchu (zebry) oraz jak zorganizują nasi mądrzy wyjazd i wjazd na cmentarz przy Krzeszowskiej (żenada ).

wszystko już święte? (2015-10-20 20:32:49)

Dokąd sięga to całe "poświęcenie"?Pytam ,żeby to omijać!Nie będę po święconym jeździł,bo to pecha przynosi!

do poniżej (2015-10-20 20:31:06)

A po co otwierać ul.Moniuszki jak od kilku dni jest całkowicie przejezdna? Co innego ul.Łąkowa, bo tam jeszcze sporo jest do zrobienia.

Marta (2015-10-20 20:17:07)

a moniuszki i łąkową kiedy będziecie otwierać??? Przed następnymi wyborami???

j=a (2015-10-20 18:56:40)

.. co cesarskie oddać cesarzowi... (2015-10-20 17:09:02)
i dodaj jeszcze zaangażowanie podatników, bo bez ich pieniędzy nic by nie było. Jeśli dodasz że to z pieniędzy UE, to odpowiadam że to także z pieniędzy podatników, bowiem UE może zyskać środki tylko ściągając je od podatników.
A na koniec podzielam zdanie przedmówców: Bareja ciągle żywy

kobza (2015-10-20 18:41:46)

A czy kościół daje gwarancję na to poświęcenie, że nie będzie wypadków? Bo jeśli nie będzie można złożyć reklamacji, to po co ta cała szopka? Równie dobrze można pokropić ulicę wodą z kranu albo wcale nie kropić i na to samo wyjdzie, co wodą "święconą". Czyli Polska to jednak kraj wyznaniowy, skoro kościół miesza się do spraw państwowych. Jak zwykle nasz kraj 100% lat za murzynami. Żeby w XXI wieku jakiś czarodziej w czarnej sutannie musiał wszystko chlapać wodą? Bua ha ha, dobre!

anonim (2015-10-20 17:50:19)

Ale od strony cmentarza przejechać się da ;)

hje, hje, hje (2015-10-20 17:48:20)

Najważniejsze że jest poświęcone, a że jeździć nie można bo droga nie skończona i co z tego? Jak widać życie przerasta wszelkie absurdy jakie pokazywał w swoich filmach Stanisław Bareja. Róbta tak dalej... ;(I)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia