Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Poświęcenie ulic w Osiedlu Różnówka

Dodał: red Data: 2021-11-23 08:48:05 (czytane: 1519)

W obecności burmistrza Biłgoraja Janusza Rosłana, zastępcy burmistrza Biłgoraja Jarosława Bondyry, przedstawicieli wydziału inwestycji oraz Rady Miasta Biłgoraj, ks. Józef Michalik dokonał poświęcenia ulic Korczaka, Parkową i Sokołowskiego. Uroczystość odbyła się w minioną niedzielę, 21 listopada.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajMiasto Biłgoraj po otrzymaniu prawie 4 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, w czerwcu 2020 roku rozpoczęło realizację zadania pn. „Budowa ulic Parkowej, Józefa Sokołowskiego, Janusza Korczaka w Biłgoraju”. Całkowity koszt inwestycji po przetargu to kwota blisko 6,5 mln zł. Prace zakończyły się pod koniec wakacji br.

poswiecenie_ulicy_korczaka_1.jpg

Inwestycja obejmowała budowę łącznie około 1,7 km drogi wraz z chodnikami i kanalizacją deszczową, budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego i kolizji gazowych oraz kolizji z sieciami energetycznymi NN i SN, a także przebudowę infrastruktury telekomunikacyjnej. Ponadto ulica Korczaka ma wyniesione przejście dla pieszych.

poswiecenie_ulicy_korczaka.jpg

Zakres prac:
- ulica Parkowa, droga gminna o długości 615 m - nawierzchnia jezdni z kostki (chodnik jednostronny);
- ulica Sokołowskiego, droga gminna na całej długości 400 m - nawierzchnia jezdni bitumiczna (chodnik jednostronny);
- ulica Korczaka - od ul. Polnej do ul. Sokołowskiego 656 m - nawierzchnia jezdni bitumiczna. (chodnik jednostronny).

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Barbara Maksymiec

Reklama.

Tagi: poświęcenie ulic   ulice w osiedlu różnówka   ulice korczaka, sokołowskiego, parkowa   inwestycje drogowe biłgoraj

Zobacz także

Poskładać w jedno

Dodane: 2021-11-28 14:26 - Komentarze  (0)  czytane (716)

TAGI: rekolekcje dla małżeństw, kościółek biłgoraj, parafia św. jerzego w biłgoraju, odnowienie przysięgi małżeńskiejKomentarze (20)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

(2021-11-24 18:15:01)

Będą trwały prace na odcinku, wzmożemy aktywność, wypracujemy kompromis, tyle wykrztusiła z siebie marszałek Witek, po spotkaniu z klubami poselskimi – czytaj PiS się boi pomorowych obostrzeń jak ognia. Mija kolejny dzień, który przynosi jednoznaczne potwierdzenie, że Nowogrodzka rozpaczliwie usiłuje się wycofać w pomoru, ale jak widać nie jest to takie proste po dwóch lata straszenia ludzi i pasienia partyjnych fanatyków. Nie powiem, że dla „Gazety Polskiej”, czy mediów należących do braci Karnowskich, zmiana frontu według jakiegoś zamówienia, to większy problem. Pójdą reklamy ze spółek skarbu państwa, to w pięć minut pokochają „foliarzy” i jeszcze połączą z „przemysłem pogardy” i Smoleńskiem, który nawiasem mówiąc został kompletnie sponiewierany, a wręcz ośmieszony. Natomiast dużo większy problem ma PiS z własnym elektoratem, gdzie namieszali podwójnie.

Więcej niż połowę elektoratu PiS sponiewierał „folarzami”, ale z drugiej strony przez wiele miesięcy domorośli stratedzy byli bardziej gorliwi niż kierownictwo z Nowogrodzkiej i prześcigali się z „silnymi razem” w propozycjach prześladowania ludzi, którzy na ten prymitywny teatrzyk nabrać się nie dali. Z nimi tak łatwo, jak z „niepokornymi” nie pójdzie, co nie znaczy, że oni porzucą PiS i zaczną budować nową grupę wyborczą. Nic z tych rzeczy, fanatycy nie mają dokąd pójść i wszystko skończy się jak zawsze, choćby w przypadku dymisji Beaty Szydło. Popyskują, z 1000 razy napiszą, że PiS przez zmianę pomorowego frontu straci wyborców i za góra dwa miesiące będą śpiewać o morderczym „lokdałnie”, jak im Nowogrodzka zagra. Było to przerabiane tyle razy, że pomylić się nie można, dlatego takie straty, to nie straty dla PiS, który zresztą nie pierwszy raz zostawia swój fanatyczny elektorat z ręką w nocniku, patrz „piątka dla zwierząt” albo „wybory kopertowe”. Gdy padną nowe wytyczne dla „niepokornych” cała reszta szybciej niż później podwinie ogony i będzie bronić nowej strategii do upadłego, ponieważ taka jest natura ślepo wiernych. Wstyd, moralność, inteligencja, ośmieszenie, jeśli mają jakieś znaczenie, to marginalne, trochę poboli i przestanie. W efekcie należy się spodziewać całkowitego przemeblowania układu sił, na co czekałem od dawna i w tej intencji polecałem się modlić.
Sojusz „silnych razem” i „prawych” zapewniał zabetonowany przekaz dnia ze wszystkich kierunków. W sprawie pomoru TVN i Kurski mówili to samo i jeszcze się prześcigali w szantażach emocjonalnych. W podobnych okolicznościach nie było szans, aby dało się rzecz rozgrywać politycznie. Na przełomie października i listopada do centrali PiS ostatecznie dotarło, że zamordyzm spowodował gigantyczne straty w sondażach i w rzeczywistym poparciu. Dodatkowo kontynuacja tej „polityki” grozi nowym kryzysem koalicyjnym, a to z tego względu, że część posłów PiS postanowiła wykorzystać nastroje społeczne i zdobyć parę cennych punktów. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że za pierwszymi krokami, w obszarze zmiany kursu, pójdą następne, w tym tak niewyobrażalne jak: „szczepienia nie są aż takie skuteczne”, „”lokdałn” zabija gospodarkę”, „segregacja w jakimkolwiek zakresie jest w Polsce niedopuszczalna, ze względu na uwarunkowania historyczne”, „musimy przyzwyczaić się, że ten wirus z nami pozostanie”. W zależności od tempa, jakie zostanie narzucone, góra za dwa miesiące fanatycy z PiS będą walczyć z sanitaryzmem! Jeśli chce powstrzymać spadek poparcia musi pójść tą drogą, bo innej po prostu nie ma.W USA dyskutują o stanie demokracji w Polsce! Po co strzelać z armaty do w…
Gdyby się komuś wydawało, że to niemożliwie, przecież tyle słów zostało wypowiedzianych, tyle krzywych i innych statystyk przytaczano jako dowody, to jeszcze raz przypomnę Smoleńsk. Ponad pięć lat, dzień w dzień mieliśmy dyskusje o brzozie, wybuchach i ekshumacjach. Wydawało się, że nigdy się to nie skończy, potem się wydawało, że po przejęciu władzy przez PiS wreszcie godnie zamknie się temat, ale ostatecznie wszystko po prostu umarło naturalną śmiercią. Nie takie rzeczy widzieliśmy w polityce i jestem pewien, że podział na „foliarzy z PiS” i agentów Gatesa stanie się faktem, w dodatku w najbliższym czasie. O ile w PiS zostały resztki rozumu i instynktu samozachowawczego, to będzie robił wszystko, żeby tak się stało. matkakurka synu fornala nauczysz sie czytac obys zrozumiał co czytasz

(2021-11-24 15:39:48)

Antyszczepionkowców coraz mniej, giną każdego dnia razem ze sowimi zwolennikami. Ludzka bezmyślność kosztuje życie, także coraz młodsi na klepsydrach, zabici przez covid.

(2021-11-24 15:34:08)

Psychol nauczył się wklejać tasiemce i zaśmieca nimi nieustannie.

(2021-11-24 15:23:21)

Co to za jołop pisze te długie komentarze?

(2021-11-24 13:12:35)

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.”

George Orwell.

O co w tym wszystkim chodzi? Jakie jest realne sedno tego, co od jakiegoś czasu dzieje się dookoła nas? Odpowiedź jest banalnie prosta, otóż chodzi tutaj o po pierwsze depopulację ludzkości oraz po drugie chodzi o władzę. I w zasadzie możesz mi nie wierzyć, możesz uważać, że to nierealne wymysły, jednak ja powtarzam raz jeszcze: „tutaj chodzi o depopulację ludzkości oraz o władzę nad tymi, którzy pozostaną nadal żywi”.

(2021-11-24 12:12:25)

KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ23/11/2021
Skandal w Słowenii – naczelna pielęgniarka szpitala uniwersyteckiego w Lublanie „puściła farbę” o różnicach między „szczepionkami” Nr 1, Nr 2 i Nr 3 !!!
Joanna M.Wiórkiewicz poniedziałek, 22 listopada 2021, 17:25:51

Przedwczoraj (sobota 20.11.21) w Słowenii wybuchł wielki skandal, a dziś cała Słowenia mówi o szczepieniach.

Naczelna pielęgniarka Uniwersyteckiego Centrum Medycznego, ośrodka klinicznego w Lublanie, która zajmuje się przyjmowaniem fiolek po szczepionkach i wszystkim zarządza, zrezygnowała, wyszła przed kamery i wyjęła butelki szczepionek.

Pokazywała zebranym dziennikarzom kody na butelkach, z których każda zawiera cyfrę nr1, nr 2 lub nr 3 w kodzie, a następnie wyjaśniła znaczenie tych cyfr.

Numer 1 to placebo, sól fizjologiczna.

Numer 2 to klasyczna butelka RNA.

Numer 3 to pałeczka RNA zawierająca gen onc, powiązany z adenowirusem, który przyczynia się m.in. do rozwoju raka.

W przypadku tych butelek liczba 3 mówi, że osoby, które otrzymały je w ciągu 2 lat, będą miały raka tkanek miękkich.

Powiedziała, że osobiście była świadkiem szczepień wszystkich polityków i potentatów i wszyscy otrzymali preparat numer 1

(2021-11-24 11:51:05)

Zakażenia kowidowe są faktem, są niebezpieczne, a to dlatego,
że zamiast stosować skuteczne leki, wciska się nam nieskuteczne
"szczepionki" i zwalcza leczenie.

O tym, że te "szczepionki" są nic nie warte i że absurdem jest
podawanie po raz trzeci czy czwarty czegoś, co nie pomogło, nie pomoże,
a może tylko zaszkodzić, mówi się i pisze już nawet nie tylko
w kręgach informujących poza zasięgiem cenzury.

Rosnąca ilość zakażeń koronawirusem to jednak woda na młyn
mafii szczepionkowej kosztem tych, którzy chorują i umierają
ponieważ nie mają dostępu do skutecznego leczenia.

W tej sytuacji zadaniem niezależnych mediów powinno być
informowanie jak społeczeństwo powinno przygotować się do samoobrony
przed zakażeniami i mieć w domowym zapasie skuteczne leki.
W tym kierunku powinna iść uczciwa narracja poza zasięgiem cenzury.
Tu są jednak olbrzymie braki!

Znane są trzy sprawdzone i stosowane od dziesięcioleci leki,
które wzięte wcześnie, zaraz po wystąpieniu podejrzanych
objawów, skutecznie leczą zakażenia koronawirusem
i zapobiegają ciężkiemu przebiegowi choroby.

Są to:

-Amantadyna
-Iwermektyna
-Hydroxychlorochina


Nie wiem, który z tych leków jest najbardziej skuteczny przy
zakażeniu koronawirusem, ale bez wątpienia skuteczne są wszystkie trzy.

Ponieważ wszystkie są skuteczne, utrudnia się dostęp do nich,
dostęp do informacji i straszy niebezpiecznymi działaniami ubocznymi.
Przezwyciężyć należy zatem:

- ograniczoną dostępność
- obawę przed szkodliwym działaniem ubocznym
- brak szeroko rozpowszechnionej informacji

Ograniczoną dostępność można przezwyciężyć stosunkowo łatwo
jeśli się poprosi lekarza o przepisanie w celu leczenia
choroby, na jaką te leki są oficjalnie przeznaczone albo przez zakup
w aptece internetowej. Trudniej jest przezwyciężyć osobiste
lenistwo każdego, kto waha się podjąć taki krok, aby się zaopatrzyć.
Najlepiej niech jedna osoba kupi większą ilość i zaopatrzy
rodzinę i znajomych.

Obawę przed działaniami ubocznymi można przezwyciężyć jeśli
niezależne kręgi informacyjne będą skutecznie operować
argumentem, że wystąpienie działań ubocznych przy dawkowaniu
zgodnie z zaleceniami w ulotkach i tylko przez kilka dni,
jest bardzo mało prawdopodobne i nie są one groźne.
W tym miejscu należy podkreślić, że straszenie działaniami
ubocznymi tych skutecznych leków jest podstawowym orężem,
jakim posługuje się mafia szczepionkowa publikując
na ten temat cały szereg "fake news".

Najważniejsze jest jednak rozpowszechnianie informacji
o skuteczności tych leków w leczeniu zakażeń koronawirusem
i zapobieganiu ich śmiertelnym skutkom.
Dlatego apeluję do wszystkich operujących poza zasięgiem cenzury,
aby połączyli siły i publikowali tę tak istotną dla naszego
zdrowia informację!!!

Mało dadzą demonstracje przeciwko lockdownom.
Więcej dadzą demonstracje
z transparentami domagającymi się amantadyny w każdym domu!

Należy ponadto jeszcze zwrócić uwagę ludności na fakt, że wzrost zakażeń
wirusowych ogólnie następuje w okresie, gdy brakuje światła słonecznego, które
po pierwsze zabija zarazki promieniami ultrafioletowymi,
a po drugie umożliwia organizmowi produkować witaminę D,
która chroni przed zakażeniami.

Dlatego każdy powinien brać codziennie zapobiegawczo:

- witaminę D
- witaminę C (1-3g dziennie)
- cynk
zaś przy wystąpieniu podejrzanych objawów amantadynę, iwermektynę
lub hydroxychlorochinę w dawkach zalecanych w ulotkach przez kilka dni

(2021-11-24 11:13:07)

Prezydent UJAWNIA. W tym mieście 80 proc. pacjentów w ciężkim stanie na OIOM-ie to zaszprycowani

Z ust prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha padły szokujące wielu słowa. Samorządowiec wezwał do opamiętania w kontekście mniemanej pandemii. Podkreślił, że „to jest ten moment, kiedy powinniśmy wyłączyć telewizory, a włączyć myślenie i zacząć logicznie myśleć”.Rafał Piech gościł na antenie Mediów Narodowych. – Mam wrażenie, że wiele osób jest zahipnotyzowanych. Ten obraz, w który oni są wpatrzeni, zahipnotyzował ich i myślę, że naszym i moim zadaniem jest obudzić przede wszystkim te osoby zahipnotyzowane i powiedzieć im: obudźcie się szanowni państwo, zobaczcie co się dzieje – mówił polityk.

– Co wam obiecywali, że to już jest ostatnia prosta, że nikt już nie będzie chorował ciężko, nie będzie w szpitalu, nie będzie kolejnych fal, nie będzie lockdownów. No to ja wam dzisiaj mówię. Popaprzecie co się dzieje w Australii, Austrii, Belgi i Holandii – zaznaczył.

Przypomniał, że w tych krajach zaszprycowanie ludności jest na poziomie 70 proc. i więcej. – Tam wszędzie są wprowadzane obostrzenia, tam wszędzie są wprowadzane lockdowny, tam osoby zaszczepione chorują, przechodzą to ciężko, trafiają na OIOM i umierają – dodał.

Samorządowiec podał też przykład z własnego podwórka. – Przykład z Siemianowic Śląskich. Pięciu pacjentów w ciężkim stanie na OIOM-ie, z czego czterech zaszczepionych i jeden niezaszczepiony. To są dane z dzisiaj rana – mówił 22 listopada.

– Bardzo was proszę, to jest ten moment, kiedy powinniśmy wyłączyć telewizory, a włączyć myślenie i zacząć logicznie myśleć. Wyciągać fakty i wnioski z tego, co przekazują wam ludzie, którzy stoją w prawdzie i chcą głosić prawdę – zaapelował.

(2021-11-24 11:02:25)

anna jestes BLONDYNO

anna (2021-11-24 08:23:21)

A gdzie świeckie państwo?
Po co ten cyrk poddańczy wobec księdza?

walka z wiatrakami (2021-11-24 07:39:23)

Zaśmiecanie miasta psimi odchodami w mieście to norma. Codziennym widokiem jest wyprowadzanie psa na trawnik lub do parku przez pseudo paniusie i nerwowe rozglądanie się czy aby nikt nie widzi. Nie pomagają nawet tabliczki z napisami o zakazie wyprowadzania psów na trawnik. Dzieje się tak i na ul. Włosiankarskiej pod nosem Policji.

(2021-11-23 21:13:56)

Teraz pora na opłatę adiacencką.

(2021-11-23 13:17:04)

To skandal, że toleruje się zasmradzanie, zaśmiecanie psimi odchodami na terenie całego miasta, ponieważ właściielepsów tylko nieliczni sprzątają po swoich pupilach. Karać należy wszytskich , którzy nie raczą sprzątać po psach. Pytanie, dlaczego nie ma na to realcji np. Straży MIjeskiej , prośba do Policji, żeby też karała mandatami tekie osoby. Mieszkańcy powinni nagrywać takich właścicieli psów i zgłaszać do ukarania.

(2021-11-23 11:53:05)

Parafianie a wasze PSY sraja na ul Korczaka Polnej tego nie widzicie Masz kundla torebka i do kieszedni Katolikow praktykojacych jest około 40 procent TEN tak i ten drugi do nich sie nie zalicza Do biłgorajanin wykształcone ale puste to co powiedza w tv i w radiu to sa wiadomosci Widac to po komentarzach

biłgorajanin (2021-11-23 10:21:51)

hahaha aaa burmistrz jeszcze sutanny nie włożył, wybiórczo biblię wpaja swojej społeczności drogą internetową, za chwilę na ulicy biblią się posługiwać będzie; cóż trzeba sięgać do korzeni lepiej późno niż wcale, ale bez manipulacji bo społeczeństwo jest wykształcone (minęło już ponad 30 lat od transformacji).

Parafianie (2021-11-23 09:24:33)

A śmieci wysypują się z kosza na rogu Korczaka Polna. Wrony roznoszą puste kubki plastikowe. Czy proboszcz bądź wikary nie może posprzątać albo przynajmniej zadzwonić do UM? Wczoraj nic się nie działo w tej materii dzisiaj też w zwuązku z tym zadzwoniłem i poprosiłem o posprzątanie.

do poniżej (2021-11-23 09:19:40)

Nie licz na to... :(

(2021-11-23 09:15:45)

Dzięki poświęceniu na tych drogach nie powinno być nigdy żadnego wypadku ani kolizji dorgowej.

tak (2021-11-23 08:57:00)

Od razu lepiej.
Teraz wiadomo ze dzięki tym zabiegom asfalt wytrzyma rok dłużej.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej w Biłgoraju

500+ przechodzi od nowego roku do ZUS

Biłgorajka ty Ziemico, Ziemio ukochana

Powiatowi radni otrzymają wyższe diety

Magda Steczkowska w koncercie Moja podróż śladami JPII

Odznaczenia dla nauczycieli i otwarcie wyremontowanej hali przy ZSBiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Setna rocznica urodzin Andrzeja Kiszki ps. Dąb, Leszczyna, Bogucki. Jednego z najdłużej ukrywających się Żołnierzy Wyklętych (AUDIO)

21 listopada br. przypadła setna rocznica urodzin Andrzeja Kiszki ps. Dąb, Leszczyna, Bogucki. Jednego z najdłużej ukrywających się Żołnierzy...