Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Poselskie konsultacje w sprawie Karty Dużej Rodziny i budżetu obywatelskiego

Dodał: red Data: 2014-07-07 17:44:58 (czytane: 5811)

Mimo, że w piątek część radnych Rady Miasta Biłgoraj potwierdziła swą obecność, na poniedziałkowych konsultacjach w biurze posła Piotra Szeligi pojawiło się ich tylko czworo. Obecni byli: Danuta Łosiewicz, Jacek Piskorski, Paweł Kudzia i Ryszard Krawiec.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPod koniec 2013 roku z inicjatywą wprowadzenia Karty Dużej Rodziny i budżetu obywatelskiego wystąpił poseł Piotr Szeliga. Do tematów wrócił w bieżącym miesiącu. Na 7 lipca br. zaprosił przedstawicieli władz Miasta i Powiatu na konsultacje do swego biura. Mimo, że w piątek swą obecność potwierdzili m. in. Benedykt Miszkin, Ryszard Niespodziewański, Artur Bara, czy Krzysztof Żbikowski, na spotkanie przybyli tylko Danuta Łosiewicz, Jacek Piskorski, Paweł Kudzia i Ryszard Krawiec.

-Taka inicjatywa powinna być już realizowana od przyszłego roku. Rodziny wielodzietne już powinny z niej korzystać - mówiła w kontekście "Karty" radna Danuta Łosiewicz. -Dzisiejsze spotkanie miało być dyskusją ponad podziałami na tematy, które zgłaszają mieszkańcy dotyczące m. in. Karty Dużej Rodziny i budżetu obywatelskiego. Niestety nie ma ani Burmistrza, ani radnych koalicji rządzącej Miastem, nie ma także przedstawicieli Starosta Powiatowego. Nawet jakby byli przeciw takim rozwiązaniom, powinni przyjść i to powiedzieć - podkreślał Piotr Szeliga inicjator utworzenia Karty Dużej Rodziny i budżetu obywatelskiego w Biłgoraju. -W grudniu zeszłego roku postulowałem prace nad Kartą. Tu chodzi o rozwiązania korzystne dla mieszkańców, rodzin wielodzietnych. Przykra jest postawa pana Burmistrza, który nie umie rozmawiać i wspólnie tworzyć korzystnych rozwiązań dla mieszkańców. Liczę na to, że jednak posłucha głosu mieszkańców i wreszcie Karta będzie w Biłgoraju wprowadzona.

karta_duzej_rodziny_bilgoraj.JPG

Jak znaczył obecny na spotkaniu radny Jacek Piskorski, Karta Dużej Rodziny to działania prorodzinne. Z jednej strony są finanse, z drugiej zaangażowanie rodzin w życie m. in. kulturalno - sportowe miasta. -Nie można na wszystko patrzeć w kontekście finansów, są też korzyści, które nie da się wyliczyć, ponadto część ulg zawartych w ewentualnej Karcie, nie pochłonęłaby z budżetu Miasta ani złotówki - podkreślał radny. Szeliga dodał, że chodzi dziś przede wszystkim o przedyskutowanie pewnych kwestii z władzami Miasta i Powiatu oraz dojście do konsensusu i ustalenie na co nas stać. Jak zauważył radny Ryszard Krawiec, wszelkie działania służące rodzinie są w dzisiejszych czasach konieczne. Obecni na konsultacji radni podnosili także, że brak jest otwartości ze strony władz Miasta, nie ma dyskusji nad ważnymi dla Biłgoraja kwestiami, ich zdaniem to spotkanie mogłoby przełamać ten stan.

Podczas spotkania dyskutowano także na temat tzw. budżetu obywatelskiego, który pozwoliłby partycypować mieszkańcom w podejmowaniu zadań realizowanych z budżetu Miasta. Zdaniem obecnych na konsultacjach, tego typu działania mógłby się przyczynić, do rozwoju poszczególnych Osiedli oraz większego utożsamienia się biłgorajan z władzą Miasta. Zdaniem obecnych należałoby przedyskutować jakiej kwoty miałby dotyczyć budżet obywatelski oraz jak miałby przebiegać ew. zgłaszanie zadań do realizacji i głosowanie nad poszczególny inicjatywami. -Mieszkańcy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie jak bardzo chcą partycypować w podejmowaniu decyzji dotyczących ich Miasta - zaznaczył poseł Szeliga.

Reklama.

O absencję na konsultacjach, postanowiliśmy zapytać Burmistrza Biłgoraja. -Dziękuję panu posłowi za inicjatywę, ale jako władze Miasta: władza uchwałodawcza i  wykonawcza poradzimy sobie z Kartą Dużej Rodziny. Na najbliższej sesji (w lipcu br. - przyp. Red.) będą poddane pod głosowanie konkretne rozwiązania w tym temacie. Po tym, Karta Dużej Rodziny zostanie poddana prawdziwym konsultacjom społecznym, tak by zebrać wszystkie opinie. Wówczas zdecydujemy o jej kształcie - podkreśla Janusz Rosłan. Jak udało nam się dowiedzieć, prace nad Kartą Dużej Rodziny trwają także w Samorządzie Powiatowym. Kwestia ta dyskutowana jest obecnie na Zarządzie Powiatu i w ramach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Jeśli chodzi o budżet obywatelski, to jak podkreśla Janusz Rosłan, budżet Miasta Biłgoraj jest szeroko dyskutowany, cześć inwestycji nie jest realizowana, bo na ich miejsce wchodzą działania współfinansowane ze środków zewnętrznych. -O wprowadzeniu ew. budżetu obywatelskie, jako formy przekazania części środków do dyspozycji mieszkańców będziemy mogli mówić, po podjęciu ostatecznych decyzji co do modernizacji Alei Jana Pawła II. To duże zadanie, dostałem zapewnienia, że otrzymamy dofinansowanie, jednak nie w takiej kwocie o jaką wnioskowaliśmy Gdy będą konkretne ustalenia z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju oraz Zarządem Powiatu będzie można wrócić do kwestii budżetu obywatelskiego - zaznacza Burmistrz.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: konsultacje   poseł piotr szeliga   karta dużej rodziny   budżet obywatelski dla biłgoraja

Zobacz także

Krzysztof Grabczuk otworzył biuro poselskie w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

Dodane: 2020-01-17 16:23 - Komentarze  (13)  czytane (1307)

TAGI: krzysztof grabczuk, biuro poslskie, platforma obywatelska, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.214.184.250

-moim zdaniem (2014-07-10 19:09:56)

widzisz Patrycjo gdyby nie poseł i jego karta rodziny nie oglądała byś za darmo finału mistrzostw świata

-LBL (2014-07-10 13:53:38)

sądząc po imieniu to Patrycja nie ma zbyt wielu lat. Do pracy, a nie 5+, i czekać, kiedy burmistrz dołoży.

-Patrycja (2014-07-10 00:15:35)

Panie pośle Szeliga dziękuję panu w imieniu mojej rodziny za tę kartę. Niech pan będzie dalej z ludźmi.

-savoir vivre (2014-07-09 21:26:08)

kto w dzbanku do napojów ciepłych podaje coś kolorowego. Spotkanie na baaardzo wysokim poziomie. Więcej mi nie trza. Ogłada potrzebna wszędzie !!! To poseł nie w sądzie ?

-od kiedy (2014-07-09 18:49:40)

tak, niekegalnie nie wolno nagrywać - należy (p)osła zapytać najpierw o pozwolenie

-a mnie nie zaprosili (2014-07-09 18:38:26)

bo chciałam się zapytać czy jako samotna matka wychowująca dziecko mam prawo do karty bo jakoś ci goście ze zdjęcia zapomnieli o takich osobach czy też muszę sobie dorobić dzieci by z niej korzystać

-TR (2014-07-09 16:38:44)

A prostytucja i sutenerstwo to nie jest przestępstwo???

-Bieda to wina Rosłana (2014-07-09 11:57:21)

W mieście ludzie rosłana jadają z nim po restauracjach bo ich stać na to jak się zarabia majac podwójne etaty lub pracując w urzędzie miasta i jeszcze robić umowy na zlecenie dla miasta nagminnie. Ludzie Rosłana uprawiaja w mieście Darwinizm i ich nic nie obchodzi innego niz czubek nosa. To Rosłana wina że wasze dzieci chodzą głodne.

-Do gaga (2014-07-09 11:53:21)

O ile dobrze wiadomo to Poseł został nielegalnie nagrany i szantażowany przez ludzi o ciemnej przeszłości. Nie wolno nagrywać nielegalnie bo to przestepstwo.

-O. (2014-07-09 11:14:14)

Panie Szeliga bardzo dobrze że proponuje pan takie rozwiązania. I karta i budżet to dobre pomysły.

-gaga (2014-07-09 10:38:26)

Gdzie było lepiej? Luxor, Jasionka k.Rzeszowa czy w Międzyzdrojach ?
Ta akcja to przykrywka w/w spraw. Nikt się na to nie nabierze. To koniec polityki.

-Zbigniew (2014-07-09 09:22:36)

Pan poseł Szeliga zaproponował mądre rozwiązania. Rozmawiałem wczoraj ze znajomymi i wszyscy popierają karte dla rodzin wielodzietnych i budżet obywatelski.

- (2014-07-09 07:48:22)

Ten johny oraz inni ( kilka pienaiczy i ich guru ) nie zdają sobie sprawy, że za pomawianie o korupcję mogą zostać ukarani. To co wypisują kwalifikuje się na wokandę karną.

-TR (2014-07-09 00:19:22)

Bravo p. Januszu!!! nie ulegaj naciskom oszołomów, proszę dalej robić swoje. szeliga "stop z obłudą" modli się pod figurą a diabła ma pod skórą ... i on chce być burmistrzem???!!! NIE POZWOLIMY !!!

-Kamil (2014-07-08 23:58:09)

Rosłan to bardzo zły czlowiek co nie ma zadnej koncepcji na prowadzenie miasta jedyna koncepcja to dokopac innym i sie z nich smiac. Widzicie tego co napisał pod spodem ma czelnosc bronić Rosłana co niszczy miasto ale ludzie juz maja dosc roslana i go pogonia w najblizszych wyborach.

-dzieła zbawiciela Bigoraja (2014-07-08 22:41:08)-Powódź w Biłgoraju. Brak sensownej pomocy mieszkańców - zbawiciel biłgoraja stawiał by wszystkim obiad w menu ..schabowy zestraw frytek i kapuśniak z pieniędzy podatnika
-Ile razy w zimie nie było warunków do jazdy jak zima atakowała. Słuzby mu podległe nic nie robiły - zbawiciel Biłgoraja z łopatą posypywał by piaskiem ulice licząc sobie nadgodziny
-Budowa Hali z usterkami - zbawiciel Biłgoraja sam opracował by projekt budowy hali
-Budowa BCK. Wykonawca dwa razy aneksowal umowe czemu Burmistrz nie brał kar umownych. Dach przecieka. Pytam kto to robił???. Czemu Burmistrz nie reagował.- zbawiciel Biłgoraja poszedł by do znanego wiecznego kościelnego żeby dał na tace celem wymodlenia piekła wykonawcy
- Remont Zalewu Bojary . Dziesięć ciężarówek z piaskiem zamówiono i żadna nie dojechała a pieniądze poszły - zbawiciel Biłgoraja zamontował by w ciężarówkach GPS na wypadek gdyby ciężarówki chciały wysypać piasek na posesji zbawiciela
-Próby zamknięcia szkół które były nieuzasadnione. Aby ludziom dokopać - zbawiciel Biłgoraja oddal by swoje pobory zwalnianym nauczycielom
- Otworzył Przedszkole Junior. Okazało się ze nie zgodna z prawem. Sąd tak orzekł - zbawiciel Biłgoraja otworzył by jeszcze dwa przedszkola jedno dla znajomych ,drugie dla wyborców
- Obecny Burmistrz Dostał wyrok sądowy w wysokości 2 tys złotych i nie płacił aż sąd komornika wysłał. Prawo i nakazy sadu ma w tyłku.- zbawiciel Biłgoraja ogłosił by sciepę pod kościołami i też zapłacił
-Zatrudnił zonę w BCK na dwa etaty i zarabia ona 10 tys na rękę a wam kobietom 800zł. daje i gdzie sprawiedliwość??? = zbawiciel Biłgoraja zatrudnił by klownów bo biorą mniej
-Ikea chciała dać prace 600 osobom i ich pogonił bo on czasu nie ma. Łącznie z pod wykonawcami prace by miało może 800 osób - zbawiciel Biłgoraja zrobił by strefę ekonomiczną no chłopskich polach
-Eksmitował Starsza kobietę schorowana bezprawnie jej wnuk tą sprawa się zajął i telewizje ściągnie do Bilgoraja.- zbawiciel Biłgoraja postawił by jej namiot
-Teraz zrobił inwestycje w mieście gdzie wykryto 250 usterek. - zbawiciel Biłgoraja nie robił by inwestycji bo może ktoś znaleźć usterki
- Klasy Integracyjne w SP3 z chorymi dziećmi tez kąsa i nauczycielki wyrzuca. Są tam dzieci z autyzmem i nie rozumie że zmiana nauczyciela może to co udało się wypracować z dzieckiem pójść na marne. On nie rozumie bo nie ma dzieci. - zbawiciel Biłgoraja otworzył by jeszcze 3 oddziały i narobił dzieci żeby były pełne
- PCK. Męczy kobiety biedne co ciężko pracują przy chorych, Kobiety myją ich dbają a on za to im tak dziękuje i pensje chce obciąć i umowy niewolnicze wcisnąć. - zbawiciel Biłgoraja ogłosił by alkę z eutanazją
- Podczas remontu ulicy kierujący koparką uszkodził rurę z gazem i mało brakowało
był by wybuch gazu i mógł ktoś zginąć.- zbawiciel Biłgoraja zatkał by dziurę palcem od nogi
- Spadła większa ilość deszczu a wszystkie ulice zamieniły się w rzekę. Ludziom zalało domy - zbwaiciel Biłgoraja rozdał by parasolki

Zobaczcie jaki ten Burmistrz to nieudacznik. Jak obejmował urząd Butmistrza mówił gospodarnie. Jest tak gospodarnie że zaczynał od 12 milionów długu miasta a mamy teraz ok 40 milionów zadłużenia
popatrzcie jaki zbawiciel Biłgoraja jest wielki w myśl piosenki "GOLCÓW" jest ściernisko ale będzie SAN FRANSISKO tylko dajcie ZBAWICIELOWI ŁADZĘ tylko qrwa nad łopatą

-ile jeszcze krzywd Burmistrza Rosłana (2014-07-08 21:38:53)

Przez ostatnie cztery lata zdazyło sie w mieście wiele złego a to wszystko za rzadów obecnego Burmistrza Janusza Rosłana.

-Powódź w Biłgoraju. Brak sensownej pomocy mieszkańcom
-Ile razy w zimie nie było warunków do jazdy jak zima atakowała. Słuzby mu podległe nic nie robiły.
-Budowa Hali z usterkami
-Budowa BCK. Wykonawca dwa razy aneksowal umowe czemu Burmistrz nie brał kar umownych. Dach przecieka. Pytam kto to robił???. Czemu Burmistrz nie reagował.
- Remont Zalewu Bojary . Dziesięć ciężarówek z piaskiem zamówiono i żadna nie dojechała a pieniądze poszły.
-Próby zamknięcia szkół które były nieuzasadnione. Aby ludziom dokopać
- Otworzył Przedszkole Junior. Okazało się ze nie zgodna z prawem. Sąd tak orzekł
- Obecny Burmistrz Dostał wyrok sądowy w wysokości 2 tys złotych i nie płacił aż sąd komornika wysłał. Prawo i nakazy sadu ma w tyłku.
-Zatrudnił zonę w BCK na dwa etaty i zarabia ona 10 tys na rękę a wam kobietom 800zł. daje i gdzie sprawiedliwość???
-Ikea chciała dać prace 600 osobom i ich pogonił bo on czasu nie ma. Łącznie z pod wykonawcami prace by miało może 800 osób
-Eksmitował Starsza kobietę schorowana bezprawnie jej wnuk tą sprawa się zajął i telewizje ściągnie do Bilgoraja.
-Teraz zrobił inwestycje w mieście gdzie wykryto 250 usterek.
- Klasy Integracyjne w SP3 z chorymi dziećmi tez kąsa i nauczycielki wyrzuca. Są tam dzieci z autyzmem i nie rozumie że zmiana nauczyciela może to co udało się wypracować z dzieckiem pójść na marne. On nie rozumie bo nie ma dzieci.
- PCK. Męczy kobiety biedne co ciężko pracują przy chorych, Kobiety myją ich dbają a on za to im tak dziękuje i pensje chce obciąć i umowy niewolnicze wcisnąć.
- Podczas remontu ulicy kierujący koparką uszkodził rurę z gazem i mało brakowało
był by wybuch gazu i mógł ktoś zginąć.
- Spadła większa ilość deszczu a wszystkie ulice zamieniły się w rzekę. Ludziom zalało domy

Zobaczcie jaki ten Burmistrz to nieudacznik. Jak obejmował urząd Butmistrza mówił gospodarnie. Jest tak gospodarnie że zaczynał od 12 milionów długu miasta a mamy teraz ok 40 milionów zadłużenia

-Johny (2014-07-08 21:27:29)

Miasto aż huczy od tego ilu sobie obecny Burmistrz Rosłan narobił wrogów. Wielu przedsiębiorców rzez ostatnie 12 lat potraktował jak przysłowiowe śmiecia. Wielu ludzi mówi tak cytuję i oby nikt nie miał do mnie pretensji. Cytuję: tyle pzretargów ze rosłan się obłowił. Jak kolejny mówił ze jak jest awantura w przetargu jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę ile jej wziął.ot taki jest obraz Burmistrza co nic nie zrobił dla ludzi tylko dla swojej zony i psów. Na mieście też huczy od słów ze miasto zadłużył po to aby zrobi\ć inwestycję i wybory wygrać i tylko czekac jak wybory wygra i podatki podniesie i szkoły pozamyka mówi jedna z mam. Na koniec dodaje dość Rosłana

-Zbyszek (2014-07-08 21:19:56)

Panie Szeliga niech pan startuje. I utrze nosa tym co od lat jedno i to samo. Wielu moich znajomych będzie pana popierać. Niech sobie piszą co chcą. Ludzie są za panem.

-do roni (2014-07-08 20:35:15)

człowieku inteligencji troche:) jaki poseł takie ;SE

-do zachwyconych Posłem (2014-07-08 20:27:40)

- powiedzcie proszę jak oceniacie "wyczyny" Posła w Lublinie i czy takie zachowanie jest godne osoby, która ma aspiracje być burmistrzem naszego miasta

-Arek (2014-07-08 20:05:19)

Kogo tak boli że Szeliga jest aktywny? Tych co stracą władze na jesieni. Pisz kolego ile chcesz ale ludzi nie ogłupisz. Panie pośle jesteśmy z panem.

-a drugie spotkanie? (2014-07-08 19:55:25)

a co ze spotkaniem z przewodniczącymi rad osiedlowych. miało być o 19. tez go olali

- (2014-07-08 19:17:02)

Tak, tak Witku, wiadomo na kogo nie głosować, na pieniaczy na pewno nie, Ale zestaw na fotce, sami "przyjaciele burmistrza". I niestety trzymają z niemoralnym kolesiem. A to grzech nie jest?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim (FOTO, VIDEO)

Najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu laureatów...

Monitorują las, by chronić go przed zaśmiecaniem

W sobotę, 18 stycznia br., działacze biłgorajskiej grupy EKO Challenge...

Krzysztof Grabczuk otworzył biuro poselskie w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W miejscu, gdzie biuro swe miał były poseł Stanisław Żmijan,...

Gmina Miasto Biłgoraj utworzyła Integracyjny Oddział Przedszkolny dla dzieci 3-letnich

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci 3-letnich do nowo...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia