Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Poseł Piotr Olszówka wspiera akcję '30 rowerów dla Rowerowej klasy'

Dodał: red Data: 2017-02-03 13:32:21 (czytane: 6834)

„30 rowerów dla Rowerowej klasy” to zbiórka rowerów na potrzeby Szkolnego Programu Edukacyjnego „Rowerowa klasa” realizowanego w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj-Z prośbą o wsparcie programu  zwróciłem się za pośrednictwem e-mail do naszych parlamentarzystów. Pierwszy na nasz apel odpowiedział poseł Piotr Olszówka za co serdecznie dziękuję - podkreśla Mirosław Późniak autor programu.

miroslaw_pozniak_1.JPG


-Realizowany program uważam za bardzo ciekawy, ponieważ zwiera wiele aspektów m. in.: sportowo - rekreacyjny promujący zdrowy  sposób spędzania wolnego czasu, poznawczy - uczniowie poznają walory przyrodniczo - krajobrazowe Ziemi Biłgorajskiej i Roztocza czy turystyczny - podczas wycieczek młodzież poznaje oznakowane ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne powiatu biłgorajskiego i Roztocza. Bardzo istotnym jest, że podczas realizacji wycieczek programowych uwzględniany jest aspekt patriotyczny – zwiedzanie miejsc upamiętniających bohaterów walki o niepodległość, ukazywanie tradycji i historii Ziemi Biłgorajskiej - mówi Poseł Piotr Olszówka i dodaje: -Z wymienionych powodów postanowiłem wesprzeć starania uczestników akcji. Życzę młodzieży, nauczycielom i wychowawcom wielu wrażeń podczas wycieczek. Zachęcam wszystkich do których zwróci się młodzież, bezpośrednio czy za pośrednictwem swoich przedstawicieli do wsparcia tej inicjatywy.

rowerowa_klasa_bilgoraj__2_.jpg


Program „Rowerowa klasa” realizowany jest w RCEZ od roku szkolnego 2011/2012 podlega ciągłej ewaluacji. -Dokonaliśmy wstępnej analizy dotyczącej trudności w organizacji przez wychowawców tego typu wycieczek klasowych - mówi autor programu. Status materialny rodzin uczniów jest na różnym poziomie co powoduje, że wychowawca klasy organizując wycieczkę zmuszony jest uwzględnić takie uwarunkowania w planowanych kosztach jak m. in. wynajem rowerów, czy dojazd autokarem do miejsca wynajmu - przyznaje autor Programu.

rowerowa_klasa_rcez_bilgoraj.JPG


Ponadto, z ogólnej liczby uczniów RCEZ ok. 85% to uczniowie dojeżdżający, często z miejscowości odległych od Biłgoraja o ponad 20 km. Trudno wymagać od uczniów dojeżdżających uczestnictwa w wycieczce z własnym rowerem, a ideą „Rowerowej klasy” jest powszechność i dostępność dla wszystkich uczniów.

Reklama.

-Dotychczasowa realizacja programu odbywała się w oparciu o odpłatne wypożyczanie rowerów w trakcie zaplanowanej wycieczki szkolnej poza siedzibą szkoły. Dla przykładu: organizacja wycieczki rowerowej na Terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, trasa Zwierzyniec - Florianka - Górecko Kościelne - Zwierzyniec zawiera koszty wypożyczenia rowerów oraz transportu uczestników wycieczki tj. wynajmu autokaru. Biorąc pod uwagę zdiagnozowaną sytuację jednym z założeń programu jest wdrożenie bezkosztowych - jednodniowych wycieczek rowerowych rozpoczynających się i kończących w siedzibie szkoły. Warunkiem koniecznym osiągnięcia zamierzonego celu jest dysponowanie przez RCEZ własnym sprzętem rowerowym - informuje dyrektor Szkoły Jerzy Buczko.

rcez_rowerowa_klasa.jpg


-Dlatego czynimy starania o pozyskanie docelowo 30 rowerów w formie pomocy rzeczowej lub finansowej od ewentualnych przyszłych sponsorów. Warto zauważyć, że program „Rowerowa klasa” jest programem długofalowym obejmującym kolejne roczniki młodzieży szkolnej. Będziemy się zwracać do zakładów, instytucji, stowarzyszeń oraz osób, których celem jest wspieranie inicjatyw z służących rozwojowi pasji, sportu, aktywnego wypoczynku oraz edukacji młodzieży w zakresie bezpieczeństwa o wsparcie naszych starań - mówi Mirosław Późniak.

rowerowa_klasa_rcez.JPG


-Panu posłowi Piotrowi Olszówka ze swej strony bardzo dziękuję, że jako pierwszy zechciał udzielić wsparcia dla realizowanego programu w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej. Jednocześnie mogę zaproponować zamieszczenie informacji o sponsorach na stronie internetowej szkoły www.rcezbilgoraj.lbl.pl informację w zakładce Aktualności - sponsor; informację o sponsorach w mediach oraz zamieszczenia logo sponsora na sprzęcie rowerowym - zapewnia Dyrektor Szkoły.
Za pośrednictwem naszego Portalu będziemy Państwa informować o kolejnych zakupionych dla "Elektryka" rowerach.

rowerowa_klasa_bilgoraj__1_.jpg

rowerowa_klasa_bilgoraj__3_.jpg
Zobacz także:

Uczniowie RCEZ-tu na wodnym szlaku

Powiat i Miasto na 'dwóch kółkach'

O bezpieczeństwie i szkoleniu rowerzystów

‘Rowerowa Klasa’ w akcji

‘Rowerowa Klasa’, czyli autorski program w RCEZ


Zapraszamy także do obejrzenia relacji VIDEO z jednej z wycieczek "Rowerowej klasy", którą przygotował uczeń Rafał Rabczyński >>KLIKNIJ<<

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rowerowa klasa   mirosław późniak   piotr olszówka   rcez biłgoraj

Zobacz także

Dziś ruszają konsultacje stacjonarne dla wszystkich uczniów w szkole

Dodane: 2020-06-01 12:00 - Komentarze  (0)  czytane (163)

TAGI: koronawirus, epidemia, oświata biłgoraj, konkultacje stacjonarne dla uczniówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.187.81

To szkoły nie stać by kupic 30 rowerów dla swych uczniów? (2017-02-08 12:01:17)

Przecież to wydatek około 40 tys. zł

(2017-02-08 07:39:09)

Zgłoś się do Biura Poselskiego przy ul. Kościuszki 86 i powiedz to co myślisz bezpośrednio Posłowi

i to by było na tyle... (2017-02-07 17:48:07)

Ale czy do tego wybrany został Olszówka? Rower to w każdym sklepie kupisz, a takiego posła co wstyd przynosi to ze świecą szukać... Co on robi? Żeruje na naszych pieniądzach, a szumnie obiecywanej pracy jak nie było tak niej ma. Oj, Olszówka, licz się ze słowami, bo wyborcy ci policzą. A na przyszłość jak doisz nasz naród na swoje wygódki i obżeranie się po studniówkach, latanie samolotem, to przynajmniej nie błaźnij się w takich akcjach- szczytnych, ale nie w tak zafałszowanym wydaniu.

Kurier Lubelski z 6.02.2017 (2017-02-07 13:15:58)

Wniebowzięty

To wszystko jednak mało w porównaniu z lotami Piotra Olszówki z PiS. Polityk latał po kraju aż 101 razy, co kosztowało Sejm 57,8 tys. złotych. Gdzie latał poseł? Okazuje się, że zasadniczo z Rzeszowa do Sejmu w Warszawie.

CzAd (2017-02-06 14:26:37)

Skoro juz mowa o srodkach komunikacji/transportu....
Warto w tym kontekscie nadmienic, ze posel Olszowka na posiedzenia sejmu dociera samolotem. Nie, nie prywatnym... Nie, nie jest to niestety zart.
Tylko na ten cel I jedynie za okres od poczatku kadencji do konca ubieglego roku posel Olszowka wydobyl z kieszeni podatnikow okolo 58 tysiecy zlotych.
Nie robia wiec wrazenia puste gesty i proby "wsparcia". Kazdy okreg ma swojego "misiewicza" - pajaca, ktory nie dorosl do sprawowanej sluzby.

Pozdrowienia (2017-02-05 18:46:54)

dla pasjonatów turystyki rowerowej <^.I.^>
0I0

imi (2017-02-05 16:33:48)

Dobra robota Panie Mirku. Fajny pomysł z tą rowerową klasą, Inicjatywa godna i właściwa.
Rower jest dla wszystkich.

Czy finansowo ? Pytam szczerze w imieniu kilku osób. (2017-02-04 12:41:46)

a może hulajnogi, zamiast obiecywanych miejsc pracy ? Tu po raz kolejny został przyłapany ten pan.

hje, hje, hje (2017-02-04 12:12:32)

Koło napędowe? A to dobre! Chyba dotąd, dopóki się łańcuch nie skończy :(I)

Observer (2017-02-04 09:18:00)

Naturalnie szczytnie Bracia nasz Poseł postąpił, ale miała być praca a nie rowery. Chyba, że ten rower będzie kołem napędowym biłgorajskiej gospodarki!

(2017-02-04 09:16:23)

Gest piękny, tylko dlaczego pod publikę? No i czy tylko na to stać tych naszych posłów? Że oddadzą parę złotych z tego, co od nas dostali?

ze szkoły (2017-02-04 07:50:48)

Proszę nie piszcie tutaj o polityce, bo idea programu dla młodzieży jest całkowicie apolityczna. Nie krytykujcie tego co dobre i słuszne. Jest wiele innych sposobów na rozładowanie swoich frustracji. Proszę Was

(2017-02-04 07:06:31)

Już Borowiec zorganizowała wyjazd dzieci na ferie a gmina i rodzice musieli zapłacić z własnej kieszeni teraz następny marnuje czyjś pomysł Brawo nieroby parlamentarne Ale co oni służą jako słupy A za nich i tak wydaje decyzje ten od kota A może by tak poseł pochwalił się czymś innym na przykład jaki wkład miał przy zakupie pks w Biłgoraju dla swego kolegi tego Co na koszt podatników pukał sobie pod Lublinem jedna z prostytutek

on (2017-02-03 21:07:06)

Panie Olszówka coś czuję że tylko tym będziesz mógł się pochwalić na koniec kadencji.

wera (2017-02-03 18:20:44)

Fajny projekt z tą rowerową klasą i pokazuje ze jego autorzy szukają także sponsorów,

do poniżej (2017-02-03 16:55:17)

mądrych nie sieją, na głupotę nie ma lekarstwa

(2017-02-03 16:43:10)

O ile wiem to w Polsce prawie wszystkie dochody podlegają opodatkowaniu.

(2017-02-03 16:39:55)

Dał chociaż nie musiał, chwała i szacunek za to.
Cała administracja państwowa ma pobory z czyjej kasy naszej czy waszej?

(2017-02-03 16:25:52)

W szkole polityki się nie robi on nie dał ze swojej kasy tylko od podatników czyli z naszej.

(2017-02-03 15:44:40)

Tylko młody może coś młodym dać , staruchy patrzą tylko żeby napchać kieszenie, nic dla młodych nie zrobili, to młodzi będą spłacać długi jakich trupy narobiły

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

Ogłoszenia