13 listopada w godzinach wieczornych ziemię biłgorajską odwiedził poseł RP Janusz Palikot. Przeczytaj, co mówił."/>

Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Poseł Palikot w gościnie w Biłgoraju.

Dodał: TF Data: 2008-11-14 14:06:30 (czytane: 5380)

Palikot_3.jpg
13 listopada w godzinach wieczornych ziemię biłgorajską odwiedził poseł RP Janusz Palikot. Przeczytaj, co mówił.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajSpotkanie z mieszkańcami powiatu były właściciel Ambry S.A. i lubelskiego Polmosu rozpoczął od stwierdzenia, będąc w Biłgoraju podczas kampanii wyborczej przed ostatnimi wyborami obiecałem, że przynajmniej raz w roku będę Państwa odwiedzał. Moja dzisiejsza obecność jest wyrazem tego, iż dotrzymuje słowa.

Palikot_1.jpg

Spotkaniu, które w Państwowej Szkole Muzycznej w Biłgoraju zgromadziło sporo osób, było zorganizowane przez Platformę Obywatelską Powiatu Biłgorajskiego. Oprócz Janusza Paliota swą obecnością spotkanie ze społecznością Ziemi Biłgorajskiej zaszczycili Mariusz Grad – poseł na Sejm RP, Henryka Strojnowska – wicewojewoda lubelski oraz Leszek Piotr Krajecki sekretarz lubelskiej Platformy Obywatelskiej.


Palikot_2.jpg


Palikot.jpg

Poseł Palikot na wystąpieniu w Biłgoraju postawił się w roli rzecznika premiera Tuska. Chwalił rząd i atakował prezydenta. Znamiennym była emisja ośmieszającego prezydenta Kaczyńskiego filmu, który funkcjonuje w Sieci.

Pochodzący z Biłgoraja poseł, odniósł się w swym wystąpieniu m.in. do przygotowań Polski do Euro 2012 i rządowego programu „Orlik 2012”. Gratulował władzom miasta otwarcia boiska z programu Orlik; obiecała także, że niezależnie od tego ile w danej gminie czy mieście będzie otwartych boisk z tego programu rządowe dofinansowanie będzie zawsze pewne, w kwocie 330 tyś. zł.

My będziemy gotowi z przygotowaniami do Euro 2012. Do 2011 roku będziemy mieli nowoczesną sieć autostrad i dróg szybkiego ruchu. Rząd wykorzysta ponad 90% dostępnych środków na autostrady i ok. 70 % na drogi szybkiego ruchu – zapewniał. Niepokoi mnie tylko wypowiedz Michale Platiniego, który stwierdził, że jeśli w Warszawie lub Lwowowi nie powstaną stadiony, to żadna ze stron nie będzie gospodarzem mistrzostw. To mnie martwi – ubolewał Palikot, bo Ukraina jest w poważnym kryzysie tak ekonomicznym jak i społecznym, choćby konflikt na linii Prezydent – Premier i widmo nowych wyborów.


Palikot_4.jpg

Wypowiedzi Palikota i pytania z sali, skupiły się wokół działania Komisji Przyjazne Państwo. Zbieraliśmy się ponad 200 razy – komunikował Poseł – przygotowaliśmy blisko 70 ustaw, które mają spowodować, że przepisy staną się bliższe obywatelowi. Wprowadziliśmy około 20 zmian w samej ustawie VAT-owskiej, m.in. zniesienie 30% sankcji, kaucji gwarancyjnej opiewającej do niedawna na kwotę 200 tyś. zł, czy też skrócenie terminu zwrotu nadpłaconego VAT-u. Cały czas pracujemy nad ordynacją podatkową i podatkiem dochodowym, by nie było takich sytuacji jak moja, że Urząd Skarbowy siedzi z kontrolą w firmie rok w rok po klika miesięcy i trzeba przenieść siedzibę firmy, a co za tym idzie i płacone podatki do Warszawy – zaznaczył odpowiadając na pytanie z sali, czemu siedziba Ambry została przeniesiona do Stolicy. Poruszona została także kwestia zmian w Prawie Budowlanym m.in. likwidacja pozwoleń na budowę.


Zapytany o sytuację w Powiecie Biłgorajskim, powiedział, że bardzo krytycznie ocenia jego pracę, którą nazwał zbyt ospałą, anemiczną i apatyczną. Sporo uwagi poświęcono reformie służby zdrowia. Palikot w imieniu rządu zapewnił, że ekipa Tuska nie chce skomercjalizować gwarancji opieki medycznej w Polsce. Państwo dalej będzie to gwarantowało – stwierdził stanowczo. Chcemy tylko by zadłużone placówki poprzez komercjalizację wyciągnąć z długów, Skarb Państwa za chwilę będzie musiał wpompować w Służbę Zdrowa kilka miliardów złotych i nikt nie gwarantuje, że za klika lat nie będzie potrzebny kolejny wielomiliardowy zastrzyk gotówki. Chcemy dokonać konkretnej i skutecznej reformy ochrony zdrowia w Polsce – wyjaśniał.

Palikot_5.jpg


Nie wszyscy zebrani podzielali entuzjazm Palikota. Jest rok po wyborach, miało być Eldorado i złote góry, są dalej zapewnienia i obietnice. Dość mamy obiecanek cacanek, chcemy zobaczyć konkretne działania i rozwiązania ułatwiające życie i prowadzenie firmy. Projekty ustaw, prace Komisji są ważne o tyle o ile coś zmieniają – zauważył jeden z uczestników spotkania, który prowadzi działalność gospodarczą na terenie powiatu. Ja niestety dalej muszę walczyć z biurokracją, jak walczyłem za poprzedniej ekipy – dodaje ze smutkiem.


red.

Zobacz także

46 zachorowań ostatniej doby na Covid-19 na Lubelszczyźnie. Podsumowanie dnia

Dodane: 2020-08-13 19:46 - Komentarze  (14)  czytane (23001)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, covid-19, epidemiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.245.48

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...