Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Poseł Beata Strzałka i przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, uczcili 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-05-03 13:28:25 (czytane: 2162)

Udziałem we Mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny i złożeniem kwiatów, władze powiatu biłgorajskiego w osobach Starosty Biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, członka Zarządu Powiatu Andrzeja Łagożnego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Mariana Kurzyny uczciły Konstytucję 3 Maja. Współorganizatorem wydarzenie była także poseł Beata Strzałka.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolRocznicowe uroczystości rozpoczęły się w godzinach przedpołudniowych, od Mszy świętej celebrowanej w kościele Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. -Dzień trzeciego maja, dla nas Polaków, to dzień szczególny. Wspominamy w nim uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Od tego wydarzenia mija w tym roku 229 lat. My dziś gromadzimy się by modlić się w intencji naszej Ojczyzny. To świętowanie wgląda nieco inaczej. Ze względu na panującą epidemią, ograniczone są spotkania, także te co do ilości osób w świątyni. Mimo tego z wdzięcznością w sercu dziękujmy Bogu za działalność naszych przodków. Miejmy Ojczyznę w serce, starajmy się poprzez modlitwę, pracę, dobre życie Polsce służyć. Panu Bogu polecajmy tych, którzy Ojczyzną rządzą i za stanowienie prawa odpowiadają - mówił ks. Krzysztof Wawszczak.

konstytucja_3_maja_powiat__1_.JPG

Bez wątpienia święto Konstytucji 3 Maja to jedno z najradośniejszych i największych świąt państwowych w Polsce. To obok 11 listopada przykład wolnościowych tęsknot Polaków kolejnych pokoleń. -Celebracja kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja to definiowanie polskości i patriotyzmu. W tym roku nie było uroczystych pochodów i zgromadzeń. My wspólnie z panią poseł Beatą Strzałką, zorganizowaliśmy uroczystości polegają przede wszystkim na modlitwie za Ojczyznę. Na ołtarzu świątyni Wniebowzięcia NMP złożyliśmy także kwiaty, które są symbolem naszej pamięci i wdzięczności - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

konstytucja_3_maja_powiat__3_.JPG

-Cieszę się, iż mimo epidemii mogliśmy wziąć udział w uroczystościach 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oczywiście, wymogi sanitarne i przepisy spowodowały, iż wzięła w nich udział ograniczona ilość osób, ale wierzę, że świętowanie jest w sercach każdego z Polaków. Wszyscy pamiętamy, że Konstytucja 3 Maja, była działaniem ratującym Rzeczpospolitą, zakładała wprowadzenie wielu - innowacyjnych - reform. Mimo iż szybko została obalona, na stałe weszła do naszej historii jako dzieło przełomowe, symboliczne, potwierdzające dążenie niepodległościowe naszych przodków. Przez kolejne wieki, jej świętowanie było w różny sposób ograniczane, ale to nie pogrzebało jej ducha, przesłania i znaczenia - dodaje poseł Strzałka.

konstytucja_3_maja_powiat__2_.JPG

Po Mszy świętej, przedstawiciele Piłsudczyków przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na skwerze przy ulicy 3 Maja złożyli wiązankę kwiatów.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 15

Tagi: konstytucja 3 maja   powiat biłgorajski   uroczystości 229. rocznicy uchwalenia kontystucji   starosta biłgorajski

Zobacz także

Obsza. Festiwal kapel w zmienionej formule

Dodane: 2020-07-09 20:18 - Komentarze  (0)  czytane (213)

TAGI: gmina obsza, fetiwal kapel i śpiewaków ludowych, artyści ludowi, muzyka ludowaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.126.130

LOK (2020-05-04 09:08:19)

Małe sprostowanie: Wiązankę przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego - postawionym z INICJATYWY działaczy LOK Biłgoraj w tym członków Zw. Piłsudczyków RP i ówczesnego prezesa LOK śp. R. Łuczyna, złożyli przedstawiciele ZARZĄDU Powiatowego LOK (w osobach: prezes -M. Tujak, z-ca prezesa płk. B. Kiełbasa), przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP oraz Klubu Żołnierzy Rezerwy i Morsko-Rzecznego.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

77. rocznica pacyfikacji Łukowej (FOTO, AUDIO)

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Łukowej wspominają wysiedlenie...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Ogłoszenia