Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Porozumienie między RCEZ-em, a MODEL-em

Dodał: red Data: 2019-07-05 10:27:25 (czytane: 2288)

Dziś w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju podpisano porozumienie o współpracy w ramach programu wsparcia kształcenia zawodowego, między placówką, a firmą MODEL Opakowania Sp. z o. o. w Biłgoraju.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZ informacji przekazanej przez prezesa Zarządu MODEL Opakowania Sp. z o. o. w Biłgoraju Krzysztofa Jażdżyka, wynika, że działania w ramach współpracy realizowane przez szkołę i zakład w Biłgoraju, obejmować będą doskonalenie praktycznych umiejętności uczniów, prezentowanie nowoczesnych technologii, zachęcanie uczniów do aplikowania do Spółki, podnoszenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz propagowanie zawodu technik programista wśród uczniów.

porozumienie_rcez_model__1_.JPG

-Dziś świat przestawia się na automatykę, by nadążyć za rozwojem gospodarki i technologii wszytsycy musimy być na bieżąco. Chcemy wspierać kształcenie zawodowe w zawodzie technik programista, to z jednej strony wsparcie dla szkoły i społeczności lokalnej, ale z drugiej kształcenie przyszłych kadr naszej firmy. Już dziś potrzebujemy wykwalifikowanych programistów, specjalistów od automatyki. Liczymy na to, że wsparcie dla Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej przełoży się na pozyskanie dla nas dobrze wykształconych specjalistów - zaznacza Jażdżyk.

porozumienie_rcez_model__2_.JPG

Przed rozpoczęciem każdego roku szkolnego strony porozumienia, ustalać będą szczegółowy zakres współpracy. Przejawami współpracy ma być m. in. udział w tworzeniu programu nauczania w obszarach zainteresowania Spółki MODEL, zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników Spółki dla uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych, wycieczki edukacyjne uczniów do Spółki, udział w warsztatach, pokazach i konferencjach, konkursy dla uczniów, praktyki uczniowskie, staże czy program stypendialny. -Patronat Spółki MODEL Opakowania obejmie klasę nowo tworzoną, w zawodzie technik programista. Jest to nowy zawód, ostatnio wprowadzony do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. A więc będziemy pewnego rodzaju pionierem. Jest to zawód dedykowany dla najlepszych informatyków. Klasa liczyć będzie 30 osób - wyjaśnia dyrektor RCEZ w Biłgoraju, Jerzy Buczko.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rcez biłgoraj   model opakowania   oświata biłgoraj   współpraca szkolnictwa z biznesem

Zobacz także

Bieżnia dla przedszkolaków oddana do użytku (FOTO)

Dodane: 2020-07-08 12:15 - Komentarze  (1)  czytane (672)

TAGI: bieżnia tartanowa, przedszkolaki, katolickie przedszkole, biłgorajKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.59.63

do ZdZ (2019-07-05 13:16:25)

Czyżby do szkoły było pod górę...

ZdZ (2019-07-05 11:02:12)

O to jak uzupełnia się niekopetentość nauczycieli, Młodzież będzie szkolił sektor prywatny. Bo nauczyciele jacy są w RCEZ to każdy wie. Strajkowac to pierwsi ale szkolić na poziomie i z potrzebami rynku to już nie bardzo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia