Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Porozmawiajmy o programie

Dodał: red Data: 2010-11-29 16:26:48 (czytane: 6597)

Z Marianem Klecha, kandydatem na burmistrza Miasta Biłgoraj rozmawiamy o programie wyborczym przed II turą wyborów.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpolbilgoraj.com.pl: Przypomnijmy jakie priorytety przyświecają panu w zrealizowaniu wizji rozwoju miasta.
Marian Klecha: Proszę Państwa, priorytetem w mojej wizji rozwoju miasta jest poprawa wymiaru ekonomicznego i infrastruktury, które to rzeczy przyczynią się do poprawy warunków życia mieszkańców Biłgoraja. Niezwykle ważna jest „walka” z bezrobociem oraz jego nieustanna redukcja, szczególnie wśród ludzi młodych. Należy aktywnie włączyć samorząd w pomoc dla podmiotów gospodarczych, w tym efektywniejszego poszukiwania inwestorów zewnętrznych.

bilgoraj_klecha.jpg


Jak tę wizję rozwoju miasta chce Pan zrealizować?
Po pierwsze należy odblokować tereny pod inwestycje, zarówno przemysłowe, jak i budownictwo jednorodzinne, czy wielorodzinne. Miałoby to wpływ na rozwój działalności gospodarczej, tworzenie nowych miejsc pracy i zwiększenie liczby mieszkańców.
Po wtóre, powinno się pozyskiwać fundusze zewnętrzne krajowe i zagraniczne na realizację inwestycji miejskich. Biłgoraj, w porównaniu z innymi miastami Lubelszczyzny (Krasnystaw, Kraśnik, Janów Lubelski, a nawet Gminą Biłgoraj), nie znajduje się w czołówce w zakresie pozyskiwania środków unijnych. Niestety większość programów unijnych została już zamknięta, tym bardziej należy wykorzystać każdą szansę i zintensyfikować wysiłki, by na następne lata przygotować i opracować dobre, wartościowe dla mieszkańców Biłgoraja projekty pozyskiwania środków zewnętrznych. Otwartym tematem pozostaje wykorzystanie przebiegającej przez Biłgoraj Linii Hutniczo-Siarkowej.

Infrastruktura drogowa – co w tym temacie?
Należy poprawić infrastrukturę drogową. Ruch tranzytowy utrudnia mieszkańcom codzienne życie i nierzadko stwarza zagrożenie. Istnieje konieczność budowy obwodnicy. Zdynamizować należy również budowę i remonty dróg miejskich, aby mieszkańcy nie czekali latami na ich wykonanie. Druga sprawa to jakość prac, która pozostawia wiele do życzenia i nie dotyczy to tylko dróg. Być może dlatego, że większość tych prac przypadła na koniec kadencji.
Ważnymi aspektami są rewitalizacja centrum miasta (Plac Wolności) oraz przebudowa głównych ulic. Centrum Biłgoraja powinno stać się jego wizytówką. Należy zwrócić szczególną uwagę na budowę parkingów, których tak bardzo w mieście brakuje.

Jest Pan wieloletnim dyrektorem LO im. ONZ, co zamierza Pan zrobić jako ew. burmistrz w dziedzinie oświaty?
Faktycznie dyrektorem jestem 20-ty rok, niektórzy mówią, że jestem już stary, ale ja tak nie uważam – wiek i doświadczenie traktuję jako atut, a nie przeszkodę. Największe sukcesy szkoła odnosi w ostatnich latach i to w różnych dziedzinach – złośliwi mówią, że przez korepetycje, co uważam za nieprawdę. Ja korepetycji nie popieram, mówię o tym rodzicom i uważam, że szkoła potrafi nauczyć bez tego. Wracając do pytania to oświata, powinna być kluczowym zadaniem samorządu. Przede wszystkim należy zadbać o wysoki poziom nauczania młodzieży. Trzeba dać szansę na rozwój uczniom zdolnym, jak również pomóc tym, którzy mają problemy. Biłgorajscy uczniowie, z odpowiednią pomocą ze strony szkoły, są w stanie konkurować i wygrywać z najlepszymi. To wszystko dzięki ciężkiej pracy nauczycieli, warto ich szeroko wspierać. Przy okazji chciałem stanowczo zdementować pojawiające się informacje, że „Klecha będzie zwalniał nauczycieli”.
Z młodzieżą wiąże się także sport, konieczna jest dalsza rozbudowa infrastruktury sportowej, rekreacyjnej oraz pomoc w działalności klubom i stowarzyszeniom sportowym to kolejne zadanie samorządu. Trzeba zmodernizować dojazd do stadionu miejskiego i hali sportowej. W Biłgoraju (tak jak w Zamościu, Janowie Lubelskim, Zwierzyńcu) powinny powstać nowoczesne obiekty sportowo-rekreacyjne np. skatepark, lodowisko, aquapark.

Ale jaka jest w tym wszystkim rola burmistrza?
Głównie kontrolna i nadzorująca. Burmistrz musi być managerem, koordynatorem. Trzeba zadbać o wysoką jakość i prawidłowe wykonanie inwestycji miejskich. Obok dotacji, to również mieszkańcy finansują inwestycje w Biłgoraju. Na samorządzie miasta powinien spoczywać obowiązek zagwarantowania ich wysokiej jakości.

Reklama.

Poza przemysłem widzi Pan jakieś inne szanse rozwoju Biłgoraj?
Wykorzystując położenie naszego miasta należy promować i wspierać działania oraz inwestycje w dziedzinie turystyki. Wielką szansą dla Biłgoraja będzie rewitalizacja Parku Różnówka, powstanie zbiornika wodnego na rzece Czarna Łada, modernizacja infrastruktury istniejącego zalewu oraz budowa ścieżek rowerowych. W podniesieniu atrakcyjności turystycznej miasta należy wspierać inicjatywy np. Fundacji Biłgoraj XXI, PTTK.

Panie dyrektorze jaki jest Pana program poprawy życia oraz pobudzania aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych?
Biłgoraj powinien być miastem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Przede wszystkim należy zlikwidować wszelkie bariery architektoniczne, społeczne oraz otoczyć opieką osoby, które wymagają pomocy. Ważna jest współpraca z ośrodkami powiatowymi oraz wojewódzkimi, służąca obronie interesów osób niepełnosprawnych. Koniecznie trzeba wspierać takie jednostki jak Warsztaty Terapii Zajęciowej, organizować świetlice, wesprzeć powiat przy inwestycjach w Domu Pomocy W Teodorówce. Wspólnie z organizacjami pozarządowymi trzeba stworzyć szeroki front poparcia inicjatyw podejmowanych w tym temacie.
Osobiście deklaruje pełną współpracę ze wszystkimi, którzy poprzez swoją działalność zechcą pomóc mi realizować powyższe plany, przyczyniając się tym samy do rozwoju Biłgoraja, Naszego Biłgoraja.

Dziękujemy za rozmowę.
Ja również dziękuję i korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować wszystkim wyborcom Biłgorajanom, którzy udali się do lokali wyborczych. Szczególnie dziękuję tym, którzy oddali głos na komitet „Nasz Biłgoraj” i moja osobę. Pragnę też zaapelować, do wszystkich by 5 grudnia br. spełnili swój obywatelski obowiązek udali się ponownie do urn wyborczych. Jeśli mój program i moja osoba zdaniem Państwa jest odpowiednią na fotel burmistrza to proszę ponownie o głos.

Zobacz także

Covid-19: Dane z dnia

Dodane: 2020-07-14 15:30 - Komentarze  (3)  czytane (8123)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.230

- (2010-12-03 17:52:13)

Rosłan wygra w cuglach, zagłosują na niego i młodzi i starsi, mądrzy zagłosują.

-ja jestem młoda (2010-12-03 10:53:41)

i nie zagłosuje na Rosłana

-Młodzi zagłosują na Rosłana (2010-12-02 15:32:46)

Młodzi zagłosują na Rosłana.

-do anonimowego "pisarza" (2010-12-02 11:18:41)

uderz w stół, a nożyce się odezwą

- (2010-12-02 10:52:03)

kolesiu wielbicielu Janowa, nie jestem "w bliskim otoczeniu Rosłana"

- (2010-12-02 10:48:37)

kolesiu wielbicielu Janowa, mylisz się, to nie kąśliwość, a szczera prawda co do kanalizacji w tej mieścinie

-co niektórzy z otoczenia (2010-12-02 10:34:14)

Rosłana (i to bardzo bliskiego) jeszcze nie wyszli z poziomu "iść za stodołę". Więc kąśliwość anonima, chyba wymierzona jest w samego siebie.

-xyz (2010-12-01 21:02:23)

Wszystkim którzy myślą że jestem urzędasem ratusza lub samym burmistrzem odsyłam do komentarzy w których poruszam sprawy związane z Kościołem - p.Rosłan jako wzorowy katolik czytając je zgrzyta zapewne zębami.Nie zawsze też mu klaszczę,co można wyczytać przy sprawie wspomnianego krzyża.

- (2010-12-01 20:00:19)

No i po co ten Rosłan zadbał o kanalizację, oczyszczalnię dokończył, drogi powiatowe budował, krzyż zafundoweał na pomniku przy BCK itd. Nie pije, nie bije, nie "puszcza się" z cudzymi żonami jak . . . wiadomo kto. Rosłanrobił dużo dla miasta i rozpoczął już nowe inwestycje na przyszłość, ale jego w

-sądzę, że (2010-12-01 15:03:42)

Rosłan już by przepadł w wyborach. Warunek jest jeden - brak ODPOWIEDNIEGO kontrkandydata!!!!!!!!!!!!!

-xyz pozuje (2010-12-01 15:01:16)

na schorowanego człowieka, a ja sądzę, że to bliski współpracownik Rosłana, a może to sam Rosłan? xyz nie przyjmuje do wiadomości innych poglądów niż klaskanie dla Rosłana. Klaszcz, ale nie przekonuj do tego innych - mnie osobiście przekonują FAKTY - po prostu.

-xyz (2010-12-01 13:33:00)

Jeśli już będziemy wyrównywać poziomy,to mogę tylko powiedzieć że ze względu na wiek i schorowany kręgosłup trudno mi się schylić.I tak to pozostaniemy każdy na swej wysokości.

-do "wiesz" nie pomylić z "wieszczem" (2010-12-01 13:30:46)

w szamanów to indianie wierzyli a KLecha jak szaman ..... obydwaj mają WIZJĘ szkoda że oprócz wizji nie mają pojęcia o rachunku ekonomicznym

-wiesz...xyz (2010-12-01 12:34:19)

do mojego poziomu nigdy nie dorośniesz, ponieważ Twoje ograniczenia Ci na to nie pozwolą. Przytaczany przykład Janowa nie jest wskazaniem metropolizacji tego miasteczka, a jedynie jest to przykład na to, że przy odpowiednim gospodarowaniu rozwój nawet takiej mieściny jest możliwy. Myślę, że Biłgoraj

-JAK KLECHA WYGRA WYBORY (2010-12-01 11:54:05)

TO NAWET NIE BĘDĄ SIĘ PSUŁY ZAWORY

-xyz (2010-12-01 11:47:38)

Do anonima zwracającego się do Kasi i Wyborcy:mylisz się człowieku.Piszę często na tym forum,a nie jestem urzędasem i nie boję się o swój stołek.Zniżając się do Twojego poziomu napiszę tak:krytykujący w czambuł p.Rosłana to liczący na stołki w wypadku zmiany władzy w Ratuszu,jako że ich poziom nie

-do Kasi i Wyborcy (2010-12-01 08:27:26)

macie ABSOLUTNĄ rację!! Tylko, że to forum okupują p...sy Rosłana, tj. urzędasyy, którzy obawiają się utraty stołków i tak mu klaszczą, nie dlatego, że uważają iż dobrze sprawuje swoją funkcję, ale robią to w trosce o swoje prywatne interesy. Oni wszyscy to miasto mają w dalekim poważaniu.. Nigdy ni

--DO KASI I INNYCH (2010-12-01 02:55:49)

-KASIA I INNI ZDOLNI I MĄDRZY/razem z Klechą/ NIECH JADĄ W OKOLICE/granice/ JANOWA CZY TOMASZOWA I ZOBACZĄ JAKI JEST RUCH NA DROGACH W OKOLICACH GODZ. 14-15.PÓŻNIEJ WRÓCĄ W GRANICE BIŁGORAJA I PORÓWNAJĄ! U NAS JEST OGROMNE JEGO NATĘŻENIE, A TAM PUSTAWO! A CO TO OZNACZA KOCHANI, ŻE BIŁGORAJ TO METRO

-wyborca (2010-11-30 22:14:50)

Rosłan to wartościowy kandydat, Klecha beznadziejny.

-Hrabiatrzepiekoński (2010-11-30 21:59:10)

wierzyć Klesze to jak wierzyć SZAMANOWI !!! WIZJĘ ma każdy !!!!

-xyz (2010-11-30 21:41:17)

Mam dość wyborcy,który przez osiem lat nic nie robi,tylko obserwuje p.Rosłana czy podjął czy nie męską decyzję.

-Wyborca (2010-11-30 21:37:41)

Mam dość burmistrza Rosłana. Przez osiem lat nie podjął ani jednej męskiej decyzji. Otoczył się urzędnikami-lizusami. Nawet najgłupszego urzędasa nie potrafił wywalić z pracy. No ale z drugiej strony jak można zwolnić z pracy członka lub sympatyka swojego komitetu wyborczego?

-xyz (2010-11-30 20:46:53)

Ale "jaja"!Czytam w Nowej o drugiej turze wyborów,a tam na stronie 13 jest sylwetka p.Mariana Klechy.Czytam i własnym oczom nie wierzę:nie dość że "zmałpował" program p.Rosłana,to jeszcze w rubryce przynależność partyjna widnieje SLD.A może ktoś z władz tej partii zabierze w tym temacie głos i wyjaś

-xyz (2010-11-30 19:32:07)

A ładnie tak wklejać te same komentarze przy różnych artykułach?Ja też tak będę robił i zobaczymy komu się znudzi.A więc:
No właśnie!Kasia sama sobie odpowiedziała przywołując biedniejsze miasteczka takie jak Tomaszów i Janów.Miały one preferencje w pozyskiwaniu środków,jako najbardziej zacofane.A

-Kasia (2010-11-30 19:12:01)

Rosłan powiedział w debacie, że zrealizował program w 90%. Wyjdźcie na ulicę i ocencie obiektywnie 8 lat największych szans rozwoju miasta, jak wygląda i porównajcie z innymi. Zastanówcie się dlaczego miasto jest tak zadłużone, wymieńcie chociaż jedną inwestycję dobrze wykonaną. Dlaczego w innych b

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...