Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli. W Biłgoraju trwają konsultacje

Dodał: red Data: 2020-05-01 12:31:53 (czytane: 2478)

Od 6 maja br. otwierane mają być ponownie przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego oraz żłobki. Wszystko ma odbyć się przy przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZe względu na sytuację epidemiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej, a w pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką. Tak wiec w wytycznych instytucji rządowych czytamy, że pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Organ prowadzący przedszkole, oddział przedszkolny w szkole podstawowej lub inną formę wychowania przedszkolnego, pomoże dyrektorowi w zapewnieniu opieki nad dziećmi i realizowaniu skierowanych do niego wytycznych; zobliguje dyrektora do przygotowania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa na terenie placówki; zapewni środki higieniczne potrzebne do bieżącego funkcjonowania placówki; w miarę możliwości zapewni dodatkowe pomieszczenia dla dzieci, a także wyposażenie tych pomieszczeń.

Zgodnie z zaleceniami, organ prowadzący, w razie potrzeby zaopatrzy pracowników w indywidualne środki ochrony osobistej, w tym w jednorazowe rękawiczki, maseczki, ewentualnie przyłbice, nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem. Ma także wesprzeć dyrektora placówki w organizacji żywienia, w tym w wyborze bezpiecznych dostawców i zdrowych produktów żywieniowych, także w sytuacji wyboru dostawcy zewnętrznego (tzw. cateringu).

Konieczne jest także ustalenie szybkiego sposobu komunikacji z dyrektorem, np. do raportowania o liczbie dzieci lub w sytuacji podejrzenia zakażenia oraz zapewnienie możliwość szybkiego uzupełniania kadry pedagogicznej w przypadku nieobecności nauczycieli z powodu choroby lub kwarantanny.

koronawirus_przedszkola.JPG

-W tej chwili trwają prace naszych urzędników z dyrektorami placówek i konsultacje. Chodzi o omówienie i spełnienie wymogów Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zapewnienie dzieciom i pedagogom bezpieczeństwa sanitarnego. Otwarcie - przynajmniej w części - działalności żłobka czy przedszkoli - oddziałów przedszkolnych rozważamy bardzo poważnie. Musimy wracać do normalności i podejmować działania dnia codziennego. Takie zawieszenie nie może trwać wiecznie. Musi nastąpić stopniowe i obwarowane zaleceniami sanitarnymi otwarcie życia społecznego i gospodarczego. W chwili obecnej w przedmiocie otwarcia przedszkoli i żłobka trwają działania przygotowawcze, czy ostatecznie do nich dojdzie i w jakiej formie wiadomym będzie na początku przyszłego tygodnia - podkreśla Janusz Rosłan, Burmistrz Miasta Biłgoraj.

Dokładne wytyczne przeciwpandemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 roku, dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 dostępne są >>TUTAJ<<

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: koronawirus   żłobek   przedszkole   biłgoraj

Zobacz także

Małe książki dla wielkich ludzi

Dodane: 2020-10-25 17:54 - Komentarze  (0)  czytane (262)

TAGI: małe ksiązki dla wilkich ludzi, biblioteka józefów, wyprawki dla czytelników, czytelnictwoKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.89.87.12

Dorian (2020-05-02 14:27:36)

Otwierają przedszkola bo ZUS chce informacji o przedszkolakach. Oj te opiekę z odsetkami zwracać będziecie.

Rodzic (2020-05-02 10:14:47)

No właśnie . Burmistrz mówi i zero informacji podaje. My rodzice mamy w ciemno wysyłac dzieci? Proszę napisać jakie warunki burmistrz im gwarantuje w przedszkolu? Jakie grupy po ile dzieci? Jakie zabezpieczenia? Przed decyzją to trzeba rodzicom powiedzieć. Nie mędrkować.

Iza (2020-05-01 16:46:03)

Urzędy otwórzcie a potem przedszkola! Przedszkolanki to często osoby po 50-ce. Chrońmy przedszkolanki i dzieci. Poczekajmy i otwórzmy jak będzie mniej zachorowań.

(2020-05-01 16:01:06)

Marian zamknij się!

mario (2020-05-01 15:43:57)

Nikt Cię nie zmusza byś posyłał dzieci do przedszkola. Więc nie marudź.

Krzysiek (2020-05-01 15:41:20)

Lepiej niech nie otwierają przedszkoli jak ma być tak to przygotowane jak rozdawanie maseczek przed BCK. Tłumy ludzi i totalny bałagan. Pan Rosłan lepiej niech otworzy urząd a nie przedszkola.

Marian K. (2020-05-01 14:41:30)

Burmistrz Rosłan zamknął urząd przed ludźmi. Tak boi się zakażenia? Stracił głosy całej mojej rodziny. Teraz malutkie dzieci chce narażać na zarażenie? Jak można tak wypowiadać się?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia