Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ponad 60 tys. zł na leczenie Piotra Kozaka (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2019-12-12 18:12:38 (czytane: 2172)

Ponad 60 tys. zł zebrano podczas akcji charytatywnych, jakie odbyły się na przełomie listopada i grudnia w Powiecie Biłgorajskim. Środki przeznaczone zostaną na rehabilitację Piotra Kozaka. U uczenia ZSBiO w Biłgoraju zdiagnozowano chłoniaka, dziś choroba jest w reemisji, ale potrzeba ogromnych środków na rehabilitację.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj-Liczyliśmy na pomoc zarówno ze strony "Caritas" jak i szkoły której uczniem jest Piotrek. Nie spodziewaliśmy się jednak, ze działania przybiorą taki obrót i tyle osób zaangażuje się w pomoc. Jestem wzruszona i ogromnie wdzięczna. Wszystkim tym, którzy zaangażowali się w pomoc mojemu synowi serdecznie dziękuję. Okazali państwo ogromne serce, wielką wolę działania i chęć pomocy. Dziękuję kolegom i koleżankom, w tym kolegom syna z klasy technikum, dziękuję nauczycielom, opiekunom, uczniom szkół z terenu Powiatu oraz dyrekcji ZSBiO a także poseł Beacie Strzałce i Staroście Andrzejowi Szarlipowi. To nie do opisania co stało się państwa udziałem - mówi Bożena Kozak, mama Piotrka.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu udało się w krótkim terminie zebrać ponad 60 tys. zł, tj. jedną trzecią kosztów rocznej rehabilitacji Piotra. -Za każdą z zebranej złotówki stoją ludzie wielkiego serca, którzy chcieli wesprzeć Piotrka w powrocie do zdrowia. Piotrek potrzebuje 200 tys. zł. Przez ostatnie trzy tygodnie prowadziliśmy różne akcje. Dzięki opiekunowi szkolnego koła "Caritas" uruchomione zostało specjalne konto na które były wpłacane pieniądze. Uczniowie zorganizowali turniej mikołajkowy, na którym zebraliśmy ponad 12 tys. zł, absolwenci szkoły i jego koledzy zorganizowali charytatywny turniej siatkówki. Zbieraliśmy także środki pakując prezenty w jedyna z biłgorajskich marketów, odbyły się także świąteczne kiermasze w innych placówkach - mówi jedna z wolontariuszek Szkolnego Koła "Caritas" w ZSBiO, Aleksandra Frączek.

Rówieśnicy kibicują Piotrowi w powrocie do zdrowia. Liczą, ze szybko stanie na nogach i będzie mógł w maju podejść do matury. -Szkoła jest jedną wielką rodziną i tak jak jest w rodzinie tak w szkole wszyscy winniśmy sobie pomagać, szczególnie w obliczu wielkich wyzwań. Stąd to nasze zaangażowanie. Chcemy zrobić wszystko co w naszej sile by mu pomóc. Wspieramy go finansowo ale także duchowo. Kibicujemy by jak najszybciej mógł wrócić do normalnego życia - przyznaje uczeń ZSBiO, Jakub Kida.

Dumny z biłgorajskiej młodzieży jest Starosta Andrzej Szarlip. -Cieszę się z tej inicjatywy pomocy, która wynika z potrzeby serca i empatii. To szczególnie ważne dziś, kiedy następuje zanik relacji między ludzkich, gdzie "w modzie" jest egoizm i własny interes, są w młodych ludziach i nauczycielach pokłady dobra, altruizmu i chęci pomocy. Z takiej młodzieży możemy być szczególnie dumni. To buduje wspólnotę, służy wychowaniu i kształtowaniu wartościowych postaw. Każdy z nas winien pochylać się nad losem bliźnich, to dawanie cząstki siebie - mówił w rozmowie z bilgoraj.com.pl Starosta Biłgorajski.

Reklama.

Dzisiejszy koncert podsumowujący działania na rzecz Piotra Kozaka nie kończy przedsięwzięć, które służyć będą zbiórkom kolejnych środków na jego rehabilitację. Od Nowego Roku ruszamy z kolejnymi inicjatywami. Piotrowi pomóc można także wpłacając środki na konto "Caritas", bądź przez Portal siepomaga.pl - informuje Aleksandra Frączek.Zobacz także:

Charytatywny kiermasz dla Piotrka (FOTO)

Turniej mikołajkowy dla Piotra Kozaka i niezwykła ofiarność rówieśników (FOTO)

Turniej charytatywny dla Piotrka (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 76

Tagi: piotr kozak   zsbio biłgoraj   koncert charytatywny   oświata biłgoraj

Zobacz także

Nauczyciel z Biłgoraja z laurem ogólnopolskiego konkursu w kategorii grafika komputerowa

Dodane: 2020-03-21 10:06 - Komentarze  (2)  czytane (977)

TAGI: anna dobraczyńśka, konkurs graficzny, harry potter, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.178.160

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia