Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ponad 1,37 mln zł na przebudowę dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Dodał: red Data: 2019-12-28 14:21:26 (czytane: 1317)

W 2019 roku Gmina Goraj złożyła 2 wnioski o dofinansowanie przebudowy zadań drogowych z terenu gminy, chodzi o „Przebudowę drogi gminnej Nr 109164 L w miejscowości Zastawie” i „Przebudowę dróg gminnych Nr 109166 L i 109147 L stanowiących wspólny ciąg komunikacyjny w miejscowości Zagrody”.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajOba powyższe zadania uzyskały odpowiednią punktację aby znaleźć się na głównej liście do dofinansowania, a Wójt Gminy ogłosił postępowania przetargowe celem wyłonienia wykonawców robót budowlanych.

Przebudowa drogi gminnej nr 109164 L w miejscowości Zastawie uzyskała dofinansowanie w wysokości 70% kosztów kwalifikowanych co stanowi kwotę ponad 755 tys. zł. Inwestycja obejmuje roboty przygotowawcze i ziemne, wykonanie poszerzeń jezdni, wykonanie nawierzchni asfaltowej jezdni w dwóch warstwach na powierzchni ponad 6 500 m2, wykonanie około 100 zjazdów publicznych i indywidualnych oraz prace towarzyszące i roboty wykończeniowe. Długość przebudowanego odcinka wynosi ponad 1,1 km.

goraj_drogi.jpg

Przebudowa dróg gminnych nr 109166 L i 109147 L stanowiących wspólny ciąg komunikacyjny w miejscowości Zagrody uzyskał dofinansowania w wysokości blisko 618 tys. zł. Zadanie współfinansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych. Termin realizacji zadani upływa 15 maja 2020 roku. Do tej pory została wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa na długości ponad 700 metrów (odcinek od granicy z Gminą Chrzanów). Obecnie trwają prace polegające na poszerzeniu jezdni na łukach, karczowaniu drobnych drzew i krzewów. Przebudową objęty został ciąg dróg o długości 2 km. W ramach zadania zostało zaplanowane wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku od drogi wojewódzkiej Nr 835 (zjazd obok młyna) do granicy z Gminą Chrzanów. Ponadto zostaną przebudowane zjazdy publiczne i indywidualne oraz renowacja rowów.

/UG Goraj/

Reklama.

Tagi: inwestycje drogowe   remont drogi   fundusz drog samorządowych   gmina goraj

Komentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.220.225

on (2019-12-29 18:52:39)

Tak teraz brawo dla wszystkich, to ich zasługa, medale, bukiety, bankiety, choinki. Burżuje i komuchy zaściankowe umieją ogłupić plebs.

TAK (2019-12-29 17:00:32)

Mam pytanie gdzie te pieniądze z takich funduszy znikają gdy nie zostają "przyznane"(oddane według mnie społeczeństwu które płaci podatki)?Wydaje mi się że premie za niewykorzystane środki są zadowalające? I pytanie 2 dlaczego o swoje pieniądze trzeba prosić kogoś na kolanach?

Brawo dla wójta ! (2019-12-28 15:19:13)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Konsultacje dla uczniów klas VIII oraz zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów klas I - III

Od dziś uruchomiane zostały stacjonarne zajęcia opiekuńczo - wychowawcze...

Radość w pożegnaniu

Zastanówmy się razem, dlaczego to dobrze, że Jezus wstąpił do nieba!...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju

20 maja br. Zarząd Powiatu przyjął kandydaturę na stanowisko...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia