Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pomoc dla rolników w tym producentów tytoniu

Dodał: red Data: 2018-08-14 12:00:49 (czytane: 2465)

Jest projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań ARiMR. Przewiduje ono znaczną pomoc i ułatwienia m. in. dla producentów tytoniu. -To dobre rozwiązania dla rolników, szczególnie południa naszego Powiatu - uważa poseł Piotr Olszówka.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolRozporządzenie na razie jest projektem, ma być jeszcze konsultowane w tzw. konsultacjach międzyresortowych. -Wierzę jednak, że zapisy się nie zmienią. Są one bardzo korzystne dla naszych rolników. Przez kilka miesięcy pracy w sejmowej komisji, ustaleniach z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i rozmowach z rolnikami i zrzeszeniami rolników udało się wypracować takie przepisy, które kompleksowo rozwiązują wiele kwestii związanych m. in. z opłacalnością produkcji i zbycia tytoniu czy hodowli trzody chlewnej. Na południu Powiatu Biłgorajskiego, w takich gminach jak Łukowa, Obsza, czy Potok Górny ale także Tarnogród tytoń stanowi podstawę upraw. Znane mi są bolączki plantatorów tytoniu. Wielokrotnie spotykałem się z rolnikami i zrzeszeniami ich skupiających. Postulowałem, by te wszystkie uwagi i wypracowane rozwiązania znalazły się w zapisie rozporządzenia - przyznaje poseł Piotr Olszówka, członek sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

tyton_uprawa_rolnictwo.JPG

Z propozycji rozporządzenia zadowoleni są biłgorajscy rolnicy. Przyznają, że wreszcie ktoś wysłuchał ich uwag i próśb i podjął decyzje z korzyścią dla nich. -Projekt rozporządzenia załatwia dwie podstawowe kwestie, o które postulowaliśmy - przyznaje Grzegorz Wróbel, członek Łukowsko - Obszańskiego Okręgowego Związku Plantatorów Tytoniu. -Przede wszystkim dokument przewiduje wypłacenie 80% kwoty wynikającej z niezapłaconych faktur i rachunków w naszym przypadku za dostarczony tytoń. To znaczy, że duża część środków trafi do rolników, niezależnie od prowadzonych czynności prawnych wobec firm skupujących. Oczywiście w przypadku otrzymania zapłaty w 100%, rolnicy będą zobowiązani zwrócić środki pomocowe. ta pomoc jednak daje gwarancje płynności gospodarstw rolnych. Po drugie, będzie wypłacana pomoc za gradobicia, które dotknęły nasz region w czerwcu i lipcu 2017 roku. stawka wynosić ma 1 000 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych, na której powstały szkody spowodowane wystąpieniem w 2017 roku huraganu, deszczu nawalnego lub gradu, jeśli szkody powstałe na tej powierzchni objęły co najmniej 70% upraw w szklarniach lub tunelach foliowych. I 500 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych, na których powstały szkody spowodowane czynnikami atmosferycznymi na powierzchni mniejszej niż 70% danej uprawy lub szkody powstały na powierzchni poniżej 70% upraw w szklarniach lub tunelach foliowych.

Reklama.

Poseł Olszówka w rozmowie z naszym Portalem podkreśla, że rząd Zjednoczonej Prawicy zawsze stał i stoi po stronie polskiego rolnictwa. -To bardzo ważna gałąź przemysłu, niejednokrotnie podstawa utrzymania wielu gospodarstw domowych. Szukamy i wypracowujemy takie rozwiązania, by polskie rolnictwo wzmacniać, czynić opłacalnym i rentowny. Rolnicy na Prawo i Sprawiedliwość mogą liczyć. Ja osobiście jako członek komisji Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jestem do dyspozycji rolników i zrzeszeń rolniczych. To rozporządzenie to nasz wspólny sukces - dodaje parlamentarzysta.

-Na pewno bez merytorycznej interwencji posła Olszówki, wielu spotkań i dyskusji oraz konsultacji to rozporządzenie miałoby inny kształt i nie do końca by nas satysfakcjonowało. Powtórzę, wprowadzone rozwiązania są korzystne i dziękujemy za nie posłowi Piotrowi Olszówce - podkreśla Wróbel. Projekt rozporządzenia jest zgodny z prawem Unii Europejskiej.

Z projektem rozporządzenia zapoznać się można >>TUTAJ<<

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: poseł piotr olszówka   uprawa tytoniu   grzegorz wróbel   pomoc dla plantatorów tytoniu

Zobacz także

Garażówka (FOTO)

Dodane: 2019-07-14 23:42 - Komentarze  (0)  czytane (849)

TAGI: wyprzedaż garażowa, biłgoraj, targ, paweł jednaczKomentarze (10)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.171.183.163

Widz (2018-08-15 10:13:48)

Juz ogłaszają a nic nie ma robta tak dalej hahaha

158p (2018-08-15 07:23:22)

dopłata do trucia ludzi, dają kasę tym ktorych produkty zabijają innych , to inne ładowanie broni do zabicia człowieka

CzAd (2018-08-15 04:40:54)

By w lakoniczny a jednoczesnie dosadny I obrazowy sposob okreslic sposob w jaki pan Olszowka podchodzi do obowiazkow okreslonych w ramach sprawowania mandatu posla, siegne po mojego ulubionego poete, Cypriana Kamila Norwida:
Klaskaniem majac obrzekle prawice,
Znudzony piesnia, lud wolal o czyny.
Czyny, panie Olszowka, czyny....

Tylko Michał Mulawa ! (2018-08-15 02:06:50)

Wróbel i Olszówka szukają głosów ? (2018-08-14 18:01:38)

Po co lejecie wodę? Po pierwsze nie jest to zapłata tylko pomoc de minimis. Rolnicy poczytajcie z czym to się wiąże. Po drugie jest to 15 tys na hektar tytoniu a nie za cały niezapłacony tytoń. Po trzecie to projekt a nie obowiązujące prawo.

Vqurviony (2018-08-14 17:53:33)

Pieniądze to dajcie na walkę z nałogami. Dopłacając do produkcji tytoniu (trucizny) tylko wspieracie nałogi :(

Rolnik (2018-08-14 17:52:04)

Dalsze obiecanki przed wyborami. Kasa w kieszeni liczy się a nie projekty.

gospodarz (2018-08-14 15:32:46)

Brawo pośle Olszówka, to bardzo dobra wiadomość

Firma (2018-08-14 15:31:29)

Ja tez chce kasę za niezapłacone faktury. PiS przegra wybory przez takie coś. Jak może państwo płacić za dłużnika kasę rolnikom?

Bogdan (2018-08-14 15:27:59)

Projekt i już to ogłaszacie haha a kto na to da kasę haha

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zawody powiatowe OSP

Koncert w hołdzie partyzantom

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sesja Rady Powiatu w Biłgoraju: Po emisji NA ŻYWO do posłuchania zapis AUDIO

XLIV sesja V kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju odbędzie się 14 sierpnia 2018 roku o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Starostwa...