Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Polski Jazz 360 stopni w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2019-02-12 20:39:14 (czytane: 871)

W sali kameralnej biłgorajskiego centrum Kultury odbył się koncert jazzowy Mateusza Gawęda Trio. Jazzową formację tworzą Mateusz Gawęda, Alan Wykpisz oraz Grzegorz Pałka. W Biłgoraju gościli w ramach organizowanej przez Fundacje Polski Jazz przedsięwzięcia Polski Jazz 360 stopni.Polski Jazz 360 stopni to projekt propagujący muzykę jazzową poprzez koncerty organizowane w instytucjach kultury w małych miejscowościach całej Polski. Działania są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. -W ramach sieci edukacyjno - koncertowej Polski Jazz 360 stopni staramy się prezentować muzykę jazzową w małych miejscowościach. To jest dla nas bardzo istotne, chcemy dojeżdżać z jazzem do miejsc gdzie tego typu muzyki dawno nie było. Pomysł zrodził się po rozmowie ze znanym polskim muzykiem jazzowym Kazimierzem Jonkiszem, który wspomniał, że w latach 80. XX wieku samochód marki Nysa jeździł po Polsce i prezentował wszędzie jazz. My po roku działalności mamy już blisko 20 ośrodków kultury, w których organizujemy koncerty. jesteśmy nastawieni na to by prezentować młody polski jazz, jako największa siłę w kulturze jazzowej w Polsce. wiele osób co roku kończy kierunki jazzowe, to utalentowani ludzi. Chcemy ten potencjał, który wynika z polskiej szkoły jazzu wykorzystywać i prezentować w małych ośrodkach - mówi prezes Fundacji Polski Jazz Mateusz Zarembowicz.

jazz.JPG

W Biłgoraju wystąpił Mateusza Gawęda Trio. Jazzowa formacja tworzona jest przez Mateusza Gawędę, Alana Wykpisza oraz Grzegorza Pałkę. Za swój premierowy album "Overnight Tales" zespół został nagrodzony m. in. nominacją do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa - Fonograficzny Debiut Roku. -Muzyka to wyrażanie emocji. Ideą jazzu jest improwizacja, staramy się zaskakiwać siebie - muzyków na scenie ale także publiczność. Tworzymy muzykę występując, robimy rzeczy niezaplanowane, bawimy się tym i chcemy by razem z nami dobrze bawiła się publiczność - przyznaje Mateusz Gawęda. Przedstawiciele Fundacji Polski Jazz zachęcają ośrodki kultury do kontaktu w celu zaplanowania i organizacji koncertów. -Mamy wsparcie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizujemy te koncert na bardzo wyjątkowych warunkach. mamy siec możliwości z których możemy korzystać, jesteśmy otwarci także na warsztaty dla dzieci i młodzieży. zachęcamy więc do kontaktu - dodaje Zarembowicz.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: jazz   bck biłgoraj   fundacja polski jazz   polski jazz 360 stopni

Zobacz także

Godne życie na całe życie (FOTO)

Dodane: 2019-03-24 18:41 - Komentarze  (3)  czytane (911)

TAGI: godne życie przez całe życie, stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym, biłgoraj, niepełnosprawniKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.55.57

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Godne życie na całe życie (FOTO)

Na ulicach Biłgoraja i na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji...

Rowerowe powitanie wiosny (FOTO)

Rowerowe Roztocze i i Grupa Rowerowa PTTK Biłgoraj zorganizowali...

Granty od Tesco i "Rowerowa Edukacja 2.0"

Dziś w biłgorajskim markecie sieci Tesco, wręczono granty finansowe...

Andrzej Szarlip pełnomocnikiem PiS w Powiecie Biłgorajskim (AUDIO)

Beata Mazurek, Wicemarszałek Sejmu, poseł i pełnomocnik okręgu...

Kongres Mediacji

W Biłgoraju trwa Kongres Mediacji Szkolnych, organizowany pod patronatem...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Ogłoszenia