Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Polonez na tysiąc par (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-06-08 16:41:19 (czytane: 2305)

Biłgorajskie placówki oświatowe, przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja włączyły się w akcję "Rekordowy Polonez na 100-lecie odzyskania niepodległości". To wspólna inicjatywa szkół i placówek oraz Lubelskiego Kuratorium Oświaty jako jeden z elementów uczczenia obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWspólne odtańczenie poloneza rozpoczęło się o godzinie 11:00 w ponad osiemdziesięciu miejscowościach Województwa Lubelskiego, w tym w Biłgoraju. Było to podcięcie próbę ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Zgłosiło się łącznie ponad 11 tys. uczestników z ponad 160 szkół i placówek oświatowych.

polonez_bicie_rekordu_bilgoraj.JPG

Działanie miało zachęcić uczestników do aktywnego włączania się w świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz wzmacnia poczucie wspólnoty obywatelskiej. -To nie tylko wydarzenie kulturalne, ale także wydarzenie historyczne, które uzmysławia młodym ludziom wartość kultury narodowej, przywiązanie do niej i konieczność jej kultywowania. Uczą się oni szacunku do historii, wzbogacają się i mogą uczestniczyć w wydarzeniu, które jest hołdem niepodległej Polsce - zaznacza Maciej Buczek.


Reklama.

W ocenie Teresy Bogdanowicz - Bordzań, dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, najbardziej ten moment zapamiętają najmłodsi uczniowie. -Dzieci uczestniczą i przezywają ten moment, nie są tylko biernymi obserwatorami ale same w tym tańcu uczestniczą. To wymagało pewnego wysiłku, poznania kroku, figur, czucia się w muzykę oraz wielu prób. To ich pierwszy kontakt z tym bardzo ważnym dla nas tańcem narodowym, wiedzą że jest on nierozerwalnie związany z nasza historią i tradycją i towarzyszy ważnym chwilom dziejowym - dodaje.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 139

Tagi: polonez   bicie rekodu   biłgoraj   100-lecie odzyskania niepodległości

Zobacz także

Plac zabaw od Mikołaja

Dodane: 2018-12-10 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (168)

TAGI: plac zabaw, smólsko, gmina biłgoraj, otwarte strefy aktywnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.167.15.6

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia