Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Polonez na tysiąc par (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-06-08 16:41:19 (czytane: 2612)

Biłgorajskie placówki oświatowe, przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja włączyły się w akcję "Rekordowy Polonez na 100-lecie odzyskania niepodległości". To wspólna inicjatywa szkół i placówek oraz Lubelskiego Kuratorium Oświaty jako jeden z elementów uczczenia obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Wspólne odtańczenie poloneza rozpoczęło się o godzinie 11:00 w ponad osiemdziesięciu miejscowościach Województwa Lubelskiego, w tym w Biłgoraju. Było to podcięcie próbę ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Zgłosiło się łącznie ponad 11 tys. uczestników z ponad 160 szkół i placówek oświatowych.

polonez_bicie_rekordu_bilgoraj.JPG

Działanie miało zachęcić uczestników do aktywnego włączania się w świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz wzmacnia poczucie wspólnoty obywatelskiej. -To nie tylko wydarzenie kulturalne, ale także wydarzenie historyczne, które uzmysławia młodym ludziom wartość kultury narodowej, przywiązanie do niej i konieczność jej kultywowania. Uczą się oni szacunku do historii, wzbogacają się i mogą uczestniczyć w wydarzeniu, które jest hołdem niepodległej Polsce - zaznacza Maciej Buczek.


Reklama.

W ocenie Teresy Bogdanowicz - Bordzań, dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, najbardziej ten moment zapamiętają najmłodsi uczniowie. -Dzieci uczestniczą i przezywają ten moment, nie są tylko biernymi obserwatorami ale same w tym tańcu uczestniczą. To wymagało pewnego wysiłku, poznania kroku, figur, czucia się w muzykę oraz wielu prób. To ich pierwszy kontakt z tym bardzo ważnym dla nas tańcem narodowym, wiedzą że jest on nierozerwalnie związany z nasza historią i tradycją i towarzyszy ważnym chwilom dziejowym - dodaje.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 139

Tagi: polonez   bicie rekodu   biłgoraj   100-lecie odzyskania niepodległości

Zobacz także

Festyn wiosenny Szkoły Podstawowej Nr 4 i Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju (FOTO)

Dodane: 2019-03-19 12:54 - Komentarze  (0)  czytane (258)

TAGI: festyn wiosenny, biłgoraj, szkoła podstawowa nr 4 w biłgoraju, wioska dziecięca sos w biłgorajuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.87.18.165

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia