Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Polityka senioralna w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2018-04-17 18:35:13 (czytane: 817)

Według danych statystycznych podanych przez Urząd Miasta Biłgoraj, w Mieście jest około 6 600 seniorów. Część z nich skupiona jest w klubach, stowarzyszeniach i organizacjach społecznych. 17 kwietnia aktywni seniorzy spotkali się z władzami Biłgoraja.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajW spotkaniu uczestniczył wiceburmistrz Michał Dec. Mówił on o Biłgoraju, jako Mieście przyjaznym dla seniorów. -W ostatnich latach nie tylko systematycznie wspieramy działalność kulturalną seniorów, szukamy także rozwiązań systemowych. Wprowadzaliśmy Biłgorajską Kartę Seniora, która umożliwia seniorom korzystania z oferty BCK (organizowane przez Biłgorajskie Centrum Kultury wydarzenia kulturalne i kino) i OSiR ze zniżką 50%. Rada Miasta uchwaliła także program profilaktycznych szczepień dla seniorów - wylicza Dec.

seniorzy_bilgoraj.JPG

Podczas spotkania dyskutowano także o przystąpieniu Miasta Biłgoraj do Ogólnopolskiej Karty Seniora. Zasady jej wydawania i funkcjonowania oraz krótka informacja o działalności Stowarzyszenia "Manko" przybliżył pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia "Manko", Marek Pilch. Seniorzy doceniają podejmowane przez władze miasta na ich rzecz działania i inicjatywy. -Jesteśmy za nie wdzięczni - podkreśla Janina Gabryszewska. Mają oni także jednak konkretne oczekiwania. -Postulujemy o powołanie społecznej Rady Seniorów przy radzie Miasta Biłgoraj, konieczność otwarcia domu dziennego pobytu dla seniorów, czy wsparcia dla integracji międzypokoleniowej - dodaje Maria Kita.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: seniorzy biłgoraj   biłgorajska karta seniora   ogólnopolska karta seniora   kluby seniora

Zobacz także

Biłgoraj podwójnie wyróżniony

Dodane: 2018-05-16 09:03 - Komentarze  (1)  czytane (456)

TAGI: miasto biłgoraj, wyróżnienie dla samorządu biłgoraja, energia odnawialna, ranking gmin i powiatówKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.110.222

observer (2018-04-18 08:54:44)

A co burmistrz jeszcze może zrobić? zwolnienie z tacy w kościele załatwić? wszystkie podległe jemu jednostki oferują bonifikaty 50%. Niech emeryci mają pretensje do rządu, że wysłał ich na wcześniejszą emeryturę i teraz my zamiast pracować na swoją emeryturę to musimy utrzymywać najmłodszych w Europie emerytów a dla nas pieniędzy i tak nie będzie. Aby uciułać żałosną rencinę będziemy tyrać do 70 roku życia co najmniej! Ekonomii nie da się oszukać!!! Jeszcze ludzie będą się modlić żeby pracować do 65/67 roku życia!

Senior (2018-04-17 20:38:50)

Mam wielu znajomych w Polsce. W takich miastach jak nasze dba się o seniorów dużo lepiej niż w Biłgoraju. U nas oferta jest marna. Głosowałem na pana Rosłana ale nigdy więcej nie popełnie tego błędu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości (FOTO, VIDEO)

Mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego spotkali się z wiceministrem sprawiedliwości. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju na konferencji z Michałem Wójcikiem zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Rozmawiano o reformie wymiar sprawiedliwości w Polsce. Spotkanie zorganizowało biuro poselskie poseł Agaty Borowiec. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

Spotkanie dla przedsiębiorców pn. 'Biznes Lubelskie'. Gościem specjalnym Robert Korzeniowski (AUDIO)

W Biłgoraju odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców. Mówiono...

Przedszkolaki na scenie (VIDEO)

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej, odbył się w maju...

Biłgoraj podwójnie wyróżniony

Podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowego, który odbył...

Sztandar dla Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym (FOTO)

Społeczności Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym, został dziś...

Spotkanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim (FOTO)

Prekursor i pionier karate tradycyjnego w Polsce, Włodzimierz...

I Ogólnopolski Turniej Szkół Mody - Biłgoraj 2018 (FOTO)

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju był organizatorem...

Ogłoszenia