Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Policyjna akcja 'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego'

Dodał: red Data: 2016-02-12 08:02:23 (czytane: 1224)

Dziś od wczesnych godzin rannych trwa policyjna akcja pod kryptonimem ”Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze będą reagowali nie tylko na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale będą dyscyplinowali także kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpoluwaga_piesi.jpgWzmożone działania policji ukierunkowane będą przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Jesień jak i zima to te pory roku kiedy wzrasta liczba zdarzeń z udziałem tej kategorii uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze, zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi, jak również niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych - w tym brak elementów odblaskowych sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Podczas akcji policjanci będą reagowali nie tylko na niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych, takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, omijanie innych pojazdów, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, jeżdżenie wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych, ale również będą zwracali uwagę, czy także piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Działania potrwają do godziny 22.00.

/red./

Reklama.

Tagi: akcja policyjna   kontrole policyjne   akcja pieszy   policja biłgoraj

Zobacz także

Jak się przygotować do lotu samolotem?

Dodane: 2019-07-23 16:25 - Komentarze  (2)  czytane (226)

TAGI: lot samolotem, przygotowanie, turystyka, podróż samolotemKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.220.239

Silk (2016-02-12 16:53:50)

Uwaga, uwaga, zaczynają łapać tych co przechodzą przez barierkę na Jana Pawła II w kierunku do cmentarza na Krzeszowskiej. Ciekawe czy jeszcze zasadzają się na tych, co przechodzą poza przejściem koło dworca PKS?

Maciek (2016-02-12 14:38:29)

Gieniu, jak nic nie widać, to do okulisty, zanim jeszcze komuś krzywdy nie zrobiłeś/łaś.

(2016-02-12 09:39:43)

POLICJANCI POWINNI ZNAĆ PRZEPISY DOTYCZĄCE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH A NIE WLEPIAĆ MANDAT ZA NIEPRZEPUSZCZENIE PIESZEGO NA PRZEJŚCIU Z WYSEPKĄ KIEDY PIESZY ZNAJDUJE SIĘ JESZCZE NA PRZECIWLEGŁYM PASIE PRZED TĄ WYSEPKĄ, O INNYCH NIE WSPOMNĘ BO TRZEBA DUŻO PISAĆ.

GENOWEFA (2016-02-12 09:32:28)

PROSZĘ PRZEJECHAĆ SIĘ UL. KRZESZOWSKĄ, PRZEJŚCIA NIE OŚWIETLONE, NAJGORZEJ JEST W TEDY GDY JEST ZMIERZCH PADA DESZCZ, PIESZY W CZARNEJ KURTCE A ZNAD PRZECIWKA JEDZIE AUTO, NIC NIE WIDAĆ. PRZEJŚCIA W WIELU MIEJSCACH SĄ BARDZO SŁABO OŚWIETLONE.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zawody powiatowe OSP

Koncert w hołdzie partyzantom

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Czy Plac Wolności zmieni nazwę na Rynek?

Zwrócili się do nas mieszkańcy Biłgoraja z pytaniem, czy podczas ew. rewitalizacji centrum Miasta przewiduje się powrót nazwy tej części...