Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Policjanci rozdawali pierwszoklasistom odblaski

Dodał: red Data: 2017-09-06 14:51:33 (czytane: 1031)

Od poniedziałku trwają wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci biłgorajskiej jednostki czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Spotykają się z rodzicami, opiekunami oraz dziećmi i młodzieżą. Funkcjonariusze ruchu drogowego strzegą bezpieczeństwa na drogach Powiatu.Spotkania z mieszkańcami naszego Miasta i Powiatu to nieodłączna część naszego policyjnego fachu. Policjanci biłgorajskiej Komendy oprócz tego, że czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców uczestniczą we wszystkich akcjach promujących prawidłowe i bezpieczne zachowania. Profilaktyczne spotkania organizowane są przez cały rok. Od poniedziałku 4 września z momentem rozbrzmienia pierwszego dzwonka policjanci wyruszyli w rejony szkół, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Mundurowi rozmawiali z dziećmi, rodzicami i nauczycielami o tym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak ważne są elementy odblaskowe, jak zachować się na drodze w terenie zabudowanym i poza nim. Najmłodsi od policjantów otrzymali odblaski.

bezpieczna_droga_do_szkoly.jpg

W działaniach biorą udział dzielnicowi i policjanci zajmujący się profilaktyką z Zespołu ds. Nieletnich. Spotkania są doskonałą okazją do promowania aplikacji mobilnych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) i Mojej Komendy. Dzisiaj w rejonie placówek oświatowych dzielnicowi przy okazji akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przypominali dorosłym o możliwości korzystania z aplikacji KMZB. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Od początku tego roku biłgorajscy policjanci odnotowali 957 zgłoszeń. Najwięcej zdarzeń dotyczy nieprawidłowego  parkowania pojazdów i przekraczania dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości. Ponad połowa zgłoszeń, bo aż 536, została przez policjantów potwierdzona.

Reklama.

Dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” przypominali mieszkańcom powiatu o aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, aplikacja natychmiast odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja działa również w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja komenda" zawiera także bazę teleadresową wszystkich jednostek Policji w Polsce co jest szczególnie ważne kiedy potrzebujemy pomocy a znajdujemy się poza naszym miejscem zamieszkania.

/red./

Tagi: bezpieczna droga do szkoły   policja biłgoraj   elementy odblaskowe   akcja policyjna biłgoraj

Zobacz także

Spotkania policjantów z dziećmi

Dodane: 2018-06-21 08:42 - Komentarze  (0)  czytane (170)

TAGI: spotkanie profilktyczne, profilaktyka, spotkanie z dziećmi, bezpieczne wakacjeKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.91.246

Jipp (2017-09-06 22:23:36)

........

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

'Wiosna młodych artystów', czyli jubileusz w MDK (FOTO)

Pracownia plastyczna prowadzona przez Irenę Oręziak - Kupczak obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swej działalności. Z tej okazji 11 marca br. w MDK odbyły się jubileuszowe uroczystości. W programie znalazła się prezentacja prac plastycznych, występy artystyczne oraz aukcje obrazów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia