Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Połączone komisje Rady Powiatu o sprawozdaniu z działalności Arion Szpitale spółka z o.o. w upadłości za 2019 rok

Dodał: red Data: 2020-05-12 21:40:43 (czytane: 1355)

Dziś popołudniu odbyło się wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Powiatu. Radni zajmowali się sprawozdaniem z działalności Arion Szpitale spółka z o.o. w upadłości ZOZ w Biłgoraju za 2019 rok. Z przedstawionych danych wynika, że z NFZ szpital otrzymał w ubiegłym roku 48 mln zł.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajOgólne sprawozdanie z działalności Arion Szpitale spółka z o. o. w upadłości ZOZ w Biłgoraju za 2019 rok przedstawił dyrektor placówki, Tomasz Kwiatkowski. On także odpowiadał na pytania i uwagi radnych. Dyskusja trwała około trzech godzin. Część czasu poświecono przygotowaniu i pracy szpitala na polu walki z koronawirusem. Aktywnością wykazywali się w dyskusji członkowie Zarządu Powiatu ze Starostą Biłgorajskim Andrzejem Szarlipem i wicestarostą Tomaszem Rogalą na czele oraz radni zarówno koalicji rządzącej w Powiecie jak i rani opozycji.

Czytaj więcej: Szpital w Biłgoraju wśród placówek pozostających w stanie podwyższonej gotowości

Dyrektor szpitala zaznaczał, że nie przyłoży ręki do likwidacji czy zaszkodzenia szpitala. Mówił o działalności placówki w czasie epidemii, wprowadzonych procedurach i współpracy z Wojewodą Lubelskim. Na pytania o środki ochrony indywidualnej dla personelu oraz wprowadzonych wewnętrznych procedurach, powtórzył to, co zakomunikował już w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl - środki ochrony mają wystarczyć na około dwa miesiące wytężonej pracy. Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip pytał o pozyskane i zakupione na potrzeby placówki respiratory. Z  wyjaśnień dyrektora Kwiatkowskiego wynika, że do szpitala już trafiło pięć respiratorów, kolejny zakupiony ma być przez Wojewodę i przekazany do placówki.

szpital_bilgoraj.JPG

Podczas dyskusji wróciły także tematy, któe od lat martwią władze Powiatu i mieszkańców. Wicestarosta Biłgorajski Tomasz Rogala mówił o nocnej i świątecznej opiece medycznej w Tarnogrodzie, którą władze spółki swym działaniem doprowadziły do zamknięcia oraz działalności - na bazie szpitala w Tarnogrodzie Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego. -Jak za nocną i świąteczną opiekę odpowiadało pogotowie, mieszkańcy mieli do niej dostęp. Działania spółki doprowadziły do tego, że została ona w Tarnogrodzie zamknięta. To spowodowało, że mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego z gmin położonych na południe od Tanwi mają ograniczony dostęp do służby medycznej - podkreślał. Pytał dyrektora także o trwałość projektu dofinansowania pracy ZOL-u w Tarnogrodzie, w przypadku gdy nie są tam udzielane świadczenia.

Czytaj więcej: Wojewoda kieruje lekarzy do pracy. Mają pomóc m. in. w Biłgoraju

W dyskusji uczestniczyli także radni, w tym m. in. Henryk Paska, Mirosław Późniak, Tomasz Książek, Michał Dec, Ryszard Papierz czy Kazimierz Paterak. Dyskutowano o ilości lekarzy na poszczególnych oddziałach, pracy białego personelu czy zabezpieczeniu podstawowych środków medycznych. Nie obyło się także bez pytań o inwestycje jakie zostały wykonane i są planowane do realizacji. Przedstawiono dyrektorowi także zaostrzenia mieszkańców co do funkcjonowania szpitala.

Reklama.

Sprawozdanie omawiane miało być na sesji 14 maja br., dziś już wiadomo, że radni zajmą się nim w późniejszym terminie.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: koronawirus   szpital w biłgoraju   komisje stałe rady powiatu   rada powiatu w biłgoraju

Zobacz także

Interesuję się i edukuję bez względu na wiek!

Dodane: 2020-07-07 09:09 - Komentarze  (0)  czytane (245)

TAGI: seniorzy biłgoraj, fundacja bliżej pasji, no i ćóż, że wiek, aktywizacja seniorówKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.133.127

trzeba zaprosić (2020-05-13 14:33:10)

O czym tu radzić. Zaprosić listonosza z Wołomina na spotkanie z władzami i on pomoże biłgorajskiemu szpitalowi. Przecież pisowscy mieszkańcy na niego głosowali.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rekrutacja do szkoły muzycznej w Biłgoraju

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Biłgoraju ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021 dla kandydatów w wieku 7 - 16 lat. Karta...