Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pokazali co znaczy być człowiekiem aktywnym społecznie

Dodał: red Data: 2013-10-19 16:20:09 (czytane: 4326)

W sali konferencyjnej Restauracji i hotelu Sitarska w Biłgoraju odbyło się podsumowanie Projektu "Aktywność moją marką", który realizowany był przez Fundację Pomocy Dzieciom "KRZYK" wspólnie z dziesięcioma szkołami.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJak informuje Agnieszka Neuman - Lipińska, Projekt miał na celu zaangażowanie młodzieży w wolontariat i zaszczepienie w niej idei bezinteresownej pomocy innym. -Pragnęliśmy rozwijać wśród uczniów szkół gimnazjalnych i średnich postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych osób a tym samym zwiększyć ich uczestnictwo we współtworzeniu społeczności lokalnej - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl wiceprezes Fundacji Pomocy Dzieciom "KRZYK".

agnieszka_neuman_lipinska.JPG

O projekcie informowaliśmy Państwa już w grudniu ubiegłego roku, kiedy Projekt ruszał (Zobacz >>TUTAJ<<). W projekcie wzięło udział dziesięć szkół z Powiatu Biłgorajskiego i Gminy Zwierzyniec. W każdej ze szkół odbyły się Interaktywne Warsztaty Obywatelskie dla uczniów i nauczycieli. Jesienią 2013 roku odbyły się wizyty studyjne szlakiem inicjatyw obywatelskich. Młodzież wyjechała do Lublina i Krakowa, odwiedzając organizacje pozarządowe. Wolontariusze mieli możliwość wymiany doświadczeń i promowania dobrych praktyk w rozwiązywaniu problemów społeczeństwa obywatelskiego. 19 października br. na zakończenie projektu zostały zorganizowane Powiatowe Targi Obywatelskie prezentujące wyniki projektu.

aktywnosc_moja_marka.JPG

Łącznie ze wszystkich grup warsztatowych powstało 40 lokalnych projektów młodzieżowych, z nich wyłonione zostało 20 najciekawszych, które w ramach Projektu zostały dofinansowane i przeznaczone do realizacji. Młodzież przy wsparciu opiekunów opracowała i wdrożyła swe inicjatywy w ramach tzw. Inkubatora Obywatelskich Inicjatyw. Podczas podsumowania młodzi ludzie prezentowali swe pomysły. Ich działania skupiły się na pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym. Odwiedzali dzieci w Domu Dziecka i współpracowali z Wioską Dziecięcą SOS w Biłgoraju. -Podczas realizacji projektu poznałam odpowiedz na pytanie czym jest bezinteresowna pomoc - przyznaje Karolina Kruczoń jedna z uczestniczek Projektu, uczennica ZSBiO w Biłgoraju.

Reklama.

-Chciałbym podziękować Fundacji Pomocy Dzieciom "KRZYK" w Biłgoraju, szkołom i młodzieży za aktywną pracę i owocną współpracę. Te cenne inicjatywy, które realizowaliście, a dziś zaprezentowaliście na podsumowaniu Projektu, pokazują wrażliwość, poświęcenie oraz otwarcie na potrzeby innych. To co zrealizowaliście zasługuje na uznanie i pochwałę - mówił do młodzieży Stanisław Schodziński.

fundacja_krzyk_bilgoraj.JPG

Pod wrażeniem zapału i inicjatyw młodzieży był także Janusz Rosłan. -Moi drodzy, można się od was uczyć otwartości i zapału niesienia pomocy. Życzę by rozpoczęte inicjatywy były kontynuowane, byście pomnażali dobro. Bądźcie zawsze radośni i otwarci i wciągajcie w orbitę niesienia pomocy waszych rówieśników - zaznaczył Janusz Rosłan.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: aktywność moją marką   fundacja pomocy dzieciom krzyk   podsumowanie projektu   wolontariat

Zobacz także

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Dodane: 2020-05-29 12:36 - Komentarze  (2)  czytane (191)

TAGI: złodziej, policjant po służbie, zatrzymanie złodzieja, kradzież bilgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.132.33

-Jan (2013-10-21 21:49:35)

Schodziński nie jest wolontariuszem i innym nie pomaga bo on ma za wysokie stanowisko i pobory też ma za duże na pomaganie innym. Kto to widział, żeby facet co zgarnia miesięcznie prawie 10 tysięcy zł rozdawał je potrzebującym. Jak on by zarabiał 1500 złotych na miesiąc to on by te pobory oddał biednym na chleb i opłacenie leków. A tak to on musi tylko innych namawiać do dobroczynności. Taka jego praca, co się dziwić człowiekowi.

-gct (2013-10-19 20:55:57)

czemu Schodzinski nie jest wolontariuszem tylko innych namawia to roboty za darmo?Za co ci wolontariusze swoje rodziny wyżywią?

-sjdfhusgfsjd (2013-10-19 16:50:26)

KRUCZA NA PREZYDENTA!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego Kościoła. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej...