Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pogrzeb Władysławy Kulińskiej

Dodał: red Data: 2019-02-18 11:57:59 (czytane: 4115)

Rodzina, bliscy, przyjaciele, wychowankowie i społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ, pożegnali śp. Władysławe Kulińską, polonistkę, wychowawcę, wicedyrektora ONZ-tu. Pogrzeb odbył się w kościele św. Jerzego w Biłgoraju.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWładysława Kulińska zmarła 14 lutego 2019 roku w wieku 70 lat. Przez kilkadziesiąt lat była nauczycielem języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju, wychowawcą wielu pokoleń młodzieży i wicedyrektorem placówki. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej była odznaczana i nagradzana przez Ministra Oświaty, Kuratora Oświaty i dyrektora Szkoły.

pogrzeb_wieslawa_kulinska__1_.JPG

-Gromadzimy się przy Chrystusowym Ołtarzu, by pożegnać śp. Władysławę Kulińską, żonę, matkę, koleżankę, wychowawczynię, nauczyciela. Niech to eucharystyczne spotkanie, będzie wielkim dziękczynieniem za Jej życie, za to co stało się naszym udziałem za sprawą jej miłości i pracy. Otwórzmy się na Bożą obecność. Zachęcam by w intencji śp. Władysławy przyjąć Komunię świętą, jest okazja by pojednać się z Bogiem i ofiarować ten piękny dar zmarłej - mówi podczas Mszy świętej, ks. Artur Schodzińki.

pogrzeb_wieslawa_kulinska__2_.JPG

Zmarłą żegnała także społeczność Liceum, w którym pracowała od 1971 roku do czasu przejścia na emeryturę czyli do roku 2003. I LO im. ONZ oddelegowało na uroczystości żałobne sztandar szkoły, obecna była młodzież i nauczyciele oraz absolwenci placówki.

pogrzeb_wieslawa_kulinska__3_.JPG

-Pani profesor była polonistką, która potrafiła zainteresować uczniów trudnymi tematami. Dzięki niej literatura stawała się nie tylko przedmiotem nauczania, ale była pasją, inspiracją i intelektualnym wyzwaniem. Pani Władzia była wrażliwą i otwartą osobą, zawsze służyła pomocą i wsparciem. Żegnamy oddanego nauczyciela, wychowawcę wielu pokoleń wartościowego i szlachetnego człowieka - podkreślała Jolanta Rycyk, wicedyrektor I LO im. ONZ.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: pogrzeb   włądysława kulińska   i lo im. onz w biłgoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

Ferie w bibliotece

Dodane: 2020-01-27 12:45 - Komentarze  (0)  czytane (61)

TAGI: ferie biblioteka w korytkowie dużym, gmina biłgoraj, korytków duży, powiat biłgorajskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.95.139.100

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia