Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Podsumowano projekt "Edukacja Rowerowa 2.0"

Dodał: red Data: 2019-06-14 19:32:37 (czytane: 2589)

Przejazd rowerowy zakończył i podsumował projekt „Edukacja Rowerowa 2.0 – przez praktykę do bezpieczeństwa”, realizowany w biłgorajskich szkołach podstawowych z programu "Decydujesz, Pomagamy" Fundacji Tesco. Jego celem była promocja nowoczesnej edukacji rowerowej oraz bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego w szczególności wśród młodych rowerzystów, a także zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.Projekt realizowany w Biłgoraju przy wsparciu Stowarzyszenia "Rowerowe Roztocze" przy wsparciu Urzędu Miasta i Burmistrza Biłgoraja. Przeprowadzone zostały szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego i wychowania komunikacyjnego a także serie zajęć dla uczniów. -To co robimy to odpowiedź na zapotrzebowanie. Karta rowerowa, czy system wychowania komunikacyjnego w Polsce nie daje uczniom praktycznej możliwości nauki jazdy w ruchu drogowym i to chcemy zmienić docelowo, ponieważ celem naszej kampanii jest w jakiejś perspektywie zmiana systemu szkolenia, by edukacja praktyczna była obecna - mówi Aleksander Wiącek z Fundacji Mobilności Aktywnej.

edukacja_rowerowa_podsumowanie__1_.JPG

Uczniowie, nauczyciele i instruktorzy jeździli po Biłgoraju, po infrastrukturze drogowej, skrzyżowaniach. Każda grupa odbywała około pięciu - ośmiu ćwiczeń indywidualnych na skrzyżowaniach, czyli tak jak dzieje się to m. in. w Holandii, że uczniowie samodzielnie musieli skrzyżowania pokonać, udzielić pierwszeństwa, zasygnalizować manewry i robili to w warunkach rzeczywistego ruchu drogowego.  -W każdej chwili mógł nadjechać pojazd, należało zachować maksimum skupienia i uwagi. jest to coś czego nie ma podczas nauki w sali gimnastycznej czy na placu przy szkole. W Biłgoraju jest bardzo dobry klimat dla tego typu zajęć. Jest dobra współpraca miedzy Burmistrzem, organizacjami pozarządowymi i szkołami. Uczniowie także pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. To bardzo dobrze rokuje - dodaje Wiącek.

edukacja_rowerowa_podsumowanie__2_.JPG

Jedne z uczestników podsumowującego projekt przejazdu, Jakub Naworol zaznacza że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych. -Trzeba przestrzegać przepisów, być ostrożnym, nie jeździ po przejściach dla pieszych, nie wjeżdżać nagle na ulice, rozglądać się i być uważnym. Warto także mieć kask i ochraniacze i korzystać ze ścieżek rowerowych - dodaje.

edukacja_rowerowa_podsumowanie__3_.JPG

Na zakończenie przejazdu wśród uczestników zostały przeprowadzone konkursy i losowanie nagród, w tym książek o tematyce rowerowej.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: edukacja rowerowa 2.0   fundacja mobilności aktywnej   rowerowe roztocze   biłgoraj

Zobacz także

Uderzył w betonowy przepust

Dodane: 2022-01-10 11:06 - Komentarze  (0)  czytane (1783)

TAGI: wypadek drogowy, gmina biłgoraj, uderzył w przepust, policja biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.9.187

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia