Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Podsumowanie Roku Sportowego (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2015-06-18 16:38:59 (czytane: 8651)

W czwartek, 18 czerwca br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się uroczyste Podsumowanie Roku Sportowego w Powiecie Biłgorajskim. Z rąk Zarządu Powiatu okolicznościowe dyplomy, puchary i gratyfikacje finansowe otrzymali najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze sportowi.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol



Jak podkreślał na początku uroczystości wicestarosta Jarosław Piskorski, Podsumowanie Sportowe Roku, to już tradycja czyniona przez władze powiatu z przyjemnością, bo to zaszczyt nagrodzić ludzi, którzy ciężką pracą osiągnęli dobre wyniki we współzawodnictwie sportowym. -Jesteście naszą chlubą i dumą, stanowicie elitę powiatowego sportu, rozsławiacie naszą Ziemię Biłgorajką i promujecie zdrowy styl życia. Jesteście wzorem dla wielu, jak ciężką pracą systematycznością i wytrwałością zdobywać upragnione cele - mówił Piskorski. Władze Powiatu dla zawodników, trenerów i działaczy przygotowały dyplomy, puchary i nagrody pieniężne.

sportowe_podsumowanie_roku_powiat_bilgorajski.JPG


Wyróżnienia Powiatowego Stowarzyszenia Sportu Szkolnego (rywalizacja szkolna)
Klasyfikacja najlepszych szkół:
W rywalizacji Szkół Podstawowych:
I miejsce - SP nr 5 Biłgoraj;
II miejsce - SP nr 1 Biłgoraj – dyrektor Marian Kurzyna;
III miejsce - SP we Frampolu – dyrektor Elżbieta Chmiel.

sportowe_podsumowanie_roku_gimnazja.JPG


W rywalizacji Szkół Gimnazjalnych:
I miejsce - Gimnazjum w Aleksandrowi;
II miejsce - Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju;
III miejsce - Gimnazjum we Frampolu'

sportowe_podsumowanie_roku_szkoly_srednie.JPG


W rywalizacji Szkół Ponadgimnazjalnych:
I miejsce - Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju;
II miejsce - LO im ONZ w Biłgoraju – dyrektor  Marian Klecha;
III miejsce - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej.

najlepsi_nauczyciele.JPG


Nauczyciel roku:
Szkoły Podstawowe - Robert Skakuj
Gimnazja - Artur Kimak
Szkoły Ponadgimnazjalne - Ireneusz Zarczuk

najlepsi_sportowcy_podstawowki.JPG


Klasyfikacja uczniów najlepszych uczniów:
Szkoły podstawowe:
1. Marlena Dziura- SP Teodorówka;
2. Szymon Różański – SP 5 Biłgoraj;
3. Szymon Bury- SP Tereszpol Zaorenda;
4. Weronika Lekan – SP 1 Biłgoraj;
5. Szymon Przybyłowicz – SP 5 Biłgoraj;
6. Mikołaj Braniewski – SP Frampol;
7. Jakub Droździel – SP 1 Biłgoraj;
8. Izabela Smyl – SP Teodorówka;
9. Katarzyna Wąsik- SP1Biłgoraj;
10. Bielecka Martyna- SP 5 Biłgoraj.

najlepsi_sportowcy_gimnazja.JPG


Gimnazja:
1. Aleksandra Pyda – Goraj;
2. Szymon Michoński – Aleksandrów;
3. Wiktoria Hałka- Powiatowe Gimnazjum Biłgoraj;
4. Konrad Karpik – Gimnazjum Nr 1 Biłgoraj;
5. Damian Kapuśniak – Hedwiżyn;
6. Kacper Kość – Biszcza;
7. Weronika Antończak – Turobin;
8. Damian Chmura- Aleksandrów;
9. Aleksandra Zyśko – Powiatowe Gimnazjum Biłgoraj;
10. Katarzyna Spólnik- Frampol.

najlepsi_sportowcy_szkoly_srednie.JPG


Szkoły Ponadgimnazjalne:
1. Łukasz Szawara – ZSBiO Biłgoraj;
2. Michał Jamroz- LO im. ONZ Biłgoraj;
3. Daniel Dolina – RCEZ;
4. Agnieszka Bada- LO ONZ;
5. Dawid Konopka – ZSBiO;
6. Kamil Adamek – RCEZ;
7. Grzegorz Blicharz – RCEZ;
8. Karolina Zarczuk – LO im. ONZ;
9. Paulina Próchno- ZSBiO;
10.  Sylwia Birut – Technikum Zakład Doskonalenia Zawodowego.

Reklama.

Nagrody dla sportowców i trenerów przyznane dla zawodników za osiągnięte wysokie wyniki sportowe oraz dla trenerów i innych osób za osiągnięcia w działalności sportowej:
Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego:
1. Krzysztof Blicharz - za przygotowanie i przeprowadzenie Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady - 600 zł;
2. Marek Kłosek - za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady - 300 zł.

sparta_bilgoraj.JPG


Rekreacyjno - Wypoczynkowy Klub Sportowy „Sparta” w Biłgoraju:
1. Adrian Misiarz - VI miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat w pływaniu - Gorzów Wielkopolski - 50 metrów stylem klasycznym, VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat w pływaniu Gorzów Wielkopolski 100 metrów klasycznym, VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat w Gliwicach na 100 metrów stylem klasycznym - 500 zł;
2. Patrycja Kościk - VI miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat w pływaniu Gliwice 200 metrów stylem grzbietowym, VII miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów 17-18 lat w pływaniu Gliwice 100 metrów stylem grzbietowym, VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat w Gliwicach na 50 metrów stylem grzbietowym - 500 zł;
3. Adam Osuch – trener Trener Adriana Misiarza i Patrycji Kościk - 500 zł;
4. Wiktoria Hałka - II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego na 50, 100 i 200 metrów stylem motylkowym - 300 zł;
5. Paweł Łukaszczyk  - Trener Wiktorii Hałki - 400 zł.

lks_znicz_bilgoraj.JPG


Ludowy Klub Sportowy „Znicz” w Biłgoraju:
1. Weronika Pyzik (LA) - Mistrzyni Polski Juniorów - 500 zł;
2. Wojciech Kobel (LA) - 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkiej atletyce – skok w dal – Kraków, II miejsce w Mistrzostwach polski LZS – skok w dal – Słubice - 400 zł;
3. Michał Jamroz (LA) - X miejsce na 2000 m z przeszkodami podczas Mistrzostw Polski juniorów w lekkiej Atletyce – Łódź, Finalista Mistrzostw Polski w biegach Przełajowych – Kwidzyn, 7 miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych - 400 zł;
4. Aleksandra Pyda (LA) -  3 miejsce podczas Mistrzostw Polski w biegach górskich – Ustrzyki Dolne, V miejsce w rankingu PZLA na dystansie 400 m, Mistrzyni makroregionu Lubelsko – Podlaskiego w Biegach Przełajowych Młodzików w Białej Podlaskiej - 400 zł
5. Mieczysław Jamroz - Trener LA - 500 zł;
6. Marcin Zwolak (PC) - X miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski LZS, X miejsce rankingu ogólnopolskim w kategorii 69 kg - 300 zł;
7. Elżbieta Bielak (PC) - VI miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, drużynowo II miejsce w lidze juniorek, V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek oraz V miejsce rankingu w Polsce - 300 zł;
8. Natalia Nowacka (PC) - IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, I miejsce w Mistrzostwach Polski LZS, brązowy medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, drużynowo II miejsce w lidze juniorek, V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek - 300 zł;
9. Katarzyna Rak (PC) - dwa brązowe medale na Mistrzostwach polski do lat 15, III miejsce w rankingu w Polsce, Kadra Polski Juniorek do lat 17, drużynowo II miejsce w lidze juniorek. W rankingu kraju na III miejscu - 300 zł;
10. Agnieszka Rak (PC) - brązowy medal w Mistrzostwach Polski do lat 15, VII miejsce w rankingu Polski, drużynowo II miejsce w lidze juniorek, złoty medal na Mistrzostwach Polski LZS do lat 15 - 300 zł;
11. Krzysztof Bulak (PC) - brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku I miejsce w rankingu województwa, V miejsce w Polsce - 300 zł;
12. Patryk Zimroz (PC) - IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Członek Kadry Narodowej Juniorów - 300 zł
13. Piotr Jołopa (PC)  - srebrny medal na Mistrzostwach Polski LZS - 300 zł;
14. Łukasz Lipka (PC) - IV miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku, III miejsce w rankingu w województwie, VII w Polsce - 300 zł
15. Mateusz Sokołowski (PC) - VII miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, X miejsce w rankingu Polski, III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS - 300 zł;
16. Henryk Wybranowski (PC) - trener PC - 500 zł;
17. Andrzej Strzałka (PC) - trener PC - 300 zł.

karate_bilgoraj.JPG


Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego w Biłgoraju:
1. Mateusz Lekan - I miejsce w Mistrzostwach Polski w konkurencji kata indywidualne - 400 zł;
2. Patryk Jarosz - I miejsce w Mistrzostwach Poslki w konkurencji EN – BU, IV miejsce FUKU – GO - 300 zł;
3. Wojciech Kukiełka - I miejsce w Mistrzostwach Polski w konkurencji EN – BU, IV miejsce w kumite - 300zł;
4. Aleksandra Szeliga - IV miejsce w mistrzostwach Polski w konkurencji: kata drużynowe - 300 zł;
5. Joanna Rawiak - IV miejsce w Mistrzostwach Polski w konkurencji: kata drużynowe - 300 zł;
6. Andrzej Szeliga - trener - 400 zł.

mks_bilgoraj.JPG


Międzyszkolny Klub Sportowy w Biłgoraju:
1. Paweł Maciocha - czołowy zawodnik drużyny, która dzięki jego zaangażowaniu i ambitnej postawie awansowała do drugiej ligi, król strzelców III i II ligi - 300 zł;
2. Janusz Ćwikła - trener - 300 zł.

uks_moto_kard_energetyk.JPG


Uczniowski Klub Sportowy MOTO-KART „ENERGETYK” w Biłgoraju:
1. Marcel Surmacz - Wicemistrz Polski i Mistrz Europy Centralno Wschodniej w jeździe kartingowej - 500 zł;
2. Andrzej Surmacz - trener - 300 zł;
3. Krzysztof Bury - organizator wielu imprez o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim, opiekun sekcji kartingowej i sędzia wielu zawodów - 200 zł.

uks_tanew_ksiezpol.JPG


Uczniowski Klub Sportowy „Tanew” Księżpol:
1. Kamil Raduj - VIII miejsce na Mistrzostwach Świata we Francji w Kajak Polo - 400 zł;
2. Wojciech Odrzywolski, Radosław Pyzio, Rafał Gumienik, Igor Kyc, Karol Pułapa - I miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach
Młodzików w Skierniewicach - po 300 zł;
3. Piotr Olszewski - trener - 400 zł.

kolo_strzeleckie_bilgoraj.JPG


Koło Strzeleckie Ligi Obrony Kraju przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju:
1. Marta Piecko - I miejsce indywidualnie i II drużynowo w eliminacjach wojewódzkich 54. Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” z wynikiem 559 punktów, I miejsce zespołowo i III indywidualnie w Międzyszkolnych Zawodach z Okazji 20 –lecia KS LOK „Chemik” Lublin, III miejsce zespołowo w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich PN. „Szkolna Liga Strzelecka” z broni kulowej, V miejsce zespołowo w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich PN. „Szkolna Liga Strzelecka” z broni pneumatycznej - srebrna moneta;
2. Ada Adamek, Jakub Swatowski, Łukasz Mazurek, Michelle Schintu, Mateusz Małek, Katarzyna Sołoducha, Michał Grzyb, Bartosz Jastrzębski, Szymon Obara - osiągali wysokie wyniki w zawodach organizowanych przez Lubelski Zarząd wojewódzki Ligi Obrony Kraju - po srebrnej monecie;
3. Wojciech Skrok - opiekun - srebrna moneta.

sportowcy_niepelnosprawni.JPG


Zespół Szkolno – Rewalidacyjny w Biłgoraju:
1. Marcin Papierz - I miejsce w VIII Lubelskim Turnieju Badmintona w Kraśniku, II miejsce drużynowo w Lubelskim Turnieju Piłki Nożnej w Kraśniku, II miejsce w biegu na 200 m oraz II miejsce w biegu na 100 m w Lubelskim Mitingu Lekkoatletycznym w Krasnymstawie - miedziana moneta;
2. Mateusz Wyszkida - I miejsce w VIII Lubelskim Turnieju Badmintona w Kraśniku, II miejsce drużynowo w Lubelskim Turnieju Piłki Nożnej w Kraśniku, II miejsce w skoku w dal oraz III miejsce w biegu na 100 m  w  Lubelskim Mitingu Lekkoatletycznym w Krasnymstawie, III miejsce w Gminnym Turnieju w Tenisie Stołowym - miedziana moneta;
3. Sławomir Knapik - II miejsce drużynowo w Lubelskim Turnieju Piłki Nożnej w Kraśniku, I miejsce w biegu na 200 m oraz III miejsce w biegu na 100 m  w Lubelskim Mitingu Lekkoatletycznym w Krasnymstawie - miedziana moneta;
4. Jakub Marczak - II miejsce drużynowo w Lubelskim Turnieju Piłki Nożnej w Kraśniku, II miejsce w biegu na 100 m oraz III miejsce w skoku w dal  w Lubelskim Mitingu Lekkoatletycznym w Krasnymstawie - miedziana moneta;
5. Konrad Niedźwiecki - II miejsce drużynowo w Lubelskim Turnieju Piłki Nożnej w Kraśniku, I miejsce w biegu na 100 m oraz III miejsce w skoku w dal w Lubelskim Mitingu Lekkoatletycznym w Krasnymstawie - miedziana moneta;
6. Joanna Jonak - II miejsce drużynowo w Lubelskim Turnieju Piłki Nożnej w Kraśniku, I miejsce w skoku w dal oraz II miejsce w biegu na czas w  Lubelskim Mitingu Lekkoatletycznym w Krasnymstawie - miedziana moneta;
7. Robert Śniosek - II miejsce drużynowo w Lubelskim Turnieju Piłki Nożnej w Kraśniku, I miejsce w biegu na 100 m oraz III miejsce w skoku w dal w  Lubelskim Mitingu Lekkoatletycznym w Krasnymstawie - miedziana moneta;
8. Adrian Żarnoch - II miejsce drużynowo w Lubelskim Turnieju Piłki Nożnej w Kraśniku, I miejsce w biegu na 100 m w  Lubelskim Mitingu Lekkoatletycznym w Krasnymstawie - miedziana moneta.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: podsumowanie roki sportowego   powiat biłgorajski   klubu sportowe   sport szkolny biłgoraj

Zobacz także

Spotkanie z mistrzem i zajęcia karate w ramach programu

Dodane: 2019-10-11 17:17 - Komentarze  (0)  czytane (816)

TAGI: karate, zajecia dla dzieci, andrzej maciejewski, sportowy talent



Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.94.202.6

Missi (2015-07-08 08:25:17)

Your thkniing matches mine - great minds think alike!

(2015-06-19 15:08:04)

jak maja male szkoly rywalizowac z duzymi na jakich zasadach??? czy to jest sprawiedliwe???

aaa (2015-06-19 12:33:16)

Szkoła roku ZSBiO, sportowiec roku ZSBiO, nauczyciel roku ZSBiO na więcej zabrakło wazeliny

CBA (2015-06-19 00:22:41)

Agata Borowiec (28 l.) zamieszkała w Warszawie – jest członkiem klubu radnych PIS. Zaoszczędziła 73 tys. zł i niedawno kupiła mieszkanie o pow. 51 mkw. (150 tys. zł). Ma działki inwestycyjno-budowlane: o pow. 0,27 ha i wartości 50 tys. zł, 0,72 ha (70 tys. zł), 0,84 ha (100 tys. zł), 0,98 ha (150 tys. zł), 0,88 ha (100 tys. zł), 0,17 ha (zabudowana budynkiem przemysłowym o pow. 1365 mkw. i wartości 300 tys. zł. Dzierżawi ośrodek spawalniczy z wyposażeniem o pow. 240 mkw. (650 tys. zł). Prowadzi działalność gospodarczą, tj. usługi spawalnicze, które przyniosły jej w ub. roku 50 tys. zł dochodu. Inne dochody: wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w firmie konsultingowej – 111 tys. zł. Jeździ audi A3 (kupiony w styczniu 2015 r.) wartym 85 tys. zł. Na jego zakup zaciągnęła 12 tys. zł kredytu bankowego na 10 miesięcy

xxx (2015-06-18 23:18:22)

A co to, powiat pożałował pieniędzy dla Koła Strzeleckiego i dla Zespołu Szkolno Rewalidacyjnego.Bardzo NIESPRAWIEDLIWIE potraktowano młodzież. Chociaż po 100 zł mogli dać,Przecież też mieli osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim.Szczególnie Strzelectwo traktowane jest po macoszemu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Derby Łada 1945 Biłgoraj - Hetman Zamość. Goście wygrali 2:0 (FOTO)

Ponad tysiąc kibiców oglądało dzisiejszy mecz Łady 1945 Biłgoraj i Hetmana Zamość. Derbowe spotkanie odbyło się na stadionie przy ulicy Targowej. Mecz był kategorii podwyższonego ryzyka, stąd dodatkowe siły Policji. Ostatecznie jednak się okazało, że żaden z kibiców Hetmana na stadion nie wszedł. Kibicować swej drużynie chciało więcej osób niż biletów było dla klubu z Zamościa przewidziane. więcej»

Ogłoszenia