Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Podsumowanie akcji dokarmiania ptaków zimą

Dodał: red Data: 2019-02-21 11:35:02 (czytane: 1135)

Od roku 2010 pracownicy Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa podejmują działania potrzebne do utrzymania populacji ptaków dziko żyjących, występujących w lasach na terenie Powiatu Biłgorajskiego poprzez lokalizację w miejscach buforowych budek lęgowych. Również od kilku lat prowadzona jest akcja dokarmiania ptaków.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW ramach promowania postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży pracownicy Wydziału Rolnictwa Ochrony Środowiska i Leśnictwa przekazują placówkom oświatowym budki lęgowe, karmniki oraz karmę dla ptaków dziko żyjących. Celem Akcji pod nazwą „Zimą pamiętamy o ptakach” jest ochrona ptaków zimujących w Polsce poprzez: propagowanie prawidłowych zasad zimowego dokarmiania ptaków, wykładanie karmy dla ptaków w okresach mrozu i zalegania pokrywy śnieżnej, naukę obserwacji i rozpoznawania ptaków zimujących w Polsce, kształtowanie aktywnej, świadomej i odpowiedzialnej postawy wobec przyrody.

dokarmianie_ptakow_1.JPG

W grudniu 2018 roku oraz styczniu br. pracownicy Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa przeprowadzili w 33 placówkach oświatowych (przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i innych) na terenie Powiatu Biłgorajskiego akcję edukacyjną, w większości połączoną z pogadankami, dotyczącą dokarmiania ptaków dziko żyjących oraz przekazali zakupioną karmę dla ptaków. Podczas prowadzonych prelekcji poruszona została między innymi kwestia dotycząca ptaków zimujących w Polsce, które można spotkać w karmnikach i w przydomowych ogrodach oraz co zmusza inne do wędrówek do „ciepłych krajów”.

dokarmianie_ptakow.jpg

W ramach prelekcji w większości placówek przeprowadzono konkursy, w których nagrodami były upominki przekazane przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju (zakładki, torby, linijki, kubki, długopisy, opaski odblaskowe, notesy i inne). Ponadto dla najmłodszych przekazano zakładki oraz kolorowanki z różnymi gatunkami ptaków przygotowane przez pracowników Wydziału.

/Barbara Kloc/

Reklama.

Tagi: dokarmianie ptaków   powiat biłgorajski   starostwo powiatowe   ptaki zimą

Zobacz także

"Ferie z kulturą" w Tarnogrodzie (FOTO)

Dodane: 2020-01-20 15:03 - Komentarze  (0)  czytane (129)

TAGI: ferie z kulturą, ferie 2020, tarnogrodzki ośrodek kultury, gmina tarnogródKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.210.24.208

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia