Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Podium dla mistrzów

Dodał: red Data: 2019-10-25 10:08:11 (czytane: 1640)

Rozegrany w miniony weekend XXV Memoriał Szachowy Aleksandra Bełżka o Puchar Burmistrza zgromadził na starcie 59 amatorów „królewskiej gry”. Turniej główny w kategorii open toczył się pod dyktando trzech doświadczonych mistrzów.Rozgrywki były prowadzone w dwóch odrębnych grupach: turniej główny open (36 ucz.) oraz z udziałem dzieci do lat 10 (23 ucz.) Grano tempem 15 minut dla zawodnika na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim kontrolowanym. Gościliśmy amatorów gry w szachy z: Bydgoszczy, Chełma, Dereźni, Gozdu Lipińskiego, Lubartowa, Lublina, Parnas Starej Wsi, Radzyna Podlaskiego, Rzeszowa, Starachowic, Świdnika, Tereszpola Kukiełek i Tomaszowa Lubelskiego.

Nasze miasto było reprezentowane przez 20 szachistów z BCK,  jednego z RCEZ, trzech z Przedszkola Bambini i trzech niezrzeszonych. Ilościowo dobrze, ale wyniki mogłyby być lepsze. Trochę wyżej powinni uplasować się bracia Hubert i Konrad Muchowie oraz Jerzy Strzałka. „Wielki nieobecny” Dawid Dzido (aktualnie przebywający w Norwegii). Obiecał zagrać 24 października w XXII Memoriale Stefana Knappa. Na osłodę mamy sukces 9- letniego Czarka Kraczka i niezłe wyniki Michała Sudoła i Frania Dziducha. Turniej wyraźnie zdominowany był przez młodzież, na 59 startujących, 42 nie przekroczyło 18 roku życia.

szachy_bilgoraj.JPG

Wyniki - kategoria open:
1. Maciej Marszałek (Parnas Stara Wieś) - 8 pkt. z 9 możliwych;
2. Łukasz Dymek (Radzyń Podlaski) - 7,5 pkt.;
3. Łukasz Licznerski (Bydgoszcz) - 7 pkt.;
4. Krzysztof Iwańczuk (Agros Chełm) - 6,5 pkt.;
5. Wojciech Mazur (Gambit Starachowice);
6. Emilia Sprzeczka (Tomaszów Lub.) - oboje po 6 pkt. ;
Emilia ma 11 lat, wygrała kategorie najlepszej kobiety (Puchar + nagroda 100 zł) oraz puchar w kategorii do lat 14 dziewcząt.

W kategorii do lat 18 dziewcząt triumfowała Daria Sawa  (Tomaszów Lub.) - 7 miejsce  w open z 5,5 pkt. Wśród chłopców  do lat 18 najlepszym okazał się Krzysztof Iwańczuk (Agros Chełm) - 4 miejsce  w open - 6,5 pkt. Kategorię do lat 14 wygrał Jakub Rutkowski (BCK) - 4 pkt. w open.

W kategorii młodzików do lat 10 zwyciężył Cezary Kraczek (BCK) z dorobkiem 8 pkt. z 9 możliwych przed Kajetanem Gadomskim  (Świdnik), Janem Łata i Szymonem Kostrubcem (obaj Tomaszów Lub.)- wszyscy trzej po 7 pkt. Wśród dziewcząt wygrała Maja Ćwikła (Gózd Lipiński), drugą była Aurelia Maciocha (Przedszkole Bambini), a trzecia Sara Ważna (Biłgoraj). Zwycięzcy w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymali puchary a 14 innych szachistów nagrodzono pamiątkowymi medalami.

Reklama.

Nagrody - kategoria open:
I miejsce - 300zł + Puchar, II miejsce - 200 zł, III- 150 zł, IV - 100zł. Za miejsca V - XII nagrody rzeczowe. W kategoriach do lat 18 i 14 (dziewcząt i chłopców oddzielnie) zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali puchary, a za miejsca I - III pamiątkowe medale. Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy. Premie specjalne po 100 zł dla najlepszego juniora i seniora Biłgorajszczyzny, od syna patrona imprezy Aleksandra Bełżka, otrzymali Konrad Mucha i Albin Jaworski.

Okazały puchar dla najlepszej biłgorajanki ufundowany przez Adama Herdę przypadł Karolinie Kornik (BCK). Nagrody rzeczowe, puchary i medale ufundował Burmistrz Miasta Biłgoraj i dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury. Nagrody pieniężne pochodziły od indywidualnych darczyńców: Adamy Herdy (Precision Poland), Tadeusza i Piotra Iwańczyków (Zakłady Betoniarskie), anonimowego sponsora oraz w całości z wpisowego.

Otwarcia imprezy, wręczenia pucharów,  nagród  oraz pamiątkowych medali i dyplomów dokonał Sekretarz Miasta Biłgoraj Bogdan Kowalik. Zawody prowadził i sędziował - Artur Kimak.
Kończąc składam serdeczne podziękowania sponsorom i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i sprawnego przeprowadzenia imprezy.

Szachistów i sympatyków gry w szachy zapraszam do udziału w XXII Turnieju z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości w połączeniu z XIX Memoriałem Stefana Knappa, który odbędzie się 24 listopada w galerii BCK.

/Albin Jaworski/

Tagi: turniej szachowy   biłgoraj   szachy   bck biłgoraj

Zobacz także

Nowy szkoleniowiec Łady 1945 Biłgoraj

Dodane: 2020-08-07 23:17 - Komentarze  (3)  czytane (426)

TAGI: łada 1945 biłgoraj, marcin mura, nowy trener łady biłgoraj, piłka nożnaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 75.101.173.236

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia