Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Pod rękę' z kulturą ulicami Biłgoraja (FOTO)

Dodał: red Data: 2016-06-04 23:24:22 (czytane: 3685)

Forum Organizacji Pozarządowych przy wsparciu samorządów Powiatu i Miasta oraz instytucji kultury zorganizowały w Biłgoraju "Noc Kultury", przedsięwzięcie, które na ulice i place Biłgoraja "wyprowadziło" spektakle, koncerty, wystawy, projekcje filmów oraz happeningi.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW kilku miejscach Biłgoraja w tym samym czasie działy się zdarzenia i eventy przygotowane przez instytucje kultury i stowarzyszenia. Na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyła się zorganizowana przez KMM "Cygnus" akcja poboru krwi pod nazwą "MOTO KROPLA", można było także podziwiać motocykle w tzw. parku maszyn. W godzinach popołudniowych na scenie letniej odbyła się seria koncertów, w których zagrali: Filet, Ziemiah, YongSoul, Freeborn Brothers. Tradycyjnie już w Dworku Modrzewiowym  seniorzy pokazywali jak to bywało za dawnych lat. W koncertach i recytacjach wystapili członkowie Stowarzyszenia Biłgorajski Uniwersytet Trzeciego Wieku, z zespołami: "Złota Jesień", "Belferki", "Złoty Wiek", "Retrospekcje" i "Gęsie Pióro". Młodzieżowy Dom Kultury przygotował wernisaż wystawy wychowanków pracowni plastycznych (duża sal MDK) oraz folklorystyczny koncert artystyczny zespołów MDK (parking przy MDK). Z kolei Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju przygotowała wystawa plenerowa pn. "Zabytki Biłgoraja”, akcję  "uwolnij książkę” oraz spotkanie autorskie z Elżbietą Sokołowską i Jackiem Żyburą.

noc_kultury_bilgoraj.JPG


W parku obok kościoła Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju atrakcje przygotowali cykliści, były m. in. rowerowe stylizacje, rowerowa parada ulicami Miasta, instruktaż, jak przygotować rower do wyprawy, prelekcja - nowe prawa rowerzysty, nowe możliwości, a także rowerzystów opowieści podróże i historie i "grillowane" opowieści nocą. Na skwerze przy ulicy nadstawnej swój obóz rozbili "partyzanci" z Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Wir" wspólnie z członkami Stowarzyszenia „Więź”. Były opowieści i historie wojenne, wojskowe umundurowanie i wyposażenie, repliki broni i żołnierska strawa, a także pokaz musztry, salwa honorowa, pieśni patriotyczne i patrol po mieście. Tradycyjnie na placu targowym przy ulicy Dąbrowskiego odbyło się kino samochodowe. Do akcji włączyła się także Restauracja Sitarska z imprezą „LADIES NIGHTS” oraz parafia prawosławna św. Jerzego w Biłgoraju. Drzwi cerkwi mogli przekroczyć wszyscy, którzy chcieli uczestniczyć w nabożeństwie nieszporów, czy zwiedzić świątynie.

Reklama.

-Po raz trzeci przygotowaliśmy ofertę dla osób, które pragną spędzić wyjątkowy wieczór, spacerując pod rękę z kulturą uliczkami naszego miasta. To co mamy do zaoferowania jest owocem wielotygodniowych przygotowań wielu kreatywnych ludzi, którzy poświecili swój czas na organizację i logistyczne przygotowanie imprezy. Co roku staramy się aby urozmaicić  ten czas, niestety środki którymi dysponujemy nie pozwalają na wykorzystane do końca potencjału w nas drzemiącego. Mimo wszystko przygotowaliśmy ciekawy program, w którym każdy z pewnością znalazł coś dla siebie - przyznaje Katarzyna Linert prezes SZRiPS, współorganizator "Nocy Kultury" w Biłgoraju.

bilgoraj_noc_kultury.JPG

Organizatorzy dziękują wszystkim ludziom z pasją, niemyślącym sztampowo za zaangażowanie i przygotowanie atrakcji w każdym z punktów. -Czuje się wyróżniona przez los za to, że spotkałam tak bezinteresownych i szlachetnych ludzi, którzy w ramach wolontariatu włączają się w tą inicjatywę - dodaje Linert.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 84

Tagi: noc kultury   biłgoraj   forum organizacji pozarządowych   kultura biłgoraj

Zobacz także

"Szampańska zabawa" bez alkoholu (FOTO)

Dodane: 2019-02-16 22:50 - Komentarze  (0)  czytane (102)

TAGI: ruch światło - zycie, domowy kościół biłgoraj, bal bez alkoholu, oaza biłgorKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.173.237.152

hje, hje, hje (2016-06-07 17:12:07)

Dziękuję za gratulacje, bo mnie też się chce :) :) :)

qwerty (2016-06-07 12:13:49)

Gratulacje dla Kasi, Kluska i innym którym się chce.

qwerty (2016-06-07 12:13:48)

Gratulacje dla Kasi, Kluska i innym którym się chce.

KENYS (2016-06-05 13:58:33)

A przy Dworku Modrzewiowym wspaniałą imprezę zorganizowali Seniorzy z UTW. Było radośnie przy śpiewie. Publiczność wspaniała włączała się w śpiewy i to świadczy że się podobało.Gratulacje dla Wszystkich wykonawców .

ciekawy (2016-06-05 12:02:00)

Ciekaw jestem dlaczego nikt nie pisze jak to "fajnie" było na placu BCK? Zwłaszcza akcja poboru krwi okazała się totalną porażką. Nie wspomnę też o syfiastym piwie, sprzedawanym po 6 zeta :(

ja (2016-06-05 11:46:00)

Chcesz nowego dyrektora w mdk, zgłoś staroście petycję zmiany, przedstaw zarzuty, opisz swoje niezadowolenie i zgłoś się do konkursu. Zapewne będziesz najlepszym dyrektorem jaki Biłgoraj widział. Najśmieszniejsze jest to że albo masz na imię Tomek albo Maciej i bardzo cię to uwiera że już się nie liczysz...

Wujek Dobra Rada (2016-06-05 11:14:15)

Chcesz się napić kawy, idź do kawiarni. Chcesz czekolady, idź do Lidla lub Biedronki. Tam z pewnością są lepsze niż to dziadostwo, co wciskają na tego rodzaju imprezach. Wiadomo że najlepiej bawią się organizatorzy, a nie pospólstwo!

do poniżej (2016-06-05 09:39:45)

Ależ kawa była.Co prawda tylko dla pań pobierających krew, bo dawcom przecież wystarczy kranówa.Nawet za komuny dawali, a czekolady były od Wedla a nie takie guwno jak tam.

naiwny (2016-06-05 09:23:01)

Oddawałem krew i zamiast kawy dawali zabarwioną wodę i wafelek z kończącym się terminem ważności. Po oddaniu krwi dostałem jeszcze kilka czekolad, które po spróbowaniu musiałem wyrzucić do kosza. Co do losowania nagród, to nawet nie wiem kiedy się odbyło. Dziadostwo i tyle :(

Silk (2016-06-05 09:12:24)

Odnośnie akcji "Moto Kropla" to organizatorzy dali dópy. Losowanie nagród wśród krwiodawców miało być o 19, a tymczasem zrobiono pół godziny wcześniej. Pewnie po to, aby rozdać fanty wśród swoich. Pod BCK-iem sprzedawali siki (niektórzy nazywają to piwem) marki "Perła" po 6 zeta. Róbta tak dalej... :(I)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Wyniki wyborów uzupełniających

Krajowe Biuro Wyborcze, Delegatura Krajowego Biura Wyborczego...

Pierwsze przedszkole dedykowane tylko dla dzieci z autyzmem w Biłgoraju

Swą działalność na Ziemi Biłgorajskiej rozpoczęła pierwsza placówka...

Otwarcie świetlicy dziennego pobytu dla seniorów w PCK (FOTO)

Dziś w Biłgorajskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża nastąpiło...

Ferie 2019. Czyli gdzie szukać atrakcji dla dzieci?

Od poniedziałku ruszają ferie dla uczniów szkół z terenu Województwa...

Radni uchwalili budżet Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli budżet...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Ogłoszenia