Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Pociąg do czytania' (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-05-23 07:34:21 (czytane: 577)

W Biłgoraju odbyła się szósta już plenerowa lekcja promująca w społeczności lokalnej czytelnictwo. "Pociąg do czytania" w Parku Solidarności zgromadził ponad 100 osób. Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z siedziba w Soli, Fundacja FLZB oraz wolontariusze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajAkcja "Pociąg do czytania" to kącik czytelniczy, zabawy inspirowane książkami dla dzieci i młodzieży, czytanie dzieciom na głos, konkursy ze znajomości bajek, teatrzyki oraz niespodzianki muzyczne. Wszystko po to, by zachęcić dzieci i młodzież do sięgania po książkę. -Nie wyobrażam sobie rozwoju dziecka, młodego człowieka bez książki. Czytanie rozwija wyobraźnię, pomysłowość, pobudza kreatywność, uwrażliwia na świat, wzbogaca i poszerza wiedzę i horyzonty myślenia - podkreśla pedagog Agnieszka Neuman - Lipińska.

pociag_do_czytania.JPG

Dziś książkę wypiera telewizja, gry komputerowe, czy portale społecznościowe. -Nasza akcja od lat ma ten sam cel, pokazywać, że dobra lektura to nie nuda, a prawdziwa wyprawa w świat wyobraźni i niezwykłych przygód przekonywać. Przekonujemy, że książka to najlepszy przyjaciel, to nieodłączny towarzysz podróży czy wolnego czasu. W sposób atrakcyjny i nietuzinkowy chcemy zachęcać do czytania, stąd w ramach akcji jest wiele inicjatyw skierowanych do dzieci i młodzieży, ale także i do rodziców - informuje Zofia Nizio dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli.

Reklama.

-Warto zachęcać do czytania, pokazywać, że wartościowa literatura to prawdziwy skarb, jaki otrzymujemy od innych. Zachęcamy także rodziców do głośnego czytania swym pociechom, to także dodatkowa forma budowania pozytywnych relacji i mocnych więzi z dziećmi - dodaje Neuman - Lipińska.

Wydarzenie odbyło się 22 maja br.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 30

Tagi: pociąg do czytania   prmocja czytelnictwa   biłgoraj   biblioteka w soli

Zobacz także

90-lecie OSP Hosznia Ordynacka (FOTO)

Dodane: 2018-06-18 14:35 - Komentarze  (0)  czytane (61)

TAGI: 90-lecie osp hosznia ordynacka, ochotnicza straż pożarna w hoszni ordynackiej, gmina goraj, jubileusz osp hosznia ordynackaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.158.195

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Zakończyły się Dni Biłgoraja (FOTO, VIDEO)

W Biłgoraju zakończyły się trzydniowe obchody dni Miasta, połączone z 440. rocznicą jego lokacji. W tym roku imprezę z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji do centrum Biłgoraja, wyłączając z ruchu część ulicy Kościuszki, ulicę Wacek Wasilewskiej oraz część ulicy Ogrodowej. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował środek zapobiegawczy...

Kosiniak - Kamysz w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Ponad 100 osób spotkało się z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego,...

Ewangelia zaufania i spokoju

-Musimy być przekonani, że nie robimy nic, tylko pomagamy, w dziele,...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży...

Szpital w Biłgoraju wstrzymał przyjęcia pacjentów (AUDIO)

Z powodu braku odpowiedniej obsady pielęgniarskiej, szpital w Biłgoraju...

Ogłoszenia