Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Po zdrowie i naukę do Krasnobrodu

Dodał: red Data: 2011-06-22 23:23:38 (czytane: 4102)

Jednym z najczęściej podawanych powodów dla jakich rodzice nie decydują się na pobyt dzieci w sanatorium jest szkoła. Tymczasem przy sanatorium w Krasnobrodzie funkcjonuje zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajDziałalność szkoły dostosowana jest do potrzeb sanatorium. Zajęcia w szkole odbywają się na zmianę z zabiegami. Dzięki temu udaje się pogodzić naukę z rehabilitacją.


krasnobrod.JPG


-Nasza placówka funkcjonuje identycznie jak inne szkoły. Różni nas tylko to, że uczniowie realizują ten program jaki do tej pory mieli w swoich macierzystych szkołach – opowiada Halina Kostrubiec, dyrektor szkoły. – Każdy przyjeżdża tu ze swoimi książkami i zgodnie z programem realizuje swój materiał.

Przysanatoryjna szkoła zatrudnia nauczycieli wszystkich przedmiotów szkoły podstawowej i gimnazjum. Ponad to mali kuracjusze uczą się trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.
Po zajęciach w szkole, popołudnia zagospodarowane są na odrabianie lekcji i naukę. Dzieciom poświęcany jest wtedy czas na nadrobienie zaległości czy powtórzenie trudniejszych części materiału.
 
-Niejednokrotnie dzieci wyjeżdżają po turnusie w sanatorium z dużo lepszymi wynikami w nauce niż dotychczas – mówi dyrektor sanatorium dr Janusz Karski. – Klasy w szkole nie są liczne, po lekcjach wychowawcy mają czas na indywidualne zajęcie się dziećmi i to daje efekty w wynikach w nauce.

Podczas pobytu w sanatorium dzieci w ramach działalności szkoły biorą udział w wielu konkursach. Szkoła może pochwalić się licznymi trofeami zdobytymi przez swoich uczniów. Są to zarówno konkursy plastyczne, muzyczne, z pierwszej pomocy, turystyczne czy recytatorskie o zasięgu nawet ogólnopolskim. -Naprawdę mamy się czym chwalić. Nasi uczniowie zdobywają wysokie miejsca a my jesteśmy z nich dumni – opowiada dyrektor szkoły pokazując powieszone na korytarzu dyplomy laureatów.
Po zajęciach lekcyjnych, do zadań szkoły, należy również organizacja czasu wolnego.

 -Ja płakałam za rodzicami tylko pierwszego dnia. Teraz już nie bo nie mam czasu. Ciągle coś się dzieje – opowiada Julka, uczennica II klasy. -Dzisiaj cały dzień byliśmy na wycieczce w Zwierzyńcu a wieczorem jest dyskoteka – dodaje.

Poza tym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w kółkach informatycznym, przyrodniczym, językowym, czy matematycznym.

Reklama.

-Najlepszym dowodem na zadowolenie z naszej pracy jest opinia naszych uczniów i ich rodziców – mówi dyrektor szkoły – dzieci często do nas wracają i zawsze mile wspominają spędzony z nami czas.

Sanatorium w Krasnobrodzie przyjmuje dzieci w wieku od 3 do 18 roku życia z chorobami ortopedyczno – urazowymi, układu nerwowego, reumatologicznymi, chorobami górnych i dolnych dróg oddechowych oraz otyłością. Turnusy w całości dofinansowane są z Narodowego Funduszu Zdrowia.


*Artykuł sponsorowany

Zobacz także

Nowe przypadki zarażenia koronawirusem

Dodane: 2020-05-30 17:35 - Komentarze  (15)  czytane (44231)

TAGI: koronawirus, powiat biłgorajski, nowe przypadki zarażenia, zdrowie i urodaTelewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...